Absurdní byrokracie u policie
Sdílet článek:

DANIEL VAVRA

Nedávno jsem to psalo přehnané byrokracii u policie a z toho důvodu i nadstandardní množství policistů na 100000 obyvatel v naší zemi.

Včera jsem byl na policii nahlásit drobnou nehodu. Někdo mi poškrábal auto. A tak jsem měl možnost sledovat, kolik byrokracie představuje v zásadě naprosto triviální přestupek, kde není co sepisovat. Prostě stačí napsat: na autě jsou škrábance, tady je fotka, stalo se to na tomto místě, pachatel neznámý.

Policisté ale museli dvě hodiny vyplňovat asi 10 stran hustě popsaného papíru, který je úplně k ničemu, protože pachatele na 99% nikdy nenajdou a prostě to zaplatí pojišťovna, která jenom potřebuje od policistu potvrzení, že se to skutečně stalo.

Ty dvě hodiny se nemohli věnovat jiným věcem, jako třeba hledání pachatele, nebo přítomnosti na ulici a zabraňování zločinu.

Tolik k absurdní byrokracii v této zemi

A podotýkám, že práce a chování těchto konkrétních policistů je naprosto v pořádku. Problém je ten systém!

 

fb

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Jako bývalý policista musím souhlasit. Je to tím, že u Policie ČR přibývá lidí “na funkci” a ubývá lidí na práci. Každý funkcionář má děti a kamarády, kteří potřebují teplé místečko. Tak se vymýšlí nová a nová byrokracie, aby existence těchto “darmožroutů” bylo čím odůvodnit. Jedna z věcí, kvůli které jsem odešel.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*