Glosa MM: Růst strany PRO
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Volby do Poslanecké sněmovny by podle nejnovějšího modelu agentury SANEP vyhrálo hnutí ANO se ziskem 33,1 %. Druhá by s obrovským odstupem skončila ODS s premiérem Petrem Fialou s 13,3 %. Z vládních stran by se do Sněmovny dostali už jen Piráti. Pokračuje naopak růst strany PRO pod vedením Jindřicha Rajchla, která by prošla do Sněmovny s 6,4 %.
Že by už vládě došly peníze i na jediný správný průzkum?

Doufám, že ta zpráva na Seznam.cz, která by svědčila o neuvěřitelné bolševizaci české společnosti, byla jen nějakou nevyvedenou novinářskou kachnou:
Jeden z údajných klientů České spořitelny vystupující anonymně na twitteru jako Mirda666 této finanční instituci pohrozil, že pokud se nevyjádří ke kauze odvolání děkana NF VŠE Miroslava Ševčíka, tak s ní ukončí spolupráci on i jeho obchodní partneři.
Z banky pak přišla anonymovi na twitter následující odpověď:
„Spořitelna dlouhodobě podporuje studijní programy a studenty VŠE, nepodporujeme pana děkana Ševčíka. Plně souzníme s kroky, které v otázce dalšího setrvání děkana Ševčíka podniká rektor VŠE Petr Dvořák. Bude-li pan děkan Ševčík odvolán po jednání celouniverzitního akademického senátu, jehož konání vedení VŠE již avizovalo, budeme v podpoře studijních programů a studentů VŠE pokračovat.“

.

Organizace zemí vyvážejících ropu OPEC+ tento týden oficiálně potvrdila nečekané snížení své produkce s cílem podpořit ceny ropy. Americká ministryně financí Janet Yellenová uvedla, že rozhodnutí OPEC+ je „politováníhodný krok“, který by mohl poškodit snahy o snížení inflace. Saúdskoarabský korunní princ Mohammed bin Salmán mezitím prohlásil, že už ho nezajímá, co si Spojené státy myslí, a svou pozornost zaměřuje na ostatní světové velmoci včetně Číny a Ruska.
Dodávám:
Není nejvyšší čas jim to tam trochu rozbombardovat? To by bylo, aby někde neměli ukryté nějaké ty chemické zbraně.

Ze zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu:
“Kontroly NKÚ opakovaně dokládají, že státní instituce při poskytování dotací nahradily důraz na smysl a dopady rozdělených peněz formalismem – ten se projevil jak ve výběru toho, co stát podpoří, tak i v hodnocení výsledků, které měly rozdělené peníze přinést. Imperativem dotačních politik se stalo čerpání prostředků samo o sobě namísto soustředění se na to, co tyto peníze reálně přinášejí. Problém není jen v přístupu jednotlivých ministerstev, ale i v celém systému dotací jako takovém, který je administrativně náročný a svým rozsahem přetěžuje a zahlcuje stát.”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Takže Česká spořitelna “Plně souzníme s kroky, které v otázce dalšího setrvání děkana Ševčíka podniká rektor VŠE Petr Dvořák”? Takže Česká spořitelna plně souzní s totalitní praxí? Pro její klienty varování a důvod, proč zrušit účty!

  2. Ve svobodné demokraticke zemi si můzete prachy nacpat do matrace a nějaka sporitelna Vam muze byt ukradena tak jak pan ucitel narodů s jeho názory z mládí.V kazde firme kdyz porušite vojensky dril, tak se poroučíte a ani pes po Vás neštěkne.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*