Apka na sex?
Sdílet článek:
Možná si myslíte, jaká to je legrace a psina. Máte chuť na sex, tak si stáhnete aplikaci do mobilu, odklikáte souhlas a pak už můžete jít na věc.

Naopak jde o další zrůdnost, kterou je třeba pojmenovat a rychle se jí předem vyhnout, než někoho napadne, že by se mohla dát do zákona a vyžadovat povinně (blíže zde: https://advokatnidenik.cz/2022/06/23/xpass-mobilni-aplikace-ktera-pomuze-predchazet-sexualnimu-nasili/).

On vůbec nápad s informovaným souhlasem je pěkná pitomost, a to říkám tím spíš proto, že jsem právník, a právě právníci si podobné nesmysly vymysleli. Stejně jako každý rychle odklikne jakési cookies, abys se dostal k obsahu, co hledá, stejně rychle a bez čtení každý v nemocnici i v bance podepíše informovaný souhlas. Žádný význam a smysl pro budoucnost ty hromady parafovaných papírů nemají, a když dojde na soudní přezkum, soudy k nim stejně nepřihlížejí. Jde jen o buzeraci a byrokracii. Jaký význam má předem poskytnutý předběžný souhlas? Naprosto žádný! A toho zbytečně vyhozeného papíru. Kde jsou všichni ochránci přírody, když je jich skutečně zapotřebí? Proč proti tomu nikde v pátek či v pondělí nedemonstrují?

Ale zpět k té poslední sexuální zvrhlosti zvané apka na sex. Pojďme si rychle vyjmenovat, proč podobná zhůvěřilost patří do sci-fi povídek, ale v normálním životě nikdy nezafunguje:

– protože o pět minut později si svůj souhlas můžete rozmyslet a z vyhlídky na sex můžete chtít couvnout, ale aplikace vám neumožní souhlas odvolat;

– protože jednou udělený souhlas neprokazuje, že následné erotické aktivity byly dobrovolné;

– protože dostat se druhému do telefonu pro mnohé zas není tak nepřekonatelně složité;

– protože k sexu jako naprosté lidské přirozenosti poprvé od stvoření světa byste potřebovali vždy k dispozici chytrý telefon, elektřinu, signál a mobilní data;

– protože aplikace bude uchovávat osobní informace o vašem osobním životě a někdo je může ukrást, zveřejnit, prodat, zneužít, vydírat a i jinak vám jimi ubližovat.

A hlavně a zejména: protože erotika je plná tajemství, emocí, vášně a nejistoty z věcí budoucích a na hony vzdálená otevřenému obchodnímu vyjednávání. Vůbec celá myšlenka je úplně pitomá a postavena na hliněných nohách. V lidských dějinách se přece lidé spolu každou vteřinu milují ke vzájemné a oboustranné spokojenosti. To naopak násilí a nedorozumění je exces a výjimka, nikoliv pravidlo a každodenní realita.

Naivkové, co hloupě podporují podobné sociální inženýrství, budou dříve či později zneužiti a hořce zapláčou nad svým trudným osudem. Zatímco původci podobného zla ho jen využijí k šíření strachu, tlaku a manipulace, a tedy k ovládání nás obyčejných lidí.

Cožpak lze příkazy, zákazy a normami spoutat lásku a mezilidské vztahy? Jen si vzpomeňte, jak jste se chovali, když jste byli zamilovaní nebo jen eroticky nadržení. Tož pojďme podobné škodlivosti demaskovat hned v počátcích a odmítněme je jednou provždy. Milujme se a množme se bez befelů a bez souhlasu úřadů. Protože je to soukromá věc, intimní vztah těch dvou a jen mezi nimi. Normální totiž je být spolu a bez aplikace.

Že to ti tvůrci aplikací a autoři dobra pro každého nevědí? Pak je to ovšem jen jejich chyba a hlavně škoda. Proč za to ale máme pykat my a naše normální intimní vztahy? A hlavně naše mládež? Tvůrci těchto pitomostí by možná potřebovali aplikovat záhlavec.

 

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

7 Comments

  1. Hlavně je třeba zbavit se VŠECH těch ,,apek”. Všimněte si jak se s nimi roztrhl pytel. Reklamy na nějakou ,,apku” 24/7 ve všech mainstreamových médiích. Jako vždy nabízí pohodlí,úsporu času i peněz. Jsou velmi často ne-li vždy zdarma. Prostě ,,neberte to”. ANO, N E B E R T E to. Proč? Nevím. Instinkt? Nikdy,nic není ,,zadarmo”. A chce-li mi někdo něco vnutit,byť to omatlá medem a obalí pozlátkem, jsem na pozoru. Je-li ta snaha koordinovaná a cpou-li mi to VELKO obchodníci ve vzácné shodě s vládou a jejími úřady. Je-li to cpaní navíc nenápadně podpořeno znevýhodňováním těch bez ,,apek” ( vyšší cena,delší dodací doba,omezené úřední hodiny,delší objednací doba atd.) pak jsem ve střehu dvakrát. Já vím, pokrok. Jenže se dostáváme nenápadně a dobrovolně do situace kdy k životu budete MUSET mít mobil. Vlastně bude povinný. Budete u sebe MUSET mít neustále zařízení které nonstop hlásí vaší polohu. Ukládá a monitoruje co jste,kdy jste,s kým jste a kolikrát. Zařízení které umí zaznamenávat obraz i zvuk. Nonstop a klidně i bez vašeho vědomí. A VŽDY. Protože z nových ,,chytrých” telefonů už nejdou vyndat baterie. Tohle opravdu chceme? Není to další krok k té ,,konspirační” teorii totální kontroly? Zadarmo a se slevou přijde velmi často velmi draze. Jsem starší takže ještě vnímám ten posun,ten rozdíl oproti minulým letům,kam se obor ,,slídičství” posunul. Děsí mě ale že pro mladou generaci je to ,,normální” svět. Ne,není. Normální svět má svá intimní tajemství. Existují v něm mìsta kde můžete být sami. S mobilem v kapse ta místa zmizí. A s pomocí všudypřítomných šmírovacích kamer zmizí i tajná cesta k nim. Jsme všichni už teď na mobilech závislí ( sebe nevyjímaje,na čem myslíte že to píšu?). Tisíce výmluv proč tu mrchu musíme mít pořád u sebe. ( čekám hovor,kdyby se něco stalo,jen si přečtu zprávy,atd.) A jako každá závislost i tahle znamená nesvobodu. Nejedu nikam kde se mrcha nedá dobít a kde není signál. Že mám pravdu? My starší to ještě cítíme ale 100% mladších 30 let už s mrchou srostlo tak že bez ní nemůžou fungovat. A to je hrůzunahánějící. Tedy pro mě určitě. Hezký den všem svobodným lidem přeje Červený Jiří,,Jiruna “

  2. Už jsem někde se zmínil, že se čím dál víc blížíme do budoucnosti jako v Demolition Man. Dříve jsem se smál těm absurditám, dnes to vidím jako prorocké dílo.

  3. no tak nevyberajte baterie, dajte do plechovky. tam k nemu ziadny signal neprenikne a mate to v cajku.

    • Jste si jistý? Na 100%? A jak to řeší trend blížící se nutnosti MÍT mobil? Anonymní a nenápadný s plechovkou taky dvakrát nebudete. Jistě,nouzové řešení to je. Na chvíli. Ale špatně je celý systém. Návykovost. Masovost. Vynucená nutnost. A zničující je i možnost, i když se to na první pohled nezdá,mít VŠECHNY INFORMACE HNED. Absence snahy námahy,odříkání a úsilí které jsou jinak potřeba k VĚDĚNÍ,je činí bezcenými. Se všemi důsledky pro budoucnost z toho plynoucími. Klipovité informace,povrchní vzdělání. Rychlost NENÍ vše. Děda říkával ,,rychle se ani pes nevysere “. A rychle se ani nelze NIC a POŘÁDNĚ naučit. To je fakt ověřený generacemi.Ale třeba sem jen zapšklý starý dědek trpící stihomamem. Kdoví? Hezký den všem svobodným lidem přeje Červený Jiří,,Jiruna “

    • Jste si jistý, že reagujete u správného textu? Jde o právnickou problematiku souhlasu, ne o pošucích s alobalovou čepicí. Nevím, k čemu mi nějaká plechovka bude? Buď tu aplikaci mám nebo na to kašlu 🙂

  4. nevim jak Vám,ale mě se tady už nelíbí,připadá mi to jako kdybych byl po krk v sračkách a nemohl se hnout,čím větší debilita-tím víc se prosazuje.Lidi nemaj hůmor,příroda je zdevastovaná,hudba se nenechá poslouchat,rozum je to poslední co se dnes používá,kdejakej uchylák si nasilím razí cestu pro svou hanbu.Tohle už neni planeta lidí-ani opic,ale násilných nestvůr

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*