Fialenko se svým totalitním smýšlením a jednáním už ani netají
Sdílet článek:

PL/TOMÁŠ VYORAL

„Soudruzi všech stran a horizontů se zřejmě můžou přetrhnout, aby toho nepravověrného a neuvědomělého Ševčíka dostali na hranici,“ míní komentátor o událostech ve spojitosti s děkanem NF VŠE. Svou nespokojenost ventiloval zejména na rektora VŠE Dvořáka, který by podle něho měl rezignovat. Ale skutečně tvrdý byl na premiéra za výrok, že cenzuru nikdo nechystá, ale vláda má právo bojovat proti nesprávným názorům. „Jidáš Petro von Bruselus Fialenko se svým totalitním smýšlením a jednáním už ani netají,“ míní a dodává: „Hnus!“

Miroslav Ševčík i po hlasování senátu Národohospodářské fakulty zůstává děkanem. Co si myslíte o argumentaci rektora Petra Dvořáka, že Ševčík poškozuje fakultu „polarizací společnosti“ a že to je manažerské selhání?Polarizace společnosti? V naší údajné demokracii je přece polarizace a různorodost názorů onou devízou. Nebo ne? Svoboda slova, vyjadřování… Soudruh Petr Dvořák by zřejmě po vzoru bolševiků, fašounů a nyní současných liberálních „demokratů“ byl rád za jeden jediný sjednocený názor. Strany a vlády. Tomu se ale neříká demokracie, ale totalita. A naopak soudruh Dvořák, měl-li by trochu sebeúcty, by za své jednání měl sám od sebe rezignovat. Protože on svým totalitním chováním poškozuje jméno – nedovoluji si na rozdíl od jemu podobných tvrdit dobré – školy, které jsem sám absolventem.

.

Vybarvila se také Česká spořitelna. Na dotaz údajného klienta z ní zaznělo: „Bude-li pan děkan Ševčík odvolán po jednání celouniverzitního akademického senátu, jehož konání vedení VŠE již avizovalo, budeme v podpoře studijních programů a studentů VŠE pokračovat.“ Co se stane, pokud odvolán nebude, uvedeno není. Nezní to jako vydírání?

To je otázka. Jde o jednostrannou informaci. Nevíme, co Česká spořitelna učiní v případě opačném. Nicméně alibisticky to opravdu působí jako nátlak na odvolání pana Ševčíka. Což je chucpe solidního kalibru. Na druhou stranu lidé, kteří jsou trochu obeznámeni se současným děním, případně mají špetku konceptuálního smýšlení, nejsou překvapeni. Neb prorežimní agendu spolu se školstvím, mediálním a politickým mainstreamem už díky nejrůznějším okolnostem spoluvytvářejí i korporace. Mezi něž můžeme banky zcela nepochybně taky řadit.

A ještě do třetice, Ivan Gabal ke kauze prohlásil: „Případ Ševčík je měřítko změn českého systému správy univerzit, aby se vyvíjel směrem, který civilizační dynamika západních zemí vyžaduje.“ Ta „civilizační dynamika“, nebylo tu něco takového už dříve? Zní to nějak povědomě…

Jak předestíráte. Gabal pouze zaměnil termín východní za západní a vivat! Soudruzi všech stran a horizontů se zřejmě můžou přetrhnout, aby toho nepravověrného a neuvědomělého Ševčíka dostali na hranici. Ostatně má taky dlouhý vlas, a tak nepatří mezi nás. Dezolát jeden. Viďte?

Helena Zítková, učitelka a autorka výzvy o dobrovolnosti domácích úkolů prohlašuje, že povinné domácí úkoly jsou protiprávní a učitel má děti pro věci nadchnout. Má pravdu? A co myslíte, že by se stalo, kdyby její nápady byly uvedeny do praxe?

Prosím, to zcela jistě není učitelka, ale dobroserská aktivistka. Víte utopie a pravdoláskařství – to reálné – je fajné úplně stejně jako komunismus. Ale prostě nefunguje. Člověk je ze své povahy tvor z drtivé většiny pohodlný – zejména ve svém rozkvětu. Alespoň dle mého dosavadního poznání, byť nejsem tragipsycholog či tragipsychiatr typu pana Honzáka a jemu podobných. Mohu souhlasit s tím, že učitel má děti pro věci nadchnout, nicméně nemyslím si, že je to možné vždy a u všech. A určitý řád a pořádek je u nejmladších generací pěstovat třeba. Chtěl bych pak také vidět, jak pro věci nadchne děti Zítková.

Pirátský ministr zahraničí lituje, že se Česko nepřidalo k žalobě na Maďarsko za to, že své děti nechce vyučovat o LGBT a o změně pohlaví. K té se přidalo i Finsko, které nedávno (i se souhlasem Maďarska) vstoupilo do NATO. Mělo se Česko přidat k ostrakizaci Maďarska?

Myslím, že je výsostnou interní věcí každé země, zda bude či nebude indoktrinovat své děti pochybnou a často obskurní agendou LGBTXYZŽ. U pirátského eurosoudruha nicméně jeho agitka nepřekvapuje.

I do Česka dorazilo strašidlo jménem ESG, tj. vyhodnocování úvěrů bankami podle jiných než finančních kritérií, například ekologičnosti. Od roku 2026 se bude týkat i malých a středních podniků. Myslíte si, že do té doby nás realita vytrestá natolik, že se od podobných nároků upustí?

Těžko říci. Nejde ani tak o vytrestání reality vůči nám, jako spíše o dopad veškeré této agendy v celém důsledku a kontextu na ty, kteří ji řídí a protlačují. Žádný plán nikdy zcela nevyjde a vždy se objeví překážky, a tedy i tady je pravděpodobné, že do cesty skočí nějaký kamínek. Jinak ona kritéria v zásadě založená na totalitním sociálním kreditu – po vzoru Čínu – jsou bezesporu realitou blízkou. Bohužel pro nás skutečné demokraty.

Dotkne se i vás nějak rušení poboček České pošty? Máte za to, že pošta při rušení uvažovala racionálně?

To zatím nevím. Nekoukal jsem, které pošty se budou rušit. Jinak zaprvé o racionální úvahu zcela jistě nejde a pak za to asi nemůže úplně pošta, ale spíše bafuňáři a ona svoloč na teplých místech v Parlamentu, která si hraje na velké kluky a potřebuje ušetřit peníze, které rozdala jedné z nejzkorumpovanější – ne-li vůbec – zemi v Evropě – Ukrajině.

„Nikdo žádnou cenzuru v ČR nechystá. Máme ale právo bojovat s nesprávnými názory, míní Fiala,“ uvedlo jedno z předních českých mainstreamových médií. Co vy na to?

Orwell musí rotovat v hrobě, Goebbels a pohrobci Rudého práva pak s úsměvem od ucha k uchu hrají zřejmě mariáš a popíjejí nejdražší šampaňské. Mají hotovo. Jidáš Petro von Bruselus Fialenko se svým totalitním smýšlením a jednáním už ani netají. Fašisti, komunisti, liberální „demokraté“… Různá pojmenování, stejné totalitní praktiky… Žádná cenzura tady není, jen zakážeme nevhodné názory a budeme je perzekvovat. Hnus nejhrubšího zrna. Onen politický – a kdoví zda jen politický – eunuch bohužel škodí naší zemi a našim občanům ještě více, než se očekávalo.

 

PL

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Je třeba, stejně jako to činí autor tohoto článku, neustále nataženým prstem ukazovat na tu současnou neobolševickou sběř a aspoň tímto způsobem je tlačit ke zdi a to až tak, že se jako pavouci po té zdi rozběhnou a zalezou zpět do svých děr. (P. S. To není nic proti pavoukům.)

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*