Asociál bojuje proti asociálovi
Sdílet článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Na české politické scéně se nám zase urodilo. Partaj Petra Fialy vyplodila kousek antikampaně na Babišovo ANO. A zvolila úplně stejný formát, který používal sám Babiš. Stačí napsat – přišlo whatsappem a publikovat nějakou nehoráznost. Vládní strana, která šla do posledních parlamentních voleb s heslem – vrátíme politice kulturu, protože my jsme ti lepší.

Co na falešném billboardu bylo? Babiš otevřel kampaň k volbám do Evropského parlamentu s heslem – Česko, pro tebe všecko. Já vím, mateřská školka ve vytváření sloganů, ale co už. Fialova ODS vytvořila protiheslo – Rusko, pro tebe všecko. A na tváře Andreje Babiše a jedničky hnutí ANO Kláry Dostálové, kde původně byly namalované české vlajky, přimalovala vlajky ruské. To vše na doméně ceskoprotebevsecko.cz, kterou si zaregistrovala ODS a kde antikampaň provozují. Legrace. Sice pokleslá, ale řádně hodnotová, jak bylo slibováno před volbami i po volbách.

Vzkaz je jasný. Babiš je Putinova loutečka, pokud hodíte hlas Babišovi, ten nás vyvede z unie i z NATO, případně bez nynější české podlézavosti Západu propadneme vinou Babiše Východu. A je to tak krásně obhrouble tupé.

Dokážu si v té naší mile napjaté době živě představit televizní rozhovor s někým z vládní koalice SPOLU. Pokud by ho moderátor tvrdě konfrontoval s falešným billboardem, nakonec vládní politik, aby neztratil tvář, začne skutečně obhajovat představu, že Babiš je takový čekající Stalin ve stínu Lenina. Zatím neukázal zuby. Ale ukáže. Babiš ve stínu Putina jako Stalin ve stínu Lenina. Falešné, tak krásně falešné mámení si nenávistná kolice SPOLU zvolila jako svůj argument pro volby. Postavit na negaci, vyhraňování a doslova nenávisti. On jim to ten antiBabiš zase vyhraje.

Koalice SPOLU je nesourodý spolek. Poznáme to na kritických evropských tématech. Migrační pakt – nadšené přijetí paktu i vlažné odmítání a brblání. Green Deal – nekritické přijetí i velmi kritické zpochybňování. Federalizace EU – nekritické nadšení i vyslovený odpor. Zrušení veta národním státům – podpora do roztrhání těla i vyděšené odmítání. To je koalice SPOLU. Přitom to jsou úhlavní témata, s kterými bychom měli vyslat naše zástupce do Evropského parlamentu. Jenže pokud to volič hodí koalici SPOLU, je pro migraci i proti ní, pro zpřísnění Green Dealu i jeho rozvolnění… Je vlastně pro všechno. I pro nic. Z čistě politického hlediska volič SPOLU hází svůj hlas do kanalizace, protože neukazuje svůj postoj k vývoji Evropské unie, ale hodí do volební urny jednoho velkého antiBabiše. To je krásná esence vyprázdněnosti naší politiky jako celku.

A tak se vlastně není čemu divit. Koalice SPOLU nemá a ani nemůže mít jiné téma, než se vyhraňovat vůči Babišovi (a Okamurovi). K tomu si užívají až fanatickou nenávist k Rusku. A tato dvě jediná společná nosná témata koalice SPOLU uvidíme následující měsíc často. Protože jednotlivé strany koalice se na ničem jiném neshodnou.

Štěpán Cháb, Krajské listy

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,45 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*