Babiš: Fialova vláda zavádí novou totalitu
Sdílet článek:

PZ

Bývalý premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš ve svém komentáři opět přitvrdil vůči současné Fialově vládě, která podle jeho názoru zavádí novou totalitu, snaží se zadupat své politické oponenty a “zabetonovat se” u koryt na věčné časy.

„Totalitu ve smyslu snahy uzurpovat veřejný prostor, zadupat své oponenty a zabetonovat se u moci na dlouhé roky dopředu za asistence prorežimních novinářů, aktivistů, úředníků, umělců a různých expertů. Přitom to jsou tito neobolševici, kteří jsou skutečným nebezpečím pro naši demokracii.

Pětikoalice získala absolutní moc. Ovládá nejen vládu, ale i Sněmovnu a Senát, kde porušuje jednací řád, ale dokonce i Ústavu České republiky a systematicky potlačuje opozici. Na Hradě má svého prezidenta, který ji jde na ruku, jak jsme názorně viděli při frašce týkající se snížení důchodů. Prezidentovi vybírá kandidáty do Ústavního soudu člověk, který je svázán s pětikoaličním Senátem a který se snažil o sesazení prezidenta Zemana. Ústavní soud dnes vede člověk, který chodil na demonstrace Milionu chvilek. O všem pak píší prorežimní novináři na výplatní pásce oligarchů, jimž sekundují veřejnoprávní média. Vláda veřejnoprávní média korumpuje zvyšováním koncesionářských poplatků a ta soukromá objednáváním reklamního prostoru za desítky milionů. Veřejnoprávní média, která se stala hlásnou troubou pětikoalice, hájí rozčilení umělci, kteří žijí z pořadů produkovaných z koncesionářských poplatků. Nebo je snad náhoda, že ministr kultury ještě v červenci loňského roku říkal, že vláda nebude zvyšovat koncesionářské poplatky a teď je všechno naopak?

Dovede si snad někdo představit, že by za naší vlády bylo možné, aby nebyly k sehnání v lékárnách rok a půl antibiotika a další základní léky? Že bychom si objednali v médiích vládní kampaň za desítky milionů, abychom lidi informovali o eReceptu? Že bychom měli černé fondy na financování volební kampaně? Že bychom na ministerstva a na úřady natahali politické trafikanty? Že bychom pod záminkou dezinformací chystali zákon umožňující trestat za názory? Že bychom měli kvótu dvou komunistů na Ústavním soudu? Že bychom politicky zasahovali do veřejnoprávních médií? Atd. atd. Fialovi a spol. tyto praktiky média nejen tolerují, ale fungují dokonce jako jejich obhájci.

Tento korupční systém se hnutí ANO v roce 2013 podařilo narušit. Když tradiční politici zjistili, že nemám koaliční potenciál, jinými slovy nekradu, pokusili se mě zničit nejdřív vymyšleným stíháním ve smyšlené kauze Čapí hnízdo a přijímání účelových zákonů Lex Babiš. Nakonec se jich muselo domluvit pět proti jednomu, aby hnutí ANO ve sněmovních volbách těsně udolali. Od té doby je jejich programem jen a jen Antibabiš.

Dnes se vracíme do stavu před zásahem na Úřadu vlády v roce 2013, kdy kmotři skrze premiérovu milenku ovládali stát. Po dvou letech vlády Fialových bolševiků tu zase vzniká obří korupční chobotnice na sobě závislých a vzájemně provázaných skupin, jejichž jediným zájmem není pomoci České republice a něco změnit k lepšímu, ale zachovat si přístup ke státním penězovodům, které jim dotujeme my všichni. Prostě já na vládu, vláda na mě,” konstatoval šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

prvnizpravy.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,42 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

    • Pozor. Objevují se hlasy, že ANO by mohlo po dalších volbách spolupracovat s ODS. Otázka, jestli by to spolkli voliči ANO. Předpokládám, že ano, když v pohodě spolkli tzv. Obrannou smlouvu mezi USA a jeho pohunkem ČR… 🙁

  1. Babiši, Babiši. Nevím, kdo byl za Covidu premiérem, který tu vaši totalitu pomáhal nastartovat… 🙁 Fiala, Rakušan a další to jenom rozvinuli. Tolik asi tak o tom, kdo si nevidí do huby.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*