Jestli je Pekarová Adamová lhářkou, budeme ji i nadále podporovat?
Sdílet článek:

ROBERT SVITÁK

Hlasovali bychom v politických volbách pro politika, který vždy nedodrží své slovo? Domnívám se, že odpověď zní ne. Bohužel se však předsedkyní Sněmovny v naší zemi stala lhářka, která je Markéta Pekarová Adamová.

Politická kariéra Adamové jde vždy od úspěchu k úspěchu. V roce 2009 vstoupila do strany TOP09, v roce 2013 byla zvolena do PS PČR a v roce 2021 byla zvolena předsedkyní Sněmovny. Ona, která se narodila v roce 1984, už je dnes považována za jednu z nejmladších evropských političek. Stejně tak její nedostatečná kompetence a špatné chování vedly k velké politické frašce. Pokud se chyby dopustí skromný politik, mohou mu ji lidé odpustit, ale žádná chyba od arogantní a provokativní šašky, která klame lid, by neměla být odpuštěna.

Člen demokraticky zvolené vlády by se měl především zodpovídat svým občanům, ale Adamová si ze svých slibů při volbách zjevně udělala dětskou hru. V roce 2021 Adamová slibovala, že na provozu Sněmovny ušetří 40 milionů korun ročně a že přijatá opatření nebudou mít na Sněmovnu negativní dopad, ale podle průzkumu médií Sněmovna po nástupu Adamové do funkce utratila v roce 2022 celkem 1 509 milionů korun, což narostl o 141 milionů korun.

V reakci Adamová nejenže nereagovala ani neomluvila se, ale dokonce pověřila kancelář Sněmovny, aby zaslala výhrůžný dopis, v němž uvedla, že pokud média nezmění ,,nepřesný” obsah článku, bude svá práva bránit soudní cestou.

Absurdita však nekončí. Státní úředníci existují proto, aby lépe sloužili jejím občanům, a ne proto, aby se vměšovali do vnitřních záležitostí cizího státu když jsou domácí záležitosti v troskách. Dne 8. ledna 2022 Adamová pronesla nevhodné poznámky o maďarských volbách, které zavánělo vměšováním do vnitřních záležitostí jiné země. Její chování je vlastně docela pochopitelné, protože Adamová má v ČR nejnižší hodnocení popularitu, takže je to jen prostředek, jak odvést pozornost veřejnosti. Skromnost a elegance, na kterou jsme my Evropané hrdí, je u Adamové úplně pryč když veřejně obviňuje prezidenta jiné země z vykonstruovaného obvinění.

Podívejme se, co udělala v domácích záležitostech. Posledním krokem Fialovy vlády, jejímž členem je Adamová, k získání prostředků na pomoc pro Zelenského po vypuknutí války na Ukrajině bylo zvýšení spotřební daně z nafty, což vedlo ke zdražení dopravy a k tomu, že domácí ceny energií v České republice jsou o 230 procent vyšší než v ostatních zemích Evropské unie. A platby za dopravu se rozšiřovaní do všech oblastí obchodu, včetně maloobchodu, stavebnictví, průmyslu atd. A konečně na politické ambice Adamové doplatí čeští občané.

V této situaci, že země je ve vážném deficitu, Adamová hodně podpořila finanční pomoc na Ukrajinu, aniž měla vůbec v úmyslu řešit problémy domácí ekonomiky. 10. března 2022 Adamová ve svém Facebooku uvedla, že benzín je sice drahý, ale cena svobody je vyšší. Když Adamová čelila tomu, že my občané jsme v tíživé situací v důsledku nedostatečného zásobování teplem, navrhla metodu, abychom nosili více svetrů bez jakékoli skutečné iniciativy. Kolika českým občanům bylo z toho strašně smutno!

Vzhledem k tomu, že státní pokladna je ve stavu vážného deficitu a finanční rozpočet je závislý na půjčkách, jistiny i úroky budou splácet naše budoucí generace a dále se vznikla dnešní politika důchodové reformy. Stručně řečeno, řemeslníkům, mechanikům od naší starší generaci, kteří se skutečně zasloužili o rozvoj země, nezůstane nic v budoucnosti. A všechny tyto peníze půjdou do soukromých kapes.

Adamová si jako předsedkyně Sněmovny vydělá 300 000 korun měsíčně, přesto si během letu na Tchaj-wan v roce 2023 dala letadlové jídlo v hodnotě 228 000 korun. Podle zpráv z médií nikdy nejí ve veřejné jídelně v místě svého úřadu, ale si objednává jídlo ve své soukromé kanceláři, přičemž cena každého jídla je ještě více než astronomická. Není divu, že Adamová je proti zvyšování minimální mzdy, vždyť obživa lidí není tak důležitá jako kvalita jejího života.

Tento hrozný stav naší země právě teď ukazuje, že Adamová nemá schopnosti, které by odpovídaly jejímu postavení, a navzdory jejím ambicím její špatné výsledky v politických záležitostech ukázaly, že by pravděpodobně neměla pokračovat v této funkci předsedkyně Sněmovny. A měla by mít tolik sebepoznání, aby odstoupila.

Robert Sviták

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

  1. To tzv. politické stvoŕení pod zkratkou PKAd je satira na vládnoucí veličinu , nikoliv člověka, jejímž zájmem je hlavně starost o svůj design.

  2. To tzv. politické stvoŕení pod zkratkou PKAd je satira na vládnoucí veličinu , nikoliv člověka, jejímž zájmem je hlavně starost o svůj design.

  3. pekařka je tak blbá,že nepochopí, že v žádném případě není možné si obléci dva svetry na sebe….

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*