Babiš: Migrační pakt je největší Fialovou a Rakušanovou zradou
Sdílet článek:

ET/ČTK

Předseda opozičního hnutí ANO Andrej Babiš označil migrační pakt Evropské unie za největší zradu v novodobých dějinách České republiky, které se dopustili premiér Petr Fiala (ODS) a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Dohoda je podle lídra ANO „šílená a obludná“, obsahuje podle něho skryté uprchlické kvóty a zavazuje k přijímání migrantů z Afriky a z Blízkého východu podle představ Bruselu. Babiš to řekl v úvodu dnešního mimořádného sněmovního jednání, které nechali k migračnímu paktu svolat stejně jako koncem února poslanci ANO. Premiér Fiala, jenž je na jednání Evropské rady v Bruselu, naopak tvrdí, že největší zrady Česka se dopustil Babiš.

„Ochotou obětovat naši bezpečnost, prosazováním zájmů (maďarského premiéra) Viktora Orbána místo zájmů ČR, zanedbáním odpovědného hospodaření a zadlužováním naší země a namísto toho starostí o dotace pro Agrofert, ignorováním energetické bezpečnosti a zachováním naší závislosti na Rusku a celkovým chaosem, který po něm zůstal,“ napsal dnes v reakci Fiala na sociální síti X.

Podle Babiše migrační pakt není lék, ale jed, který slouží k „asistované sebevraždě Evropy a její kultury“. „Fiala s Rakušanem bez jakéhokoli přehánění vyměnili naši bezpečnost, kulturu a způsob života za neřízenou migraci, explozi kriminality a rozklad naší společnosti,“ prohlásil ve Sněmovně Babiš, který již dříve opakovaně uvedl, že reforma migračních pravidel bude jedním z témat ANO před červnovými volbami do Evropského parlamentu.

Rakušan před dnešním jednáním Sněmovny novinářům řekl, že migrační pakt, jak jej schválili minulý týden europoslanci, není dokonalý, ale dává základ pro další opatření. Je podle něho lepší než současná neexistence přesných pravidel například ve sdílení informací nebo návratové politice. „Nynější stav migrace v unii je neuspokojivý, vyžaduje racionální řešení, nikoli iracionální strašení,“ zdůraznil ministr vnitra. Neřešená migrace podle něho povede k tomu, že se Evropská unie ocitne ve stavu faktického ohrožení.

Babiš ale tvrdí, že na záchranu západní Evropy je pozdě. V Česku a v zemích střední a východní Evropy je ale podle něho ještě možné situaci odvrátit. „Stále máme čas a možnost s nelegální migrací bojovat. Prvním krokem je ve volbách do Evropského parlamentu odmítnout progresivistické vítače, ekofanatiky a sociální inženýry, kteří chtějí násilně vylepšovat, v uvozovkách, náš svět,“ řekl dnes předseda ANO.

Odmítání migrantů z odlišného kulturního prostředí není podle něho projevem nedostatku solidarity, ale pudu sebezáchovy. „To musí být jasné každému, kdo vidí, co se děje v západoevropských městech,“ dodal.

„Migrační pakt ve svém celku neřeší příčiny migrace, ale pouze její následky,“ řekla místopředsedkyně Sněmovny a lídryně kandidátky ANO do evropských voleb Klára Dostálová. Místo, aby nabízel řešení, jen uvádí, co má unie a členské státy dělat, když už je migrant na hranicích, dodala.

Koncem února koaliční většina po úvodní zhruba pětihodinové diskusi zamezila schválení návrhu programu mimořádné schůze, která se tak nekonala. Ke slovu se tak dostali jen řečníci s přednostním právem. Další poslanci vystoupit nemohli a Sněmovna ani nemohla hlasovat o případných návrzích usnesení. Je pravděpodobné, že se obdobný scénář zopakuje i tentokrát.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

7 Comments

 1. Tak toto je zajímavé. Nepokládám Babiše za politika, a už vůbec ne za vůdce, je to byznysmen. Ale je třeba počítat s tím, co napsal Hampl: “V tuto chvíli se všechno, co je v české politice opravdu důležité, odehrává v hlavě Andreje Babiše. Všechno ostatní jsou podružné záležitosti. Buď se Andrej Babiš rozhodně jít cestou Orbána a Fica, a začne číhat na vhodnou příležitost, kdy by mohl zlomit moc liberální oligarchie. Nebo se rozhodne takovému konfliktu vyhnout, a pak není v dohledné době naději na změnu, protože žádná jiná opoziční skupina ani opoziční proud nemá dostatečnou sílu ani dostatečné schopnosti.”

 2. Od Babiše to jsou jen předvolební hry. Něco jiného by bylo, kdyby veřejně slíbil, že až vyhraje volby, smlouvu vypoví.

 3. Andreji, na to je jednoduchá odpověď. Kdyby ti tito migranti pracovali ve tvých fabrikách, tak ani nepípneš. Ale protože jsou jen těžko zaměstnatelní, tak proti nim brojíš. U Ukrajinců jsi ani nepípl a dokonce podpořil vládu, ti budou z vetší části fachat. Že to bude obrovský problém do budoucna je ti jedno. Proč? Ukrajinu zdevastovali sami Ukrajinci a proč by to tady mělo být jiné? V takových počtech s tím, že další přicházejí. Takže Slovák dělá z České republiky jednu ze svazových republik bývalého SSSR. A to za vydatného přispění českých lokajů a služek. ANO, bude líp! Babišovi je a už dávno. A když bude nejhůř, tak se vytratí “školit” motyle v jiné zemi 🙁

 4. Poznámka mimo téma: Portál svobodny-svet.cz se začíná měnit v Nesvobodný svět, protože než si člověk může cokoliv přečíst, musí se prokousat kvantem obtěžujících reklam a videí, které jsou mu vnucovány. Už to přesahuje rozumnou míru. Protože jsem se nedobral na webu nějakého kontaktu nebo je tak umně skryt (proč?), sděluji to touto cestou.

 5. Cha chá. “Šmejd” Bureš už se chystá, jak nám s jeho kumpány bude po Fialenkovi “zachraňovat” republiku. Samozřejmě s Aspen / Brusel notičkami v kapse.
  TFUJ! Jako z toho vtipu, že “jaký je rozdíl mezi hovnem (5-ti koalice) a sračkou (ANO)?
  Hovno se nedá kloktat…”

 6. Ale to jsou všechno jenom fámy, všechno se řeší a úspěšně, cituji z veřejné dostupného proslovu Ursuly von der Leyenové–
  Dovolte mi zdůraznit tři body. Za prvé, Evropská komise a Frontex poskytují finanční a provozní podporu. Například nasazením pohraniční stráže a sledovacího zařízení na východní hranici a na letišti v Helsinkách. V tomto finančním období Evropa podporuje Finsko částkou 230 milionů EUR.
  Za druhé, neustále pracujeme a oslovujeme země původu migrantů, abychom zajistili, že mohou přijmout veškerá vhodná opatření.
  To bylo velmi úspěšné v roce 2022, kdy Bělorusko instrumentalizovalo migranty, aby vyvinulo tlak na Polsko.
  Velmi úspěšně jsme pracovali při navracení migrantů do země původu.
  Konečně jsme také posílili náš evropský právní rámec tím, že jsme poprvé zavedli koncept instrumentalizace migrantů. … a tak dále, tak co řešíte?
  https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/statement_24_2161
  19 April 2024

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*