Báječný nový svět
Sdílet článek:

Věříte více západním tajným službám nebo Putinovi? Ve středu měla být najisto válka, ruské pancéře už vyrážely vpřed. Jenom to někdo zapomněl říct Vladimírovi. Klasický projektový zádrhel. Na pozadí této hysterie francouzská policie zmasakrovala protesty proti covidovým opatřením, Kanada zabavuje protestujícím peníze, EU prosazuje zákaz hotovosti a v ČR prosadili Pandu, která umožňuje vyhlášení výjimečného stavu ze zahraničí prostřednictvím WHO. Vítejte v novém báječném světě!

 

Nelžeme, jen vytváříme novou skutečnost

Média hlavního proudu nelžou, ale vytváří novou realitu, která se syrovou skutečností kolem nás nemá naprosto nic společného. Podlehla masové viróze přesvědčení, že pravda je dána hlasováním, rezolucemi nebo ji má vždy ten, kdo křičí nejhlasitěji. Když čtete oficiální média, vidíte harmonický svět, kde lékaři hrdinně bojují se smrtící chorobou, multikulturní svět je jeden veselý tanec plný úsměvů, jednota Západu je nerozborná a vše sviští přes dílčí problémy vzhůru vstříc zlatému úsvitu. Teda s tím úsvitem opatrně, takže raději asi šťastná budoucnost. V radostném kvapu k tomuto štěstí nám sem tam brání extrémističtí záškodníci, ale to nic. Bohužel se nějak stalo, že každý, kdo vidí svět bez brýlí jediné možné pravdy, spadne do výše zmíněné škatulky. Mezi světem popisovaným médii a skutečností je jen pár styčných bodů představovaných herci zvanými politici. Jinak nemá nic společného s tím, co jsme zvyklí nazývat každodenní skutečností.

Rádio Jerevan na druhou

Člověk vybaven těmito brýlemi pak vidí věci, které vidět potřebuje a opomíjí to, co mu nehraje do not. Ne, že by byl hloupý, ale je vybaven emoční argumentací, v níž kraluje především důvod, že to nebo ono prostě není správné a tak to nemá právo na existenci. Nemluvíme o tom, tak jev zcela jistě zmizí. Například u těch Rusů, co si agresivně shromažďují vojska na hranici, jde o naprosto jasnou hrozbu. Zatímco příjezd těžkých zbraní a značných počtů cizích vojáků na druhé straně je v nejlepším pořádku. Pokrytectví a prolhanost takových médií je už natolik zřejmá, že CNN se stala pro americkou veřejnost tím, čím je pro nás Rádio Jerevan. Zajímavá je citace technického ředitele CNN, že neexistuje nic jako nezaujatá zpráva. Zvláštní zážitek pro člověka, který neztratil dotek s realitou, představuje sledování údivu novinářů, proč došlo k poklesu sledovanosti. V článku se píše o tom, že není Trump, tak není o čem psát, a proto ten pokles. Napověděl bych – asi Putin, ne? Anebo mouřenín udělal službu a tak může jít?

Svoboda projevu zaručena. A co po projevu?

Pamatujete si na majdanské události na Ukrajině? Jak nadšeně naši politici podporovali boj prostého ukrajinského lidu za demokracii? Tak jsem nějak očekával, že stejní lidé podpoří třeba boj Katalánců za svobodu jejich regionu. Nebo třeba ty řidiče v kamiónech v Kanadě. V čele by kráčel soudruh Trudeau, který má pochopení pro takové protesty, jak se sám vyjádřil svého času k protestům farmářů v Indii. Kanada vždy bojuje za práva na pokojný protest a věří v důležitost dialogu. Jak krásná slova. O rok a kousek později, když se mu to stejné dělo v zemi, která má tu smůlu, že jí šéfuje, tak to už bylo kapku jinak. Kanaďané mají právo protestovat, nesouhlasit se svou vládou a vyjádřit svůj názor – moudře pravil soudruh kanadský premiér. Zlatá slova, ale jak už to tak bývá, chytře nezmínil jejich práva po protestu. To už je věc jiná, to by nešlo, rozvracet naši demokracii nesouhlasem. Dokud pokřikujete na ulici, jste všem u vesla fuk. Budou lidem brát práva, ničit jim životy, ale to je v pořádku. Ozvete se hlasitěji a ejhle, jsou z vás nepřátelé státu. Na ty tu máme adekvátní nástroje. Zmrazení účtu, odebrání pojištění, zabavení majetku. To vás holoto naučí!

Tohle se určitě zneužívat nebude, jsme v demokracii

Co k tomu napsala média? Napadlo někoho, že není v pořádku lidem využívající svá ústavní práva zabavovat majetek? Nebo tak lehce připomenout, že ochrana soukromého majetku je tak trochu lidské právo? My už po těch letech víme, že Listina je takový pěkný marketingový leták ve schránce zvoucí do politického supermarketu, kde se prodávají ideologie. Ale kdepak s tím na novináře, pěkně vysvětlují, že jde o takové správné demokratické opatření. Což se určitě bude uplatňovat jen velmi omezeně a v opravdu, ale opravdu opodstatněných případech. Protože kdo nic neprovedl, tak nemá co skrývat a nemusí se ničeho bát. Přesně to tam píší, je to jen dočasné a pouze 12 zatčených. Nic, čím by se měl ctihodný občan plně důvěřující své milované vládě znepokojovat. Prý jsou taková opatření nutná, protože tyhle protesty těžce poškozují ekonomiku, a proto vláda musí jednat. Zvláštní, když se zaváděla covidová opatření terorizující všechny, krom několika vyvolených, likvidující ekonomiku naprosto bezpříkladným způsobem kvůli banalitě, tak to bylo úplně v pořádku. Kdypak statečný Tchajwanec Vystrčil bude hlasitě protestovat a bít na poplach, že demokracie je ohrožena? Nebije, ani nepípne. Pročpak? Třeba Senát přijme nějakou tu rezoluci, vyvěsí nějakou tu vlajku, aby se svět stal lepším místem. Proč jsou záležitosti Kanady méně důležité než záležitosti Tibetu? Pamatujete si na plamenné výzvy, aby se ukrajinská vláda zdržela násilí proti demonstrantům? Pročpak tento krásný princip nyní neuplatňujeme vůči francouzské vládě, kde je docela dost aktuální? A to ani raději nevzpomínám na Kataláce. Ne, není to hrůza. To je liberální demokracie tak říkajíc in natura. Od své rodné sestry lidové demokracie není k rozeznání.

Nekrademe, jen jsme za vás rozhodli, co s vašimi penězi

Taky nezapomeňte na podlézavou reakci GoFundMe a GiveSendGo, které bez nějakých výčitek svědomí peníze vybrané na podporu kanadských protestujících ukradli. Ehm, vlastně pardon, zodpovědně demokraticky rozhodli, že se hodí na naprosto jiný účel. Naprosté pohrdání míněním lidí, naprostá neúcta k cizímu majetku. Dokážete si představit situaci, kdy by ruské úřady postupovaly stejně? Ruský soukromý fond by peníze pro Navalného poslal třeba na pomoc obětem válečných akcí na Donbase. Šmoci v redakci by si ušoupali prsty o klávesnice, jak by psali články o nelidské diktatuře. Ale v Kanadě? Ne, to je něco naprosto jiného, to je demokratické. Až před vámi někdo řekne něco o bezhotovostní společnosti, vezměte na něj vidle. Znamená to přesně to, že když se ozvete nebo si dovolíte být neposlušný, jste rázem bez peněz. Bezhotovostní společnost znamená, že jste otrok moci. Ne, že by to teď bylo o něco moc lepší, ale přece jen máte šanci hotové peníze před vládou ukrýt a hotovostí se zabezpečit před těmito odvetnými kroky.

Kupodivu už zase protiprávní?

Naprosto bez reflexe v médiích zůstala také zpráva, že hygienici zastavili řízení s hospodami, které nekontrolovaly hosty. Jen mezi řečí, všimněte si správného postupu. Vůbec se s takovým odpadem společnosti, jako jsou hygienici, nebavili. Nikoho z médií ani nenapadne taková zvláštní myšlenka. Když bylo tolik opatření nezákonných, že na té hře na pandemii bude něco špatně. Jak je možné, že stát vydal a prosazoval tolik zjevně nezákonných nařízení? Jak to, že kontrolní mechanismy státu zcela selhávají? Jak může malá skupina lobbistů z Menzesu prosadit cokoliv bez ohledu na to, kdo vládne? Vůbec se neptají, nemají pochybnosti. Nejlépe myšlenkový svět těchto lidí vystihuje věta z diskuse od rozhořčeného občana – měli bezohledně otevřenou putyku v době, kdy na COVID umíraly stovky lidí denně. Tím je vše dáno. Ani náznak pochybností o správnosti stranické linie. Ani kousek logiky, která by jim na mysl přivedla alespoň špetičku zvídavosti. Kolik lidí zemřelo po návštěvě této putyky? Jaké ohnisko nákazy vzniklo? Už vůbec je nenapadne použít slovo proč. Protože to slovo je takové putinovské. Přece věříte víc našim lidem, než ruským trollům, ne? Nepochybovat a pochodovat, tak musí uvažovat správný občan. Jaký zásadní rozdíl od totalitních časů, že?

55 miliard jen za testování z veřejných fondů? No a co?

Ale absolutní bombu odpálil ministr Válek, který s drzostí zmrdům vlastní provalil, že jen testování stálo 55 miliard z veřejného pojištění. To je více, než se přiznávalo dosud. Abyste to číslo ocenili, co to vlastně znamená, tak vězte, že v roce 2019 byly výdaje z veřejných zdrojů na zdravotnictví celkem cca 395 miliard. Takže cca jednu sedminu rozpočtu spotřebujete na to, abyste léčili? Ne, na to, abyste zjistili, že zdraví lidé jsou zdraví. Nikoho naprostá absurdita tohoto postupu nezaráží? To, co dřív bylo zadarmo, tak stálo více, než kolik činí příjem z daní z příjmu fyzických osob v celém státě. Nemoc se poznávala podle toho, že máte příznaky, jako jsou horečka. Ale kampak s tím na moderní vědu! Inu, lékařská věda pokročila tak, že už máme všichni nějakou nemoc. Tahle naprosto bezprecedentní zlodějina nechala novináře naprosto chladné. Nikdo se neptá po účelnosti, kam šly peníze, kdo je příjemcem a proč se vyhodilo tolik za naprosto pofiderní a neprůkazné testy, které jako covid detekovaly od rýmy, přes nachlazení až po chřipku cokoliv? Nikdo se neptá, proč je lepší odkládat operace a zákroky kvůli boji s banální chorobou? Nic, výmluvné ticho.

Odpovědí je jen mlčení, ignorace a volání po boji z dezinformacemi. Přičemž pod tímto pojmem je potřeba chápat jakoukoliv informaci nezapadající do rámce jimi prosazované jediné správné pravdy. Nikoho z novinářů neznepokojují fakta, že v oficiálně lidovládných zemích se lidem zabavuje majetek, zmrazuje účet v bance, jsou zatýkáni za rozdávání jídla a rozkrádá se v tak obrovských částkách, že si to nikdo ani neuměl dřív představit. Ne, to nečteme o nějaké africké kleptokratické despocii, ale o naší zemi, o zemích EU nebo Kanadě. Vlády najednou zjistily, jak je to snadné. Že lidé si nějaké svobody vůbec nežádají, je jim to prostě ve většině fuk. Jenže tahle lavina tyranie zasáhne i ty, co si své svobody považují. Padneme pod lavinou?

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*