Banda amatérů si léčí své komplexy a občan trpí
Sdílet článek:
Máme opravdu skvělou vládu. Upnula se na pandemický zákon, korespondenční hlasování a touží po konfrontaci s Ruskem a s Čínou. Jezdí se fotit do Bruselu u lavičky Václava Havla a na občany kašlou. Prostě si plní své sny o vládnutí. Porazili Babiše a vládnutí si představují jako konání gest.

Jak správně řekl bývalý prezident Václav Klaus, současná vláda vydává jednání za porážku, a proto raději nejedná. A tak místo vyjednávání dělá gesta. Začali s tím už minulé volební období odstraněním sochy Koněva a zpackanou kauzou Vrbětice. Pokračují siláckými řečmi o agresi Ruska a vehementní podporou Ukrajiny, která o to ani nestojí a už má plné zuby toho, jak ji Západ používá na provokování Ruska. Předražené cesty na Thaiwan a politická dehonestace olympiády v Číně dokonávají naši diplomatickou sebevraždu. Vrcholem je neschopnost dohodnout se s Polskem ohledně dolu Turów.

Politici jsou od toho, aby jednali, jednali, jednali. Jejich úkolem není rozhádat se se všemi okolo nás. Politici, kteří neumí vládnout a štvou proti sobě důležité země, na kterých závisí naše ekonomika, jsou pitomci. Protože tím dostávají vlastní občany do nepříjemných situací. Je fakt směšné, když naši představitelé lezou do zadku mocnostem jako je USA a byrokracii Evropské unie. Dobrovolně ze sebe dělají blbce, aby se ukázali v pěkném světle u nadnárodního korporátu. Bez ohledu na zájmy vlastních obyvatel! To je skandální, a především zoufale dětinské.

V Maďarsku na to jdou jinak. Na prvním místě mají občana, a tak mají levnější plyn a stabilní dodávky z Ruska. Orbán se dohodl s Putinem, vyjednal podmínky a ukázal, že to jde. Poláci snížili spotřební daň u potravin, a i jinak se snaží ulevit svým občanům. V Maďarsku i v Polsku se v době pandemie celkem dobře žilo, žádný teror ohledně opatření tam nepanoval.

Politická gesta prostě lidem nejsou k ničemu. Možná si pár idiotů pochvaluje, jak jsme to tomu Putinovi nandali. Možná si pár idiotů pochvaluje, jak nás vedení EU chválí. Ale senioři nemají na zálohy a dusí se v respirátorech v honbě za levnějšími potravinami. Poloprázdné nemocnice nepřesvědčí ani toho největšího covidhysterika, že potřebujeme přitvrdit. Všichni už toho mají plné zuby a smutně sledujeme, jak jedna země za druhou ruší opatření, která stejně k ničemu nebyla.

Nová vláda je opravdu změnou. Občan je na posledním místě, politická gesta dětinských politiků jsou nejdůležitější, sice nebudeme mít na energie, ale na Putina si dupneme. To přece musí občana zahřát u srdce! Vlastně je to docela dobře, že se tahle garnitura dostala k vládě. Aspoň lidé uvidí, jakou změnu si zvolili a co se za těmi frázemi o demokracii skrývá. Jedno velké a nafouklé nic.

 

Eva Hrindová

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*