Bidenovi mají problém. Prezidentova syna Huntera uznali u soudu vinným
Sdílet článek:

LUCIE PODZIMKOVÁ

Porota soudu v americkém státě Delaware, u kterého se projednává kauza Huntera Bidena, v úterý uznala syna současného amerického prezidenta vinným ve všech třech bodech obžaloby v případu nelegálního držení zbraní. Informovala o tom agentura AP.

Čtyřiapadesátiletý syn Joea Bidena podle obžaloby lhal o užívání drog, když si v roce 2018 kupoval zbraň. V dokumentech konkrétně uvedl, že nelegální drogy neužívá. Dokonce i otec se přitom v minulosti zmínil o jeho závislosti na drogách. Hunter Biden čelil také obvinění z nelegálního držení zbraně.

Dvanáctičlenná porota soudu ve Wilmingtonu jednala o verdiktu asi tři hodiny během dvou dní. Biden podle přítomných novinářů při čtení rozsudku neprojevil téměř žádné emoce. Síň opustil v doprovodu manželky a matky, tedy první dámy Jill Bidenové.

Synovi prezidenta teoreticky hrozí až pětadvacetiletý trest odnětí svobody, podle AP je však nepravděpodobné, že by poprvé odsouzený člověk dostal maximální možný trest. Soudkyně Maryellen Noreiková navíc teprve stanoví termín vynesení trestu.

Prezident Biden minulý týden v rozhovoru pro stanici ABC uvedl, že svému synovi neudělí milost. V rozhovoru s moderátorem Davidem Muirem Biden řekl, že bude respektovat jakékoli rozhodnutí poroty ohledně svého syna a že nevyužije své prezidentské pravomoci k jeho omilostnění, pokud bude usvědčen.

Huntera Bidena čeká ještě další soudní proces v Kalifornii kvůli údajným daňovým únikům. Podle vyšetřovatelů mezi lety 2016 až 2019 nezaplatil daně ve výši nejméně 1,4 milionu dolarů. V případě prokázání viny mu hrozí až 17 let vězení.

eurozpravy.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*