Překvapení
Sdílet článek:

OyGasset varoval, elita typu dav, jak ji dnes zažíváme, je omezená a nemá vlastní vůli, vůbec neví čím je a co činit. Lasch psal, že elity, které si volíme jsou vědomě nebo podvědomě přesvědčeny, že věci se nedají ovlivnit a v zásadě nic nelze řešit, politické elity se dnes domnívají se, že nemají žádnou zodpovědnost. Pseudoelitní typy Adamová, Fiala a spol., které nám bohužel vládnou, jsou modelovým příkladem zhmotnění těchto idejí, zažíváme na vlastní kůži situaci, kdy nic nelze ovlivnit a nikdo o ničem nic moc neví. V tomto smíření s realitou překvapí dnes ráno výroky šéfa Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) Rafala Grossiho v interview v argentinské televizi Telefe. 11. října jednal šéf MAAE v Petrohradě s Putinem o situaci kolem záporožské atomovky, která je největší v Evropě. Grossiho udivili znalosti prezidenta Putina o záporožské atomovce. “Prezident má silné přesvědčení o tom, co dělá. Překvapili mě jeho detailní znalosti chodu atomové elektrárny, znalosti technických parametrů a chápání mých návrhů povyšujících bezpečnost chodu atomové elektrárny…” Na otázku žurnalistů o další schůzce s prezidentem, Grossi řekl, že doufá, že se s ním znovu setká. “doufám, že to bude velmi brzo..”

Na kanálu vojenských korespondentů v Telegramu téměř unisono – Rusko se konečně dočkalo toho, co potřebuje… pravdy. Pravda je tvrdá, ale jenom přes tento kanál může vést stát dialog s občanem a očekávat jeho podporu. Včera mělo v ruské televizi největší sledovanost vystoupení generála Surovikina, kterého před deseti dny jmenovalo ruské velení hlavním velitelem ukrajinské operace, generál v televizi vyjevil opravdu tvrdou pravdu, z jeho slov se dá vyčíst, že není vyloučeno, že Rusko se bude nuceno vzdát Chersonu. Generál něčím připomíná Žukova, a něco podobného se od něho očekává. V poli čelí ruská armáda velké ukrajinské ofenzívě silně podporované vojenským hardwarem a logistikou NATO. Administrativa chersonské oblasti plánuje během týdne přestěhovat pravobřežní městské části (60 000 lidí), jsou obavy, že masívní ukrajinské bombardování Kachlovské vodní elektrárny zvedne hladinu Dněpru a zatopí pravobřežní část města. Dnes ráno prohlásil gubernátor oblasti Saldo, že 40% obyvatel oblasti už vycestovalo na náklady ruského rozpočtu do Ruska, poslední dny v oblasti probíhají intenzívní inženýrské opevňovací práce, v nejbližších dnech se očekává velká ukrajinská ofenzíva.

 

LIBOR ČÍHAL

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. ” … jsou obavy, že masívní ukrajinské bombardování Kachlovské vodní elektrárny zvedne hladinu Dněpru … ”
    To není “Kachlovská” – je to hydroelektrárna na přehradě Nová Kachovka, poslední stupeň Dněperské kaskády.
    Aby předešli možným záplavám po bombardování, otevřela ruská vojenská správa stavidla na přehradě a přepouští vodu do Krymského kanálu.
    Nemůže ale příliš snížit hladinu, protože vodní nádrž slouží také jako zásoba chladící vody pro Zéporožskou atomovou elektrárnu (ZAES).

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*