Blíží se další útok z 11. září?
Sdílet článek:

AIN

„Spojené státy čelí v následujících měsících vážné hrozbě teroristického útoku.“

To je přímočaré a mrazivé hodnocení bývalého úřadujícího ředitele CIA Mikea Morella.

Při psaní článku v červnovém vydání časopisu Foreign Policy s názvem „Varovná světla před terorismem opět blikají červeně: Dozvuky událostí před 11. zářím 2001,“ Morell a jeho spoluautor Graham Allison poukazují na řadu údajů.

Jedním z nich je rostoucí počet podezřelých teroristů, kteří se snaží dostat do Spojených států přes mexickou hranici.

Na začátku letošního roku bylo v New Yorku, Filadelfii a Los Angeles zatčeno osm mužů z Tádžikistánu, kteří jsou podezřelí z napojení na teroristické hnutí ISIS.

„Nejméně dva z těchto mužů překročili hranici na jaře 2023,“ uvedla stanice NBC News a dodala: „Společná teroristická jednotka FBI si byla vědoma potenciální teroristické hrozby pocházející ze centra Evropy a v rámci tohoto vyšetřování začala tyto muže sledovat, uvedly tři zdroje.“

To vše sice zní jako zápletka mého nejnovějšího politického thrilleru – Libyjská diverze -, ale žel je to až příliš reálné.

POČET PODEZŘELÝCH TERORISTŮ, KTEŘÍ SE POKOUŠEJÍ DOSTAT DO USA, PRUDCE ROSTE

V posledních čtyřech letech vstoupilo do USA přibližně 10 milionů nelegálních cizinců a během Bidenovy vlády prudce vzrostl počet cizinců – zejména ze zemí Blízkého východu a severní Afriky -, kteří jsou na seznamu teroristů FBI a byli zatčeni při pokusu proniknout do americké vlasti přes Mexiko.

Například za čtyřletého působení prezidenta Donalda J. Trumpa bylo podle údajů americké celní a pohraniční stráže na americko-mexické hranici zatčeno pouze 14 osob podezřelých z terorismu ze zahraničí.

Ale během funkčního období prezidenta Joea Bidena dosáhl tento počet podle CBP již 360.

Jen v loňském roce bylo při pokusu o nelegální vstup do USA dopadeno 172 podezřelých teroristů.

V letošním roce bylo zatím dopadeno 80 podezřelých teroristů a do konce roku zbývá ještě více než šest měsíců.

Zásadní otázky jsou následující: Kolik teroristů v posledních letech vstoupilo do USA nelegálně, aniž by byli dopadeni, co přesně plánují a kdy přesně plánují udeřit?

NEJVYŠŠÍ PŘEDSTAVITELÉ „BIJÍ NA POPLACH“

Morrell a Allison citují Christophera Wraye, ředitele FBI, který „bije na poplach“ podobně jako americká zpravodajská komunita v létě 2001.

V prosinci loňského roku Wray členům senátního výboru pro zpravodajské služby řekl: „Když jsem zde loni seděl, prošel jsem si, jak jsme se již nacházeli v prostředí zvýšeného ohrožení.“

Přesto po útoku Hamásu na Izrael 7. října poznamenal, že „jsme byli svědky toho, jak hrozba ze strany zahraničních teroristů vzrostla na zcela jinou úroveň“.

Když mluvil o těchto hrozbách, „Wray opakovaně upozorňoval na bezpečnostní mezery na jižní hranici Spojených států, kde každý týden do země nepozorovaně vstupují tisíce lidí,“ poznamenali Morrell a Allison.

Dodali, že Christine Abizaidová, odstupující ředitelka Národního protiteroristického centra, popsala „prostředí zvýšených globálních hrozeb“, když minulý měsíc vystoupila na konferenci v Dauhá, a citovali nedávné svědectví generálního prokurátora Merricka Garlanda před soudním výborem Sněmovny reprezentantů, který hovořil o možnosti teroristického útoku na Spojené státy a tvrdil, že „úroveň hrozeb… nesmírně vzrostla“.

SKUTEČNOST NEBO FIKCE? ROMÁN, NEBO REALITA?

V mém nedávném politickém thrilleru, který vyšel v loňském roce, The Libyan Diversion (Libyjská diverze), vysílá vůdce radikálních islamistických teroristů do Spojených států přes hranici s Mexikem týmy agentů vyzbrojených jadernými „špinavými“ bombami, aby zde rozpoutali masové teroristické útoky, jejichž cílem je srovnat s nimi 11. září 2001.

Tento koncept jsem vytvořil poté, co mi bývalý ředitel CIA a bývalý americký ministr zahraničí Mike Pompeo řekl, že jednou z věcí, která mu dělá největší starosti, je přítomnost toho, co nazývá „neřízený prostor“ podél americko-mexické hranice.

Pompeo tím myslel, že mexická vláda fakticky přenechala rozsáhlé oblasti svého severního území drogovým kartelům, obchodníkům s lidmi, syndikátům organizovaného zločinu a dalším špatným subjektům.

Místo toho, aby Mexiko zabránilo milionům lidí proudit přes Mexiko a nelegálně vstupovat do Spojených států, v podstatě se vzdalo.

To je dost nebezpečné, ale je to exponenciálně nebezpečnější, když pomyslíte na teroristy napojené na Írán, Hizballáh, ISIS, Taliban a další, kteří využívají těchto neřízených prostor k tomu, aby se dostali do USA, vytvořili spící buňky a pak podnikli katastrofické útoky.

Přál bych si, aby libyjská diverze byla přitažená za vlasy.

Žel premisa, kterou mi Pompeo poskytl – a kterou jsem rozvinul do podoby celovečerního politického thrilleru -, je nejen mrazivá, ale stále více se zdá být až příliš reálná.

Modleme se věrně a bez ustání, aby americká vláda podnikla rozhodné, okamžité a oboustranné kroky proti této rostoucí teroristické hrozbě – a aby uzavřela a ochránila americké hranice dříve, než bude pozdě.

TRUMPOVY ROKY: PODEZŘELÍ TERORISTÉ ZATČENI PŘI POKUSU O VSTUP DO USA Z MEXIKA

2017 – 2

2018 – 6

2019 – 3

2020 – 3

BIDENOVA LÉTA: PODEZŘELÍ TERORISTÉ ZATČENÍ PŘI POKUSU O VSTUP DO USA Z MEXIKA

2021 – 16

2022 – 98

2023 – 172

2024 (zatím) – 80

(Zdroj: Údaje Celní a pohraniční stráže USA, https://www.cbp.gov/newsroom/stats/cbp-enforcement-statistics)

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. No s ukradinou je to velmi nahnuté, to se opět budou pálit Yankees podrážky, tak už je na čase připravit si dalšího nepřítele a rozpoutat další konflikt. Kolik USSA obětuje amíků tentokrát? Jen doufám, že to nebude tak okaté jako minule.

  2. Podezřelý terorista ve mě probouzí neodbytnou otázku: Jak asi musí vypadat nepodezřelý terorista? Co takhle potenciální terorista nebo podezřelý z terorismu? Ach ta čeština, není nad bezmyšlenkovitě kopírované strojové překlady! 🙂

  3. Za Bidena je teroristů zatčeno mnohem více, což může jednodušším čtenářům, méně informovaným, signalizovat, že Biden se více snaží.. Opak je pravdou. Trump je ten, který prosazoval postavení sedmimetrové zdi na jižních hranicích a celkem neuspěl.Biden naopak dává zelenou nejrůznějším imigrantům, hlavně z Mexika. Jsou jich kvanta. A z Mexika koukají emigrovat především ti závadnější občané a to Biden také podporuje, aby dosáhl rozvratu a nakonec transformace státu na národní, s malým počtem obyvatel, s malou spotřebou zdrojů a s mnohem menším objemem odpadu průmyslu. Biden také zjednodušuje legalizaci pobytu uvedených grázlů. A teď ten důvod, proč to dělá:Získá mu to voliče. Dále – kdo se zajímá tak ví, že v USA i v Evropě má být bílý muž nahrazen tmavším. To je sionglobalistika, jejich záměr. Ne však záměr Trumpa, proto takový boj proti němu. Mexické vládě to také vyhovuje, protože emigranti posílají peníze domů. Kdo by měl v globalistice gulášek, jak se právě o to snaží náš manstream, nemůže dobře předpovídat události, události vyhodnocovat a politicky se v životě rozhodovat. Například co se voleb týče.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*