Zpráva o postupu demokracie ve světě




Sdílet článek:

SYRZDARMA

Stát ve službách jedné strany, vyhazování lidí za nesprávné názory, zákaz propagace fosilních paliv a o poslancích, kteří se bojí veřejně hlasovat. Tak postupuje demokracie v západních zemích.

Subjektivní výběr zpráv ze světa na téma demokracie. Kompletní zdroj informací na konci článku.

(1) USA

Soud v liberálním New Yorku odsoudil Donalda Trumpa k pokutě ve výši 355 milionů dolarů plus úroky a zákazu činnosti za to, že v žádosti o úvěry nadhodnotil svůj majetek, přestože financující bankéři u soudu potvrdili, že Trump byl žádaný klient a že všichni byli s transakcí spokojeni.

Agentura AP analyzovala podobné případy za posledních 70 let. Jedná se o jediný případ, kdy soud rozhodl o zákazu činnosti bez toho, aniž by někdo utrpěl ztrátu. Soudce navíc rozhodl, že pokud se Donald Trump bude chtít proti rozsudku odvolat, musí složit kauci ve výši pokuty, tedy 355 milionů dolarů.

Pozn. redakce: Vlci z Wall Streetu půjčili v minulosti Trumpovi desítky milionů dolarů na developerské projekty a Trump je všechny splatil. Již v té době byl Trump mediální a obchodní celebritou. Nikdo ho z ničeho neobvinil. O řadu let později, kdy se začal znovu ucházet o prezidentský post, na něj bylo podáno více než 80 žalob včetně sexuálního obtěžování, byť si oběť ani nepamatuje, kdy k němu mělo dojít, v Coloradu mu zakázali kandidovat a v New Yorku dostal pokutu, proti které je díky kauci velice obtížné se odvolat.

Hotová demokratická povodeň.

(2) Kanada

V kanadském parlamentu leží návrh zákona s názvem „Zákon o propagaci fosilních paliv”. Cílem zákona je zabránit tomu, aby se občané Kanady stali obětí dezinformací o fosilních palivech, doslova „zabránit, aby byla veřejnost uvedena v omyl, co se týče environmentálních rizik fosilních paliv”.

Pokuta je 1,5 milionu dolarů a až dva roky za mřížemi pro každého, kdo nesprávně informuje o rizicích fosilních paliv, pokud je přímo nebo nepřímo ve spojení s ropnými nebo energetickými firmami.

Pozn. redakce: Čím více pruhů, tím více Adidas; čím více zákazů, tím více demokracie.

(3) Německo

Sociálně demokratická politička Nancy Faeser představila plán na posílení demokracie. Uvedla:

„Chceme využít všechny nástroje právního státu k ochraně naší demokracie. Chceme rozbít pravicově extremistické sítě a připravit je o příjmy.”

Podle předloženého plánu k tomu chce spolkový úřad využít i živnostenské úřady a další regulační orgány. Vláda již buduje novou jednotku včasného odhalování dezinformací a centrální ohlašovna kriminálního obsahu na internetu bude dále rozšířena.

„Nepřátelé ústavy musí být odstraněni ze státní správy”, uvádí ministryně v tiskovém prohlášení. K tomu má sloužit nový kázeňský zákon, podle kterého budou pravicoví extremisté odvoláváni ve zrychleném řízení.

Zákon o ochraně ústavy má být změněn tak, aby vyšetřování finančních toků mohlo být zahájeno dříve a umožňovalo zmrazit bankovní účty. Podle ministryně by nikdo, kdo věnoval peníze extremistům, neměl zůstat neodhalen. Ministryně prohlásila, že zákon by měl být přijat rychle.

Pozn. redakce: Jde-li o Německo, asi se není čeho bát. K čemu takové právo veta pro Českou republiku? A nebylo by to poprvé, kdy Německo přijalo zákon Na ochranu lidí a státu, více zde

(4) Francie

Ve francouzském senátu leží návrh zákona, který má podpořit doslova „boj proti sektářským odchylkám”. Podle něj by mělo být trestné, pokud bude někdo nabádat druhého, aby nepodstupoval vědecky ověřenou léčbu. Různé petice upozorňují na to, že text zákona umožňuje potrestat člověka, který se odváží zpochybňovat například vakcíny.

Pozn. redakce: Jednodušší by bylo zavést takzvanou farmadaň. Každý občan by tak musel sdružení výrobců vakcín platit ročně částku rovnající se zisku z jedné dávky vakcíny, kterou si na daný rok vymyslí. Bylo by to čestnější.

(5) Británie

Britský parlament upravil minulý týden program jednání, neboť se obával reakce propalestinských demonstrantů a chtěl zabránit teroristickým útokům proti členům parlamentu, kteří nebudou hlasovat v souladu s požadavky demonstrantů. Bývalá ministryně Suella Braverman, kterou odvolal premiér Rishi Sunak, když kritizovala jeho imigrační politiku, k tomu napsala:

„Naši lídři strkají hlavu do písku a předstírají, že máme úspěšnou multikulturní společnost.” Program boje proti extremismu „je označován jako islamofobní a rasistický, protože jeho hlavním cílem je bojovat proti nejnebezpečnější teroristické ideologii, které naše země čelí: islamismu”.

Pozn. redakce: Evropské vlády radši bojují proti pravicovému extremismu. Pravicoví extremisté musí totiž chodit do práce, platit daně, starat se o rodiny a nemají logicky tolik času na ten terorismus.

(6) Kanada podruhé

Kanadská organizace „Duhová aliance” na svých stránkách propaguje vystoupení sexuálního charakteru LGBT osob včetně vystoupení ve veřejných knihovnách, na které mají přístup i děti.

Kanadský občan pan Webster zveřejnil na sociální síti příspěvek, ve kterém napsal: „Zeptejte se sami sebe, proč tito lidé potřebují vystupovat před dětmi? Sexuální zneužívání. To je jejich agenda. Podívejte se na to dítě na fotografii.”

Kanadský soud rozhodl, že v tomto případě svoboda slova neplatí. Podle něj neexistuje žádný veřejný zájem na tom, aby někdo mohl beztrestně spojovat „2SLGBTQI komunitu” s násilným chováním. Pan Webster může být žalován za pomluvu.

Pozn. redakce: Klobouk dolů. Dokázali protlačit, že je možné obětovat i děti.

(7) USA kdysi

Americkou deklaraci za nezávislost podepsalo 56 statečných mužů. Pět z nich skončilo za mřížemi, devět položilo život ve válce za nezávislost, další ztratil ve válce syna, řada z nich přišla o majetky. Založili unii států, do které po staletí utíkaly miliony lidí za svobodou.

Jeden ze signatářů deklarace, Thomas Jefferson, řekl na adresu odpůrců nové Unie toto:

„Pokud se mezi námi najde někdo, kdo by si přál rozpustit tuto Unii nebo změnit její republikánskou formu, neklaďme mu žádné překážky. Mějme na paměti, že je bezpečné tolerovat i jiné názory, ačkoli by se mohlo zdát, že jsou chybné a existuje důvod je potírat.

Tohle řekl při své inaugurační řeči v roce 1801 při zvolení prezidentem.

Pozn. redakce: Srovnejte s prezidentskými projevy současnosti. Pravda si je jistá sama sebou a nepotřebuje zákazy k tomu, aby se prosadila. Tvrzení, že lidé jsou příliš blbí, aby ji nepoznali, je v postkomunistické zemi naprosto neuvěřitelné a ještě neuvěřitelnější je to, že jej pronášejí lidé ve vysokých politických funkcích, kteří si musí minulost pamatovat.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Jeden ze signatářů deklarace, Thomas Jefferson, řekl na adresu odpůrců nové Unie toto:
    „Pokud se mezi námi najde někdo, kdo by si přál rozpustit tuto Unii nebo změnit její republikánskou formu, neklaďme mu žádné překážky. Mějme na paměti, že je bezpečné tolerovat i jiné názory, ačkoli by se mohlo zdát, že jsou chybné a existuje důvod je potírat.
    Tohle řekl při své inaugurační řeči v roce 1801 při zvolení prezidentem.

    A už šedesát let potom se to mydlilo hlava nehlava. Rozpustit Unii?! To by tak hrálo! Natož dnes, když máme hentu liberální demogracii.

  2. Když vidím, nebo slyším někde slovo demokracie, chce se mi zvracet za ní. Ona, chudinka, za to, jak jí dokázali zneužít, překroutit a zdiskreditovat, nemůže, ani se nemůže bránit.

  3. Demokracie nahradila na územích KoZa dříve hojně nadužívaný termín Církev svatá. A postupuje stejně neochvějně do pudele jako tenkrát, když v jejím jménu všude plály hranice s heretiky a čarodějnicemi.

  4. D.Správně.Nejlepšì alternativou demokracie je Severní Korea,Írán,Saúdská Arábie,RF,země draka atd.Tam si můžete dělat co chcete.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*