Budeme zase národem chudých a nesvobodných lokajů vládnoucích papalášů?
Sdílet článek:

Zdá se to neskutečné, ale je to tak. Po sametovém odchodu komunistické totality si snad už žádný rozumný Čech nedokázal představit, že by se něco podobného mohlo ještě někdy vrátit. A navíc ještě tak, že si to vybereme jako národ ve svobodných volbách. Jenže nyní přichází šok.

Jsou zapomenuta relativně svobodná devadesátá léta, kdy se dalo jakž takž svobodně dýchat, mluvit i podnikat. Pravda, nebylo vše úplně zalité sluncem, ale co čekat po čtyřicetileté decimaci naší země komunistickým morem. Museli jsme společnost i ekonomiku naučit úplně novým zákonitostem i praktikám. Nicméně i přes nějaké přešlapy se to celkem nakonec podařilo.

Čas však běžel dál. Na západě si čím dál více moci uzurpovali neomarxističtí multikulturní socialisté a postupně začali z Evropy dělat nové socialistické peklo. A naši vládnoucí politici zavětřili nový duch doby. Ano, odírat poctivě pracující lidi o tři čtvrtiny jejich výdělku na všemožných daních a poplatcích eráru, zadlužovat zemi a s tím balíkem peněz pak zacházet jako lupiči s kořistí se stalo standardem ekonomické politiky. Snad všechny státní zakázky, dotace, ROPy a podobné keynesiánské výmysly byly cinknuté a za nehty kmotrů zůstávaly peníze takové, že i soudnější přední představitelé společnosti to komentovali slovy: Kradou, že ani poledne nedrží.

Jenže to zdaleka nebylo ještě to nejhorší. Ekonomika vcelku fungovala, lidé se měli relativně dobře. Přišla však nová doba boje za nového evropského člověka. Multikulturalismus, genderismus, homosexualismus … a mnoho dalších ismů, které pseudolidskoprávní aktivisté protlačili do priorit politické agendy. Najednou se nesmělo nahlas říkat to či ono, najednou vznikaly pofidérní erárem placené ideopolitické neziskovky, které začaly mít velikou moc nad životem obyčejného člověka. Nálepkovaly, očerňovaly, pomlouvaly a vládní panáci na to slyšeli. Začala mizet svoboda.

Covidem a dnes válkou na Ukrajině doba již zešílela úplně. O opravdové svobodě občana si už zase můžeme jen zdát. Babišova vláda se snažila alespoň udržet zdání svobodné společnosti, ale nová vláda s nově nabytou mocí se pustila do svých občanů jak zuřivý pes do krvavého masa. Za krasořečmi jak dělají všechno pro lidi, jak jsou demokratičtí, jak jsou slušní, jak dají zemi do pořádku, jak jim jde o svobodu slova a podobně přišla doslova totalitní smršť.

Z covidové paniky jimi a mainstreamem vyvolané vytěžili pandemický zákon a nouzový stav. Již tak samo o sobě obrovské okleštění práv a svobod občana i firem. Jenže se zdaleka nezastavili. Jako každí totalitně smýšlející vládci si dobře uvědomili, že největším nebezpečím je pro ně na státu nezávislý občan s vlastním názorem. Tedy poctivě pracující, vzdělaná střední svobodomyslná třída, vyznávající tradiční hodnoty naší euroatlantické civilizace. A vypadá to, že tuto se jali co nejspíše totálně zlikvidovat. Tak jako komunisté v 50. letech.

Přišlo v dnešní době absolutně nepochopitelné zlikvidování svobody slova. Protiprávní, protiústavní. Zablokování více jak 30 nezávislých informačních portálů, kde by se lidé mohli dozvídat vládou a stranou nepovolené informace. Kdy by si lidé mohli utvořit nějaký nepovolený názor, kde by o tom mohli lidé svobodně diskutovat. No to ne, soudruzi!!! Takto bychom ten náš vysněný eurosocialismus nevybudovali. Zavřeme jim hubu! MY budeme určovat, co VY si máte myslet! My vládnem a potřebujeme klid na práci a ne nějaké podvratné živly, kteří drze šťourají v našich vládních opatřeních. A většina národa či snad mainstreamoví novináři? Nic … je přeci výjimečná situace a ti alternativní pisálci si to stejně zasloužili. Kdyby mlčeli, nic se jim nestalo.

Takže jsme des tam, kde jsme. Ztratili jsme základní svobody, vláda bez uzardění a bez trestu porušuje zákony i Ústavu této země (ano slova premiéra Fialy, že zablokování webů bylo na hraně) a k tomu všemu přichází katastrofa ekonomická. Inflace letí nahoru jako šílená, obrovská spousta lidí nebude mít za chvíli za co žít. Nájmy, energie, jídlo, pohonné hmoty … všechno zdražuje jako o život. A naše vláda? Vzkazuje občanům, že to tak prostě je a nedělá nic. Za všechno přeci může covid, Babiš a Putin a ty si to občane laskavě uvědom. Nejezděte autem, netopte, nežerte. Musíte to vydržet. My pracujeme. My meleme hubou o tom, že to řešíme, že diskutujeme, vymýšlíme strategie. Tak …

Jak je tedy na tom dnes ten bájný obyčejný člověk v naší vlasti? Může držet hubu. Může sledovat jak jsou mu postupně odebírány svobody a základní lidská práva. Může vidět, že mizí právní stát, že Ústava se stala cárem papíru. Nemůže svobodně dýchat. Musí akceptovat neustále se zvyšující drahotu. Musí mít jeden správný názor, který určuje strana a vláda. Může každý měsíc počítat, jestli mu vyjde na všechny složenky, daně a poplatky.  Může ohnout hřbet a třást se strachem jako za bolševika.

Toto si opravdu necháme líbit? Budeme zase mlčícím davem s uzdou na obličeji, který bude věřit propagandistickým lžím? Budeme se bát promluvit, budeme se bát, že nás nějaká novodobá StB přijde nad ránem zatýkat za projevený odpor? Budeme se bát o svoje majetky, firmy, o své rodiny? Budeme rýt držkou v zemi a tvářit se, že se nic neděje? Budeme zase národem chudých a nesvobodných lokajů vládnoucích papalášů?

Karel Kříž

 

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

17 Comments

 1. Kříž, může vysvětlit, jak je možné, že mu v tom strašném Mordoru bez problému vyšel tenhle článek, on sám je na svobodě, ani není v ilegalitě?

  • soudruhu nováku
   kdyby tvé IQ dosáhlo hodnoty alespoň dnešního data, tak by si možná věděl, že panu Křížovi jeden veb zablokovali a tudíž je částečně v ilegalitě
   a také by si věděl, že fialový hnus s vykuleným raušanem můžou kdykoliv zatlačit a zařídit i zrušení tohoto vebu

  • Naprosto správná úvaha Josefe Nováku.
   V zemi kde dnešek,znamená návrat k pramenům ideálů
   Ein Reich,Ein F”uhrer Ein Mienung je přece svoboda vyslovení názoru przaručena ústavou.
   Následky si vyslovující musí uvědomit a brzy i odsedět sám.
   VÍME O VÁS A VÍME JAK NA VÁS
   Toto heslo rázem strhlo pozlátkový staniol ze srač-ky zvané progresívně-liberální demoGracie.

  • Hele Novák, už jsem se zaradoval, že kocourkovští soudruzi zrušili cenzuru Pravého prostoru, ale nic takového se nestalo. Možná nám Novák vysvětlí, jak je možné, že v tak svobodné společnosti se dějí protiprávní věci, jako je znemožnění podnikání a cenzura svobodného slova. Vše pochopitelně bez soudního rozhodnutí.
   Pro Nováka zřejmě normální stav. Komunistické smýšlení Nováka je žel bohu v Kocourkově bráno jako zcela normální.

 2. ať se to někomu líbí nebo ne, bájný obyčejný člověk si za to může sám. Např. roušky nosili všichni jak zběsilí

  • Přesně tak. Onen obyčejný hodný člověk chce více totality, konzumu a bezmyšlenkovitého stádového chování. A dělá vše aby to tak bylo, protože i otroctví ba i smrt je lepší než muset samostatně myslet.

 3. Na všechny vaše “budeme” se dá odvětit “ANO”. Nestane se to v jeden okamžik, ale postupně, tak jak bude upadat schopnost pravdivě vnímat svět koleme nás. Masy lidí nepřesvědčí ušlechtilá slova, ani opulentní kulturní atrakce. Dostane je realita vlastní bídy, ekonomické i té duchovní. Dějiny se stále opakují a lidstvo jako celek je nepoučitelné. Změnit chování, hodnoty,charakter může každý jedinec, který svým dobrým (ale i špatným !) postojem a vlastním příkladem ovlivňuje okolí. Záleží na vyzrálosti, statečnosti a moudrosti jednotlivých lidí ve společnosti zda svými činy povedou společnost k záhubě nebo zdravému růstu. Společnost jako celek si musí vybrat co si zvolí podle hodnot, které převažují v jejich srdcích.

 4. Pokud je otrok součástí systému, nedostane se z toho a bude mu sloužit.Pro začátek by to chtělo se neúčastnit fašistických diskuzí – ať si vyvolení diskutují jen mezi sebou. Uvidíme, jak dlouho jim to vydrží. Zaprodance a ztroskotance měla ve slovníku i Hillary – nazývala odpůrce deplorables. Podobně se choval i Trudník fidel a další. Je vidět, že jedou podle jednoho mustru.Historie se opakuje.

 5. Patřím mezi lid prostý a jsem na to náležitě,čím dál tím víc pyšnější.
  Pohled na samozvanou elitu národů této země a způsob prosazování
  jejich názorů a víry mě představuje pouze páchnoucí septik,zamořující
  nenávistným strachem a ubohou servilitou k bruselským slouhům zla. své okolí.Stejně tak jako hrstka jejich příznivců.

  Jen díky ukrajinskému konfliktu,jimi zneužívaného ke zbídačení obyvatel této země ,jim jejich hrátky z otevřeným ohněm v prachárně procházejí.
  Pevně věřím v tomto případě slovům jistého Adolfa Hitlera.
  Český člověk je prut,který lze slušně dlouho ohýbat Äle v nečekaném okamžiku,v čase kdy už se zdá být zlomen se umí vymrštit a zastaceně citelně udeřit,
  Doufám jen že ta chvíle není už daleko

 6. Romantické představy o svobodě a demokracii už za socialismu šířili poskoci korporátního fašismu. Chátra77 byla dotována přes podvraťáky jako kníže Schwarzenberg nebo žid Sörös. Po rozvratu a převratu, za účasti Mossad,CIA, STB a KGB nastalo jen zdání svobody. Globalisti se soustředili na dosazení bílých koní, užitečných idiotů z páté čtvrti k moci a na uloupení nejvýznamějších podniků. U kosmopolitů je slintání po růstu základní hodnotou. S tunelováním přidávali další diktáty, které kolaboranti v parlamentu schvalovali, nazývají to zákony. Korporátní fašismus soustavně utužuje otroctví, stahuje smyčku, ovšem ušlechtile. Panevropan fialový hnus má držku plnou slušnosti, demokracie, svobody, suverenity nebo poctivosti, přitom však slouží “hodnotám”, korporátnímu fašismu. Podle Soudruha Schwaba z chavrusu WEF nás “svobodně” přes covidismus, zelený teror a války s Ruskem a dalšími dostatečně nepodvolenými táhnou přes Great Reset k transhumanismu. Báječný nový svět nebo také Konec civilizace.

  Protiproud: Co může vést tyto atrapy politiků k takovému sebeobětování, vlastně obětování občanů jejich zemí? Dá se to vysvětlit jen loajalitou k „jednotě“, která je jen stádností. Proč jsou takoví, a co vede voliče k tomu, aby se nechali zastupovat škůdci? V podstatě není na výběr. Manipulace davy dospěla k vyšší vědecké úrovni a zmizela různorodost médií.

  • Oni jsou tak vymytí z havloškol a možná ani netuší co páchají, protože nevědí co je vlastenectví, nikdo je tomu neučil. To je ta generace, která neví co je fašismus za zlo! Pak je ještě možnost, že dostali hodně dolárků a případný odlet do USA.

 7. Oni jsou tak vymytí z havloškol a možná ani netuší co páchají, protože nevědí co je vlastenectví, nikdo je tomu neučil. To je ta generace, která neví co je fašismus za zlo! Pak je ještě možnost, že dostali hodně dolárků a případný odlet do USA.

 8. Tahle maňásková vlada nasadila latku jeste vys nez Babisova, hlavne kope furt do Ruska, pritom potrebujeme jejich zdroje, ty se jen tak nevaly tady nekde na chodniku a kdyz Rusaci privrou kohouty, tak fnukaji, ze Putin chce rozvratit ekonomiku EU. Oni jsou v nejakym protiruskym transu a Ukrajinskym rauši.

 9. Toto si opravdu necháme líbit?
  Pokud nenecháme, přijdeme o firmu, o své podnikání, zablokujou nám přístup k bankovnímu kontu, nějaká neziskovka CZ.NIC nás “cancel culture” vymaže i s rodinou a bejvalej komunistickej prokurátor pošle do vězení. Jsou to bláboly? Kéž by. Takže zase máme za svobodu tvrdě zaplatit? Nemám odvahu, bojim se a všichni tvrdí, že jsem blázen a že se vlastně vůbec nic neděje, vždyť naše demokracie je neposkvrněná a dokonce i liberální.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*