Budou sníženy důchody komunistickým prominentům a jejich přisluhovačům?
Sdílet článek:
Návrh předsedy lidovců Martina Jurečky na snížení důchodů komunistických prominentů, kteří věrně sloužili totalitnímu režimu, leží ve Sněmovně a čeká na hlasování poslanců koncem července. Podobné zákony už existují v mnoha postkomunistických zemích a poslední takovou úpravu zavedlo Slovensko. Je jasné, že snížení důchodů by se u nás dotklo 12 až 15 tisíc lidí a to jsou jen špičky. Ti řadový přisluhovači a donašeči?… těch se to už bohužel netýká. Jestli návrh bude odhlasován, to je opravdu otázka, neboť proti jsou poslanci KSČM, SPD a hnutí ANO. Komunisté svou předlistopadovou totalitní vládu nezpochybní, SPD podporuje názory Putina, což je ta samá písnička. A Babiš, jako agent Bureš za STB, ten už vůbec ne.

A naše opravdu chytrá ministryně práce a sociálních věcí paní Jana Maláčová, která řekla, že nechápe, proč by mělo být potřeba tohle řešit 32 let po pádu režimu? Asi proto, vážená paní Maláčová, že ani 32 let po revoluci jsme se nedokázali zbavit komunistů a jejich přisluhovačů a jsou stále zalezlí i v nejvyšších patrech politiky a bezpečnostních složek a dělají to co je jim vlastní: ŠKODÍ! Jsou jako vši – a je velice těžké se jich zbavit.

Mnoho lidí bylo totalitním režimem přinuceno k emigraci a dnes nemají žádné důchody, nebo jen směšnou almužnu. Zato ti, kteří za jejich nedobrovolným odchodem stáli, ti mají královské důchody. To zřejmě nechápající paní ministryni přijde spravedlivé. Paní Maláčová toho nechápe asi mnohem víc, než sama tuší, ale právě takové lidi totalita využívala. Paní Maláčová tu dobu nezažila a tak nemá potřebu něco napravovat?

Jsem už v důchodu a nesouhlasím s nesmyslným a nepromyšleným rozhazování miliard ze státní kasy včetně příspěvku 5000 na roušky. Možná už od podzimu paní Maláčová v úřadu nebude, ale díky jejímu mládí, nechci říkat hlouposti, bude ona sama, její děti, vnoučata a my ostatní lidé platit desetiletí astronomický dluh, který nám tu ona a její kolegové zanechají. Pokud mohu mluvit za nás ostatní občany, moc a moc děkujeme.

Lidé u moci i ti ve Sněmovně si rádi podrží své výhody a možná tento návrh snížení důchodů komunistickým prominentů smetou ze stolu stejně tak, jako své zmrazení či snížení platů. I mezi nimi jsou prominenti, kterých se případné snížení týká, nebo jejich otců či strýců.

Být na důležitém místě a ponechat si skromnost a poctivost jako Václav Havel, to chce pevný charakter, který si člověk buduje celý život. Buď charakter máte jako Havel, nebo si na charakterního člověka jenom hrajete, jako agent Bureš, ale to lidé dříve nebo později vždy poznají.

Nikdy není pozdě začít se chovat slušně a podpořit svým hlasem dobrou věc, abych se později za své činy a rozhodnutí nemusel stydět a se mnou i moje děti.

Miloslav Závorka

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

 1. Pane Zázvorko, vy jste hlupák, já bydlím v bytě, který mi tu postavili komunističtí pohlaváři a kdyby nebylo jich, tak bych bydlel pod mostem, to sebereme důchody i těm zedníkům, co mi ten byt stavěli? Ohledně Havla, to byl opravdový dobytek, za kterého se bude stydět několik budoucích generací, jak Havel jásal nad humanitárním bombardováním ochuzeným uranem srbského obyvatelstva, fuj, doufám, že se smaží v pekle.

  • Pane Hovorko jste ještě horší než komunisté. A co myslíte jaké budou mít dnešní elita duchody? Ještě větší než měla elita v době socialismu. Toto řešit po 32 letech je nehorázné a hlavně i nedůstojné. Pořád řešíte minulost .Toto se mělo hned po revoluci a ne ted. Místo aby nenávist mezi lidmi ubyla tak ji naopak zvyšujete debilní politikou.

   • Pane Ladislave, jenže jádro pudla je v tom, že zatímco dnes se důchody vypočítávají ze sociálních odvodů, kdežto ty důchody komunistických papalášů, o kterých je řeč, jsou osobní důchody, které si komunističtí papaláši přidělovali nad rámec důchodového systému sami sobě.

  • Píšete hezky, jenom samé lži.
   Byt vám nepostavili komunističtí pohlaváři, ti ani nehrábli. Nýbrž vám ho zaplatili a postavili ti, kteří byli z přidělování bytů komunistickým režimem sami vyloučeni pro neloajalitu s vládnoucí mafií.
   Snižováním důchodů komunistickým prominentům se nemyslí krácení penzí zedníkům, nýbrž osekání tzv. osobních důchodů, které si komunističtí papaláši přidělovali nad rámec důchodového systému.
   A pan Václav Havel nad bombardováním Srbska, které rozpoutalo nejhorší konflikt v Evropě od II.ww nijak nejásal, pouze upřesňoval jaká směrnice OSN ho umožnila. Byla to směrnice z 50. let o humanitárních intervencích. A střely s ochuzeným uranem jsou protipancéřové střely, nikoliv bomby, a byly použity v Iráku.
   Příště méně bytů zadara a více vlastního přemýšlení.

 2. Poněkud opožděný návrh, nepochybně vzniklý v předvolebním kvasu.
  Jestliže “komunisté a jejich přisluhovači” škodí a porušují zákon – proč je nežalujete a neodsoudíte? A škodí jenom komunisté?
  P.S.
  K čemu je tlačítko “Revote” pod anketou? Jako že jsem po zhlédnutí výsledků změnil názor a chci volit znovu?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*