Novinky

České předsednictví v Radě EU skončilo, převzali ho Švédové
Sdílet článek:

Předsednictví ovlivnila válka na Ukrajině a s tím související energetická krizeEU tak za našeho předsednictví nacházela společnou řeč ohledně spotřeby energií, nákupu plynu, sankcí vůči Rusku či pomoci Ukrajině.

„Za uplynulý půlrok jsme díky společnému úsilí dosáhli řady dohod… ČR je i díky tomu v Evropě opět považována za spolehlivého partnera,“ uvedl premiér Fiala.

EU během českého předsednictví jednomyslně přijala další tři sankční balíky proti Rusku a schválila finanční podporu Ukrajiny na rok 2023 18 miliardami eur (435 miliard korun).

„Pomáháme s rekonstrukcí infrastruktury, a snižujeme tak počet lidí, kteří by museli kvůli válce opouštět svoji zemi,“ podotkl předseda vlády.

Dalšími prioritami během našeho předsednictví byly body, jako posílení evropských obranných kapacit, bezpečnost kybernetického prostoru či odolnost evropské ekonomiky a demokratických institucí.

Premiér také například připomněl první summit Evropského politického společenství na Pražském hradě v říjnu, kterého se zúčastnily více než čtyři desítky lídrů evropských zemí.

Terčem opozice se však stala shoda zástupců předsednictví na omezení prodeje aut se spalovacími motory od roku 2035 či shoda ohledně emisních povolenek.

Povedl se také schválit vstup Chorvatska do schengenského prostoru od roku 2023. Což se nedá říci u Bulharska či Rumunska, které vetovali například Rakušané.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

  1. A ještě dodám, že ta sranda pro kašpary stála 2 mld kč. A to se fakt vyplatí. Na to, že to nevyřešilo vůbec nic, je to pálení prachů.

  2. Nevyresilo nic z Vaseho pohledu.Ze jste nejak zapomnel pripominat zmrznutí celé Evropy.Vam se zrejme clovek nezavdeci nicim,a tak si zase najdete kdyz uz zmrznuti a benzin za190 korun Vam nevyslo neco jineho,aby jste zas trochu postrašil.

    • Z Vašeho pohledu, se povedlo vše, co si IV.říše, čo to tárám, EU pčála.Proto byl Fiala,tak chválen. Pro nás, přínos = zvýšení nákladů na idiotské nápady , fanatických zelených pošuků!

  3. Ale kdepak,vubec se nepovedlo vše.A to diky studene valce č.2 ktera ceka svet, protoze jaderna mocnost se citila malymi sousednimi staty bez jadernych zbrani tak ohrozena,ze musela znicit obchodni vztahy budované se zapadem 30let.No a co nas vsechny čeká?Tvrda,tvrda,tvrda drina Vazeny pane az pot z nas poleje,vseho min a všechno na zbrojení.A pokud si myslite,ze Vas uz se ta drina tykat nebude,tak ji budete sledovat on-line na svych detech a vnukach.

    • Doufám, že tito géniové, kteří nás do tohoto svrabu dostali brzy vypadnou od válu, aby nemohli vyhazovat peníze na zbrojení.

  4. S potesenim sleduji, ze tim myslite pana dobyvatele ktery se shledl v caru Velikem a jeho činech.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*