Co čeká Putina a jeho spolupracovníky, pokud Ukrajina vyžene okupanty?
Sdílet článek:

Vzhledem k průběhu tzv. „speciální vojenské operace“, ztrátám a ekonomickým problémům prezident Putin začíná čelit čím dál většímu tlaku. Dokonce se hovoří i o jeho odvolání a nahrazení, kdy nejaktivnější je místopředseda Bezpečnostní rady a bývalý prezident i premiér Dmitrij Medveděv.

Je samozřejmě mylná představa, že se Vladimir Putin vzdá své pozice bez boje, na to je moc až příliš přitažlivá. Ale pokud padne v důsledku státního převratu, tak s ním zřejmě padne i mnoho klíčových ministrů, jako Sergej Lavrov, Sergej Šojgu, šéfové tajných služeb a mnozí další. Dojde tak k přestavbě ruské administrativy.

Putin by mohl přesunout a své finance a deponovat je do jiných zemí a přesídlit se svojí rodinou. Ale to by znamenalo opustit všechny paláce, jež si nechal vybudovat. Údajně pro azyl dříve údajně připadaly Myanmar, Bělorusko, Sýrie nebo Venezuela, nyní se to údajně zúžilo na primárně Středoafrickou republiku.

Takže jak se bude vyvíjet konflikt na Ukrajině, může situace tlačit Putina a jeho administrativu k nasazení zbraní stále vyššího kalibru, snad ne jaderných či jiných zbraní hromadného ničení. Plán „A“ je jistě udržet se u moci za každou cenu, plán „B“ je kdo kdy a kam uteče.

Zatím nejsou potvrzeny informace o „penězovodech“ z Putinových soukromých kont, ale obvykle nic neponechává náhodě a na poslední chvíli, a to i vzhledem k jeho profesní minulosti. Jak známo, dle finančních toků de podařilo najít mnoho teroristů nebo teroristických organizací. Takže pokud by do zahraničí nelétali kurýři s kufry naplněnými bankovkami, což je v současnosti málo pravděpodobné, jsou Putinovy stopy sledovatelné. Obdobně byli dohledány transakce teroristických organizací včetně IS/ISIL a Al-Káida.

Dá se říci, že pro Putina jde situace od špatného k ještě horšímu. Jsou to dezerce, velké ztráty, požár letadlové lodi Admiral Kuzněcov, pády letadel a nyní i problémy na kosmické stanici.

V podstatě kromě zcela absolutistického/diktátorského řízení nebo výměny téměř celé administrativy je situace pro něj obtížně udržitelná. Jenže otázkou v případě výměn, kdo za koho. A pak je otázkou, zda to budou „jestřábi“, nebo pootočí ruskou zahraniční i domácí politiku více kulturním a evropským směrem.

Zatím to ale tak nevypadá. Nedá se vyloučit, že budoucí vládce Kremlu nebude dalším diktátorem opojeným mocí. Rusko disponuje kosmickými programy, jaderným arzenálem, velkým letectvem včetně strategického, v omezeném rozsahu námořními silami především ponorkami a pozemní armádou.

Jenže není radno ho podceňovat. A těžko říci co by převrat způsobil, mírová řešení nebo naopak eskalaci napětí. Rusko velmi často volí silová řešení, kdykoliv a čehokoliv. Například Medveděv byl považován za liberálního politika a nyní vystupuje agresivně. Šojgu byl v podstatě odstaven a pak navrácen. Kremelské hry jsou vcelku nečitelné. To lze říci o budoucích reakcích na cokoliv, v domácím i mezinárodním hledisku.

Zdroj: skynews.com.au, the.mirror.co.uk

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 1,32 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

14 Comments

  • Přesně tak, zdroj je skynews.com.au, the.mirror.co.uk….. tím je řečeno vše. Experti na rozbor hovníválů. Ještě že jsou serioznější články např. i v USA se začíná něco dít. Lidi to pěkně zvedá. Tak počkejme…. mezitím Ukr. dojdou canonnen futer.

 1. Máte moc čtenářů a potřebujete se jich zbavit nebo jste dnes snídali vtipnou kaši? 😆😆😆

  • Dezinformátoři z redakce spletli datum, žijou v tom, že je 1.dubna tj. ,,apríl,, a všichni jim skáčou na špek. Jinak tohle by nesesmolil ani Lipavský, fakt sranda.

 2. Plačete nad svym obdivovatelem ze se ho nekdo zase racil osocit co že to tomu sousednimu statu udelal sice úlocitně,ale budoucnost Vas zrejme nezajimá.Je uplne totiz jedno jak valka dopadne,ale stoprocetne se dotkne zivotů nas vsech tak na 100let.Jak?Pan dobyvatel prohlasil,ze ma valku nemaji penize omezení.To zmamena,ze kdyby v RF lide umirali hlady na bomby bude.V podstate udela z RF vojenský stat.No a ted si predstavte,co ceka zapadni svet aby se taky pripravil aby byl tzv.pripraven.No chudak my,nase deti,vnuci.Drina pro bomby.

  • My ne chudák…my v řiti. Naše děti v okolním světě (stále ještě normálním světě, ne EU, ne USA) a ještě že tak. Vnuci se narodí jinde, pro mně za mně, Kolemkálící, nakonec tu zhasněte, OK? Protože já na prahu 60 let konečně emigruji! Za komančů jsem měl svědomí k rodičům, dneska už k nikomu.

   • Pak napiste jak se vede.Zatim se jenom zda,ze se spis snazit tento Vas pohled nacpat kazdemu do bytu.A to si jeste predstavte ze jsou i lide,kteri maji uctu ke sve vlasti.Co by jste na to rekl.

 3. Se slovem “okupant” bych zacházel opatrně a až poté, co bych se na názor zeptal obyvatel “okupovaných” území.

 4. Obyvatelé okupovanych uzemí se můzou ted s radostí divat,co zpusobili svetu,a ocekavat klidny a spokojeny zivot pri budování vojenskeho statu,kde vse bude podrizeno vojenskemu prumyslu.Studena valka c.1 udolala CCCP,na vysledek te druhé kdovi jestli planeta nerekne tak stačilo vážení.

 5. Je škoda, že nám Nostrodamus z redakce nesdělil fundovaně co se stane se Zelenským když teze o Putinovi nevyjdou a co s Fialovo partou až dostanou k úhradě náhradu všech prošustrovaných českých peněz na UA.

 6. Prosustrovane z Vaseho pohledu, a vtloukano v ramci propagandy agresora do hlav obcanum Ceske republiky ve stylu cim vic se tady budou mezi sebou nespokojeni obcane mlatit mezi sebou,tim lip pro Vas a mam si tipnout pro koho jeste?

 7. Pan dobyvatel chce delat lepsi svet.Jenom nevim kde na to chce vzit ty lepsi lidi.Tady to ma zrejmě se slušností marné.Pokud mu teda jde o slusnost proti tomu prohnilemu zapadu.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*