Co kuje smetánka pohlavárů v Davosu?
Sdílet článek:

JINDŘICH RAJCHL

V Davosu se nám sešla celá smetánka pohlavárů, aby údajně jednala o podmínkách míru na Ukrajině.

Ve skutečnosti ale nejednají o míru, nýbrž o tom, co říct lidem, aby mohli pokračovat ve válce.

Výsledkem zcela zbytečného jednání za mnoho desítek miliónů korun z kapes daňových poplatníků bude soubor zcela nerealistických požadavků, o kterých se Rusko nebude ani na minutu bavit.

Pak nám sdělil, že Rusko nepřijalo Zelenského mírový plán, a že je tudíž nezbytné pokračovat v bojích, jelikož Putin nechce mír.

Pevně doufám, že v listopadu vyhraje v USA volby Donald Trump a celou tuhle tragikomedii ukončí.

P.S. Možná by bylo fajn, kdyby si novodobá šlechta z Davosu uvědomila, že klást ultimativní podmínky pro uzavření míru můžete pouze tehdy, pokud vyhráváte, nikoliv tehdy, když jste na pokraji prohry. V takový moment totiž působil tato ultimáta spíše komicky.

 

fb

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Tak oni se tam samozřejmě nesešli proto, aby domluvili mír – což je bez Ruska nemožné – ale aby se domluvili, jak koupit příznivce. Ale jak to vypadá, najeli i na další agendu a to je agenda “zachraňme svá koryta, zachraňme si kůži!” Lejnová tam prohlásila, že největší nebezpečí není ani válka ani globální oteplování (sic!), ale dezinformace. Čili to, že fakta o lžích EU získávají půdu, že bruseli věří méně a méně lidí. Korunovala to výrokem, že Ukrajina vyhrává, což je pěkná ilustrace k jejímu pojetí pravdy.

  2. Tahle mediálně propíraná setkání tzv. vůdců a pohlavárů je opravdu jenom okázalá show pro lidi a mainstreamová média věřící, že politici řídí svět. Přitom jsou to kašpaři, které lze okamžitě vyměnit pokud by neříkali to co od nich chtějí slyšet jejich loutkovodiči a chlebodárci, tedy spíše funkcídárci.

    Opravdu důležitá jednání a setkání se vedou bez mediálního humbuku a velkohubých prohlášení k veřejnosti. Účastníky těchto jednání jsou osobnosti, které se zpravidla neobjevují v médiích a když tak jen okrajově bez hlubšího kontextu aby nebudili podezření. Lidé nesmí vědět kdo ve skutečnosti rozhoduje a komu se zodpovídají ti, které si zaplatili v předvolebních kampaních.

    V Davosu se nesešla smetánka pohlavárů, ale banda dobře placených slouhů, sociopatů, užitečných idiotů a žvanilů, kteří budou dělat jenom to co se jim přikáže.
    Proč ?
    Protože jim to přináší pohodlný, dobře placený, zabezpečený život bez velké odpovědnosti a následků svých činů.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*