Co se odehrálo v Texasu a kdo byl střelcem, který vraždil na základní škole?
Sdílet článek:
Nikde na světě nedochází k tolika případům masových vražd na školách jako v USA. Očividně si země, která si hraje na světového drába, neumí poradit ani s domácí kriminalitou. Tentokrát pachatel oznámil svůj útok předem, přesto se masakru nepodařilo zabránit…

Počet obětí hromadné střelby na základní škole Robb v Uvalde v Texasu se nyní zvýšil na 19 dětí a dva učitele, tedy aktuálně je již 21 mrtvých v důsledku včerejšího útoku.

Eva Mireles, učitelka čtvrté třídy na základní škole Robb v Uvalde, byla první obětí, která byla identifikována při hromadné střelbě ve škole.

Image
zastřelená učitelka Eva Mireles

Záhy po útoku  nemocnice Uvalde Memorial Hospital na  Facebooku  uvedla, že se postarala o 13 dětí a dodala, že dvě zemřely, když dorazily. Střelec „zabil brutálním a nesmyslným způsobem 14 studentů a zabil učitele“, prohlásil guvernér Greg Abbott a dodal, že 18letý podezřelý byl zastřelen policií.  Motivy tohoto útoku, jednoho z nejhorších ve škole za poslední roky, jsou prozatím neznámé.

Image

Masový vrah – Salvador Ramos – si útok předem plánoval. Ramos před útokem napsal na instagramu zprávu dívce, kterou znal jen ze sociálních sítí. „Buď vděčná, že jsem tě označil,“ napsal jí Salvador Ramos. „Ne, je to jen děsivé,“ odpověděla dívka. „Jak,“ řekl střelec. „Sotva tě znám a ty mě označíš na obrázku s nějakými zbraněmi.“

Poté, co došlo ke střelbě, dívka dodala: „Je cizí, nic o něm nevím, rozhodl se mě označit na svém instagramu. Je mi tak líto obětí a jejich rodin, opravdu nevím, co říct.“ Před útokem Salavador Ramos této osobě údajně řekl, že se „chystá“ vystřílet školu. “ Jediný důvod, proč jsem mu odpověděla, byl ten, že jsem se ho bála, přála bych si zůstat vzhůru, abych se ho alespoň pokusila přesvědčit, aby svůj zločin nespáchal. Nevěděla jsem, že to udělá“ dodala dívka.

Image

Podezřelý byl hledaný za vraždu a policie ho pronásledovala, když vystoupil z vozidla a vběhl do základní školy, kde začal střílet. 

„Střelcem byl Salvador Ramos, 18letý muž, který bydlel v Uvalde, předpokládá se, že opustil své vozidlo a vstoupil do základní školy Robb s ruční zbraní a mohl mít i pušku, ale to ještě není potvrzeno… Postřílel a zabil, děsivě, nepochopitelně, 14 studentů a zabil učitele. On sám je po smrti a má se za to, že ho zabili zasahující důstojníci,“ řekl v úterý guvernér Abbott. 

Ramoc před masakrem zavraždil svoji babičku.

 

 

 

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*