Trump dosáhl důležitého vítězství v Michiganu … ani intriky Demokratů to nedokázaly překazit
Sdílet článek:

ROMAN BEDNÁR

A podle všeho další podobná vítězství Donalda Trumpa budou následovat. Trump se vyznačuje nezlomnou vůlí, houževnatostí a obrovskou energií, kterou umí vynaložit na to, aby zrealizoval věci, o kterých je přesvědčen, že jsou prospěšné pro občany a činí to bez ohledu na vlastní ztráty. Chce za každou cenu dosáhnout vítězství v prezidentských volbách 2024.

Příslušný soudce ve spolkovém státě Michiganu odmítl jeho vyloučení z primárek v roce 2024.

Bývalý prezident čelí žalobám ze strany několika států, ovládaných Demokraty, které se ho všemožně snaží eliminovat jako kandidáta na prezidenta v prezidentských volbách v roce 2024 – což by v případě jejich úspěchu vážně narušilo jeho snahy o vítězství v těchto volbách.

Soudce v Michiganu v úterý (14. listopadu) zamítl žádost o vyloučení 77letého Trumpa z primárek pro americké volby v roce 2024 v Michiganu – což je velkým vítězstvím vedoucího republikánského kandidáta.

V několika státech jako Michigan, Colorado a Arizona již bylo podáno několik žalob proti Trumpovi. Žalobci se odvolávají na 14. dodatek americké ústavy a tvrdí, že Trumpovy snahy zvrátit výsledky voleb v roce 2020 představovaly pokus o vzpouru, a proto má být diskvalifikován pro možnost z opětovného zastávání prezidentského úřadu. Trump vždy rozhodně odmítal platnost těchto argumentů.

Trumpovi nyní pomohl a jestli lépe řečeno, jen objektivně posoudil obžalobu soudce James Redford z Michiganu. Redford prohlásil, že požadované vyloučení je „politická otázka“ a ne něco, o čem by měly rozhodovat soudy – alespoň ne v současnosti.

“Otázka, zda je Donald J. Trump kvalifikován nebo diskvalifikován, aby se objevil na hlasovacím lístku pro volby v roce 2024 v Michiganu, je v současnosti proto bezpředmětná,” prohlásil soudce Redford.

Mluvčí Trumpovy předvolební kampaně Steven Cheung podle Newsweeku rozhodnutí přivítal a řekl:

„Každá jedna z těchto směšných obžalob Donalda Trumpa neuspěje, protože všechno jsou to protiústavní levicové fantazie, které zorganizovali monetární spojenci a podporovatelé Bidenovy kampaně s cílem znemožnit republikánského kandidáta na prezidenta. Jejich záměrem, který ztroskotá, je ovlivnění soudů proti Donaldu Trumpovi, a tak odepřít americkému lidu právo zvolit si svého budoucího prezidenta.”

Situace s procesem proti Trumpovi v souvislosti s jeho obviněním z údajného pokusu o manipulaci voleb ve státě Georgia – což také proti němu zosnovali Demokraté – je pro něj i v tomto případě příznivá.

“Soudní proces v této záležitosti by mohl trvat až do zimy 2024, nebo, a to je velmi pravděpodobné, až do začátku roku 2025,” uvedla v úterý Fani Willis, státní prokurátorka z Fulton County pro Washingtom Post.

To samozřejmě bude nový prezident USA už dávno zvolen.

roman-bednar.com

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*