Hamás držel rukojmí pod nemocnicí v Gaze
Sdílet článek:

INN

Ministr obrany o odhalení, že Hamás držel rukojmí pod nemocnicí v Gaze: Budeme pokračovat v operacích proti Hamásu – ISIS v Gaze.

Ministr obrany Yoav Gallant se v pondělí večer vyjádřil k odhalení IDF, že Hamás držel rukojmí pod nemocnicí v pásmu Gazy.

„Dnes večer – svět se přesvědčil o tom, co víme už léta. Teroristická organizace Hamás cynicky vybudovala teroristickou základnu pod nemocnicí ‚Rantisi‘ v Gaze, stejně jako to dělá v dalších nemocnicích a civilních institucích,“ řekl Gallant.

„Vojáci IDF odhalili pod nemocnicí velitelské centrum Hamásu. Místo lékařského vybavení nalezly munici, výbušniny a jasné známky toho, že zde byla držena izraelská rukojmí – včetně kojenců,“ dodal.

„Budeme pokračovat v operacích proti Hamásu – ISIS Gazy, a zajistíme, aby žádná teroristická základna v celé Gaze nezůstala nedotčena. Všichni civilisté, kteří se nacházejí v blízkosti těchto teroristických ohnisek, mohou být v nebezpečí a vyzýváme je, aby se evakuovali do bezpečné zóny v jižní oblasti Gazy,“ zdůraznil ministr obrany.

Mluvčí IDF Daniel Hagari se v pondělí zapojil do operace uvnitř dětské nemocnice v Rantisi, kde osobně zdokumentoval konkrétní důkazy o tom, že Hamás využívá nemocnice jako nástroj války.

Hagari uvedl, že IDF našla známky toho, že Hamás drží v nemocnici rukojmí, a že IDF sice tuto záležitost vyšetřuje, „ale máme také zpravodajské informace, které to potvrzují“.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,59 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*