Co prozradilo výročí
Sdílet článek:

JAN KELLER

Jako kdyby bylo v únoru těch výročí pořád ještě málo. Díky kabinetu Petra Fialy si budeme rok co rok připomínat 25.únor jako den, kdy vláda pěti demokratických stran zařídila, aby bylo bez opory v zákoně vypnuto prvních osm takzvaně dezinformačních webů.

I když dodnes neexistuje argumentačně udržitelná definice dezinformací, česká vláda hodlá v boji proti těmto právně neidentifikovaným objektům nekompromisně pokračovat.

Z tohoto postupu zcela jasně plyne jedna zásadní informace. Strany pětikoalice, které jsou demokratické už díky tomu, že samy sebe za takové považují, absolutně nevěří ve schopnost občanů rozlišit pravdu od lži. Tato schopnost zde byla naposledy v roce 1989, kdy vedla ke změně poměrů. Od té doby se kamsi vytratila, takže po více něž třiceti letech naprosto svobodného rozvoje se lidé stali informačně negramotnými, a tedy zcela nekompetentními ve věci rozhodování o svém vlastním osudu. Ani paní Jourová zatím nevysvětlila, čím to bude, že takzvaná totalita vychovává v lidech kritického ducha, zatímco takzvaná demokracie vede k jeho zakrnění, útlumu, pokud ne přímo likvidaci. Výsledkem je, že bez pomoci příslušných úřadů se lidé stávají názorově nesvéprávní, nevědí, co si mají myslet, chovají se jako malé naivní děti.

Pokud by Michal Klíma na tyto četné dezinformace, které stály přímo u zrodu vlády pěti demokratických stran, z titulu své funkce upozornil, asi by mnoho neriskoval. První výročí neslavného vládního počinu bychom si tak jako tak připomínali už bez něho.

prvnizpravy.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Ze strany současného vládního režimu je to sofistikovaná totalitní manipulace. Ve jménu ochrany demokratických svobod vám tyto svobody pro jistotu odebereme.

  2. Ale nikdo Vam nic nebere.To se jenom snazite porad dokola plnit zadany ukol vse tu zpochybnovat.Vzdyt vidite ze zneuzivate svobodu projevu v nasem demokratickem state pro pomluvy vlady a zijete.Dokonce chvalite agresora valky ktery nas oznacil za nepritele a jste na svobode.Zkuste tak u nich chvalit treba NATO a uz od Vas neuvidime ani pismenko.Jó ta praxe.A co se tyce pana autora,tak at lide veri tomu,ze se v klidu naji,vyspi vykoupou,zajdou do obchodu,maji praci,zajdou na pivo,zabavu,nikdo je neohrozuje kvakat muzou co chtejí.A vsechny pisemne zpravy vselijakych sociologu atd.hodi za hlavu.Slouzi pouze k jejich obzive,aby vykazovali nejakou cinnost.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*