Novinky

Co trápí Američany před listopadovými volbami?
Sdílet článek:

K takovým incidentům dochází v normálních komunitách velmi zřídka, a pokud zrovna nežijete v Chicagu, kde je střílení na denním pořádku, šance, že vás někdo zastřelí, je minimální.

Podle republikánské kongresmanky za Colorado Lauren Boebertové, která hovořila s naší sesterskou televizí NTD, používají nyní demokraté a levicoví aktivisté útok v Uvalde k odvrácení pozornosti od skutečných problémů vyvolaných jejich politikou. Incident v Uvalde jim slouží jako záminka ke změně 2. dodatku Ústavy USA (který dává občanům právo se bránit), a také k emocionální mobilizaci obyvatel, aby se ve jménu „bezpečnosti“ vzdali práva vlastnit zbraň.

Podle političky řeší občané před volbami zejména tyto body:
 • Inflace (růst cen pohonných hmot a energií způsobený energetickou nesoběstačností)
 • Problémy se zásobováním (výpadky v dostupnosti zboží v obchodech)
 • Otevřená hranice s Mexikem (nekontrolovatelný příval emigrantů a drog, zvýšená kriminalita)

„Rozhodně se musíme poprat s inflací, a to začíná s obnovením energetické nezávislostí a usilováním o energetickou dominanci. Tak můžeme vyřešit inflaci,“ uvedla Boebertová.

Zmínila také, že fentanyl, droga, kterou mexické kartely pašují do Států ve velkém, „je největším zabijákem osob ve věku 18–45 let“.

„Tohle je něco, co má dopad na naše komunity, zabijí to naše děti, zabijí to tolik lidí v naší společnosti a také to má dopad na naše policejní složky, které se s tímhle přívalem a kriminalitou musí potýkat v celém Coloradu,“ prohlásila pro NTD Boebertová.

Ve volbách do Kongresu USA, které se odehrají 8. listopadu, si budou Američané volit své zástupce do třetiny Senátu a do celé Sněmovny reprezentantů. V obou komorách Kongresu mají momentálně převahu demokraté.

Současné průzkumy ukazují, že volby pravděpodobně vyhrají republikáni, což by prezidentu Bidenovi ztížilo zavádění jeho politických kroků. Historicky v průběžných volbách nejčastěji prohrává strana, která ovládá Bílý dům.

 NTD

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

 1. DOTAZ: … když Rusko, alespoň prozatím, centrální banka umožňuje směnitelnost rublů za stanovený kurz na zlato, je to dočasná politika, která zajistí, že bude mít fyzické aktivum, které jejich centrální banka může držte se, protože pokud mají ve svých rezervách dolary nebo eura, rozumím tomu, že to není fyzická hotovost, jsou to ve skutečnosti jen čísla v počítači, takže je fyzicky nemají ve svých bankovních rezervách, takže je snadné je ukrást peníze.

  Je zřejmé, že kdyby měli hotovost v hodnotě miliard dolarů, papírovou hotovost, bylo by mnohem těžší ji ukrást, ale pokud je to jen na bankovním účtu, pokud jsou to čísla v počítači, pak to mohou prostě zmrazit.

  Takže si myslím, že to je také odrazem bodu, který jste také uvedl o financializaci ekonomiky, je to také jen to, že velká část tohoto kapitálu není ani fyzickým kapitálem.

  MICHAEL HUDSON : Ano. Úspory mají formu – úspory jedné osoby jsou dluhem jiné osoby. Jsou to tedy vklady Ruska v amerických bankách, které použilo k nákupu nebo prodeji rublů nebo k nákupu zboží z Ameriky nebo k přijímání plateb, pokud Rusko vyváží něco, jako je ropa. Američtí kupci ruské ropy by peníze vložili na ruský bankovní účet.

  Nikdy se jim ani nesnilo, že tohle někdo chytne. Ale teď Rusko říká, ok, sebrali jste naše peníze, teď to znamená, že můžeme získat všechna vaše aktiva v Rusku. To je skvělé! Všechny vaše akcie v niklu a Jukosu a všech těchto dalších společnostech, ok, vy máte peníze, my máme aktiva, dívejte se na nás, jako bychom jen kupovali aktiva levně.

  A všichni západní investoři v Rusku prodávali svá ruská aktiva, aby ukázali, že jsou dobrými americkými občany v NATO, a Rusové skupují tato evropská a americká aktiva levně, převážně půjčováním peněz od bank, které peníze z centrální banky, když jsou teď tak bohatí, a všechny devizové rezervy jsou výsledkem amerického prohlášení o šoku a úžasu, to je druh šoku a úžasu obráceně.

  Takže Rusko postupuje dobře. A dokážete si představit, jak američtí stratégové skřípou zuby. Nechápou, jak se Rusko mohlo tímto způsobem vyhnout bankrotu.

  Oni opravdu nejsou ekonomové. Ve skutečnosti to nejsou finančníci. Jsou to zahraničněpolitičtí stratégové. Jsou to ideologové, kteří nejsou příliš vzdělaní v tom, jak uvažovat o budoucnosti a jak rozpoznat skutečnost, že svět se skutečně může změnit z dnešního v něco jiného. A někdy tato změna není v zájmu Ameriky. To je tady jaksi nepřípustná myšlenka.

  Takže v podstatě Američané a Evropa operují naslepo a Rusko, Čína, Írán a Indie se všichni dívají na to, jak restrukturalizovat svět, abychom z něj vyšli prosperující více, než jsme byli předtím. více ochuzený. To je skutečně to, na co se svět dělí.

  DOTAZ: Profesore Hudsone, nevím, jestli to přímo souvisí, ale je to něco, co mi vždy v hlavě znělo jako velmi zvědavá otázka.

  Německo v letech 2016 a 2017 přesunulo, fyzicky přesunulo zlaté rezervy své centrální banky, které byly uloženy v New Yorku, Londýně a Paříži, a fyzicky přesunulo tyto rezervy, tyto zlaté rezervy, do Frankfurtu.

  Teď to bylo předtím, než USA a Británie ukradly venezuelské zlaté rezervy a další rezervy. Ale víte něco o tom, co motivovalo německou centrální banku přesunout fyzické umístění svých zlatých rezerv do samotného Německa?

  MICHAEL HUDSON : Nemyslím si, že se to ještě všechno pohnulo. Pořád to pokračuje. Zlato je v podstatě velmi těžké, stejně jako těžké má olovo. A Amerika řekla, no, můžeme udělat jen trochu, pramínek po pramínku. Amerika tedy vracela zlato velmi pomalu.

  Takže si myslím, že Německo, s celou svou historií hyperinflace, si myslím, že si to právě uvědomuje, když se zlato už nepoužívá k vyrovnání deficitů platební bilance – zlato, které mělo Německo v Americe, byl veškerý export, který vyvezlo do Spojené státy během vietnamské války. Toto je zlato z války ve Vietnamu.

  Pamatujete si, že prezident de Gaulle by každý měsíc inkasoval, dolary, které Amerika utratila ve Vietnamu, byly všechny utraceny z Vietnamu do Paříže, dolary by tam skončily, centrální banka Paříže by v podstatě nakupovala zlato na londýnské burze a ponechala si zlato buď v New Yorku nebo v Londýně.

  No, Německo, protože Amerika porazila Německo a nechtělo si nechat své zlato v Rusku, to ho porazilo ještě víc, řeklo, dobře, dobře, vyděláváme naše přebytečné dolary za zlato, ale bude držet zlato v Americe.

  Ale teď to říká, no, Amerika už nikdy nevyrovná své deficity platební bilance a svůj zahraniční dluh zlatem, protože nemá žádný přebytek platební bilance, žádnou možnost to udělat.

  Svůj přebytek exportu a přebytek investic utratí na válku. Takže to nikdy nebude moci zaplatit. To je jasné. Pojďme získat zlato zpět.

  To byl výpočet, který prováděla každá země již před deseti lety. Uvědomili si, že Amerika nemůže nikdy splatit svůj zahraniční dluh, na rozdíl od jiných zemí.

  Když jiné země nemohou splácet svůj zahraniční dluh, musí jít do Mezinárodního měnového fondu, ten jim říká, dobře, uděláme vám půjčku, ale musíte rozprodat své zásoby přírodních zdrojů Američanům, popř. peníze vám nepůjčíme.

  No, v podstatě se to už nestane. Uvědomili si, že Amerika prostě řekne, haha, prostě nebudeme platit.

  Nyní ostatní země říkají, počkejte chvíli, pokud Amerika nikdy nesplatí svůj zahraniční dluh, proč musí země globálního Jihu platit svůj dluh MMF a Světové bance, všechen tento dolarový dluh držitelům dolarových dluhopisů?

  Pokud Amerika nezaplatí, my platit nemusíme. Mějme čistý štít. Začněme od začátku. A budeme mít dluhové a úvěrové vztahy pouze se spřátelenými zeměmi, nikoli zeměmi, které s námi chtějí jít do války, jako to udělala Amerika v Afghánistánu, Sýrii, Iráku, Íránu a nyní Rusku.

  Takže to je v podstatě to, co se děje.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*