Lvice a králík
Sdílet článek:

Média přinesla zprávu, že v Itálii zvítězila profašistická strana. Jak už jsme si od mainstreamu zvykli, vždy vytáhnou jen tu stranu mince, která se jim hodí do krámu. Vidí to tak, že v zájmu jejich vyššího dobra mohou lhát, podvádět a přinášet zcela zjevné dezinformace. Kdyby jen z desetiny takto postupovala alternativa, všichni ti kontroloři a cenzoři by povykovali jako zběsilí. Média se v tzv. liberální demokracii proměnila v totalitární dozor a ideologickou hlásnou troubu.

Ale k věci.

Historii strany Bratři Itálie lze dohledat, třeba na Wikipedii. Proto jen stručně.

Bratři Itálie jsou stranou národně konzervativní a velmi kritickou ke stávající podobě EU. Přesto nejsou pro vystoupení Itálie z EU. Tento fakt od mainstreamu rozhodně neuslyšíte.

A každý subjekt, který se hlásí k nacionalismu a konzervatismu se nutně musí stát vyděděncem a obětí nařčení z fašismu, a to i bez zcela zjevných příčin.

Giorgia Meloniová jasně říká: „Nejsem fašistka, my Bratři Itálie odmítáme jakékoliv diktatury. Minulé, budoucí i současné. Ve straně nechci žádnou imbecilní nostalgii po fašismu.“

Tohle ovšem média nechtějí slyšet.

Meloniové vyčítají její minulost. No dobře, nebylo to zrovna vzorná žačka, jako třeba jistá (nebudu jmenovat) naše politička. V roce 1992 jako patnáctiletá (!) se aktivně zúčastňovala konfliktů mezi pravicovými a levicovými studenty, kde docházelo k fyzickým střetům. Její spolupracovník Marco Marsilio o ní řekl: „Měla odvahu jako lev. Násilí a urážky ji neděsily, staly se jen důvodem, aby si stála na svém.“

Tak nevím, jestli tohle je zrovna negativum. Je pořád lepší mít v čele bojovnou lvici než ustrašeného králíka.

 

FRANTIŠEK KAŠPÁREK

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Já bych zase tak nejásal. Je-li pravda že Meloniová je absoloventkou ASPEN institutu,pak se nebozí italové stali jenom obětí další podvodné šarády. Důvěřuj ale prověřuj. A taky ,,čekej nejhorší, doufej v nejlepší “. Snad se pletu. Uvidíme. Hezký den všem svobodným lidem přeje Červený Jiří,,Jiruna “

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*