Evropskounijní invence typu blaf
Sdílet článek:

Obvinění, která vznáší EU proti Maďarsku, kulhají na obě nohy. Von der Leyenová v Princetonu, kromě podlého vměšování do italských voleb, napadla i Maďarsko, kde se měly vyskytnout problémy s nezávislostí justice a s korupcí. V normálních poměrech by to nemohlo vyvolat nic jiného než smích nad blábolem německé evropskounijní dominy. Bohužel nežijeme v normálních poměrech. Posuzovat nezávislost justice je vždycky sporné a málokdy objektivní. V italském magazínu Destra píše Stello Fergola: “Dlouhou dobu všechny možné a nemožné nadnárodní organizace viní Maďarsko z toho, že zde nemají právo na spravedlivý proces. Jsou to prázdná slova, jednoduše proto, že Maďarsko má nejsvobodnější justici. Svobodnou se vyjádřit a rozhodnout.” Pochybnost je legitimní, píše Fergola, ovšem k tomu, jak je protimaďarské obvinění směšné, je co dodat, spousta evropských zemí je řadu desetiletí rukojmím soudů, na toto téma existuje rozsáhlá literatura s přesvědčivými důkazy, ale Komise a Evropský parlament nehodlají v tomto ohledu něco dělat. Maďarsku však Brusel pohrozil, že mu zkrátí o 65% kohezní fondy.

Von der Leyenová mluví o porušování právního státu, důvod není jasný. V Bruselu kritizovali Orbánovy údajné homofobní zákony, které neudělaly nic jiného, než zakázaly propagandu LGBT ve školách. Z čeho tedy vlastně EU Orbána obviňuje? Z obvyklých banalit, které jim nahlásili bojovníci z Amnesty International: diskriminace gayů, migrantů, vymysleli nedostatek svobody a přitom náhodně zmínili justici. Abyste nebyli proti právnímu státu, musíte být nutně pro LGBT a imigraci, jinak jste zuřivý diktátor. EU lamentuje nad nespecifikovanou korupcí, Budapešť to vedlo k balíčku protikorupčních zákonů a též nespecifikovanému návrhu na zřízení protikorupčního úřadu a reformy zadávání veřejných zakázek. Jak vůbec objektivně korupci měřit? Každoroční mechanická klasifikace Transparency, která překvapivě používá “index vnímání korupce” založeným na vzorku názorů, skutečnou korupci nepostihne.

Všechny země, na které Komise nezaútočí, jsou čisté, což je ovšem k smíchu. Konstatování Komise: “Aby měla opatření adekvátní dopad, mělo by se ukončit porušování zásad právního řádu a rizika, která představují pro rozpočet a finanční zájmy Unie. Orbán by měl pro zjednodušení potěšit Komisi nějakým teatrálním gestem, záminka EU je tak hloupá, že je důvodné si myslet, že stejně hloupá protiakce by zde mohla být účinná.

 

LIBOR ČÍHAL

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

9 Comments

  1. Uršula Leyno-ová nadává Maďarsku, Polsku a posledně i Italii. Měli by ji odvolat než nadělá ještě větší paseku…

    • Chraň Bůh, jen to ne. Bylo by hotovým neštěstím dosadit místo ní nějakého vychcaného hajzlíka, který by lidem dovedl nalhat, že EU není tak špatná…

  2. EU by mela tahnout za jeden provaz,a pokud se nekomu nelibi,nemel tam lezt,a klidne muze vystoupit.Nikdo nikoho do EU vstoupit nenutil.Osamocena Britanie taky neni zadna vyhra,a osameceny statecek v Evrope by splakal kvuli obchodovani.

  3. Boží jméno se nemá brát nadarmo do úst.Az Madarsko,není Itálie vystoupí z EU,uvidíte tu jejich prosperitu v přímém přenosu.Britsti občané na vlastní kůži zažívají ztrátu obchodních vztahů,volný pohyb osob,zboží a služeb.Vjednote je síla,a na samostatný stát se nebudou praktikovat unijní pravidla.Hodne štěstí.

  4. Tak mi zduvodnete,proč Maďarsko okamžitě nevystoupí z EU,když je tam tak spatne.Asi ví proč.Obhajovat a tolerovat zabíjení sousedního národa jenom proto,abych měl teplo u televize,a jinak mi nic nevadí.Dokud samozřejmě nebude obětí on.Pak se samozřejmě bude dožadovat solidarity celého sveta.

  5. Von der Leyno-ová Uršula je nevolený politik. Ti jsou tradičně ti nejhorší…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*