Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů
Sdílet článek:

THOMAS BROOKE

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou.

Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes 1 500 migrantů, kdy se čeká, že to číslo s příchodem vyšších teplot značně poroste, varoval předseda největších německých policejních odborů.

Andreas Roßkopf z policejních odborů GDP tato znepokojivá čísla sdělil novinám Neue Osnabruecker Zeitung s tvrzením, že profesionální gangy využívají propustnosti evropských hranic k hrabání zisků. „Jsou to plní profesionálové, kteří to inzerují se zárukou úspěchu,“ řekl.

„V současnosti na hranicích zjišťujeme asi 1 500 ilegálních vstupů týdně. Na tom se to určitě nezastaví. S každým měsícem, kdy se oteplí, přijde více lidí,“ řekl redakčnímu týmu těchto novin.

Tento šéf policejních odborů vyzval k lepšímu vybavení spolkové policie, kdy tvrdil, že k zaškrcení toho přílivu je třeba technických zdrojů včetně dronů, kamer a více moderních pohotovostních vozidel. Na chvilku se zarazil u volání po trvalé kontrole hranic, kdy tvrdil, že země na účinné obsazení hranic nemá personál.

„To si v Německu dovolit nemůžeme, nemáte takové počty policistů, které by to vyžadovalo,“ řekl těmto novinám.

Roßkopf odhalil, že jen v samotném únoru dostal německý Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) 26 149 žádostí o azyl, kdy většina z nich – 24 000 – žádala poprvé. Tato čísla jsou skoro dvojnásobná oproti loňskému únoru, kdy bylo podáno 13 915 žádostí o azyl.

Únorová čísla jsou vyšší než loni v říjnu, kdy zaregistrovali 23 918 žádostí o azyl, což bylo největší číslo za jediný měsíc za skoro šest let.

Do konce loňského roku přišlo do Německa ilegálně skoro 92 000 lidí, kdy v posledním půlroce ta čísla značně rostou; bylo to celkem 244 132 žadatelů o azyl, tj. o 50 000 více než v předchozím roce.

Německo navíc zažívá skoro 1 milion ukrajinských uprchlíků, z nichž jen třetina plánuje po válce návrat domů. Obce vyjadřují obavy ze spolkových přerozdělovacích kvót, které vedly k tomu, že mnoho německých občanů bylo vystěhováno z domova, aby udělali místo uprchlíkům.

Ve Stuttgartu dostalo minulý měsíc celkem 115 obyvatel bytového domu příkaz k vystěhování s nařízením, aby své domovy opustili do konce srpna, protože místní úřady je potřebují k ubytování ukrajinských uprchlíků.

To samé je v Berlíně, kde nedávno křesťanská organizace vystěhovala 110 seniorů z pečovatelského domu, aby místní úřady vyhověly spolkovým distribučním kvótám.

Minulý měsíce dostalo také 40 německých nájemníků výpověď z bytu v jihoněmeckém městě Lörrach, aby tam ubytovali ukrajinské uprchlíky, kdy jeden stařičký člověk místním médiím řekl, že pro něj se to rozhodnutí o vystěhování rovná „rozhodnutí o předčasné smrti.“

THOMAS BROOKE

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Proč se pořád píše, že se jedná o válečné uprchlíky, když se převážně zjevně jedná o ekonomické migranty. I u nás v ČR. Takže za mně po válce 100% Ukrajinců odeslat zpět na Ukrajinu, aby jim jejich zemi nemusely obnovovat české firmy…

  2. R.A vite co je zajimavé?Ze si ti migranti vzdycky z nějakeho nam neznameho duvodu vyberou tu prohnilou EU,a nikdy ten krasny svet a nebo třeba Belorusko.A přitom by z te Ukrajiny tam dojeli na kole.Co by jste na to rekl?Oni mozna o tom lepsim svete nemají informace nebo špatne aplikace v mobilnich telefonech.Jinak to nejde vysvetlit.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*