Co vlastně znamená pro obyčejného člověka nyní vyhlášený nouzový stav?
Sdílet článek:
Tak už nám zbývá jen pár hodin stále jakés takés relativní svobody. Protože jestli si kdokoli naivně myslí, že nouzový stav této vlády se našich práv zcela zásadně tentokrát nedotkne, pak ho, žel, musím asi vyvést z omylu.

Vysvětlím:
Dnes ráno jsem poctivě pročítal výklad jednoho právníka ke stavu nouze (psal ho v roce 2020, kdy tyto stavy byly zneužívány ostošest) a louskal jsem tu právnickou novořeč opakovaně asi hodinu.

Právník nejdříve popsal, co vše úřady a vláda dělat nesmějí, jenže pak tam dodává, že přesně to právě dělají. A končí tím, že díky Rychetského ústavnímu soudu se občan nedomůže v takovém případě, kdy vláda zneužívá nouzový stav k likvidaci živností, svobod shromažďování či svobody pohybu, naprosto ničeho a na nikom!

Ústavní soud totiž tehdy vydal rozhodnutí, že vyhlášení nouzového stavu je “politickým aktem”, takže takové svévolné okleštění práv nepřísluší projednávat před žádným soudem, ani ústavním! Protože nejde prý o porušení zákonů ani ústavy, ale o výsostně politický akt!

Sám právník v textu konstatuje, že je tím otevřena do budoucna cesta k trvalému zneužívání právě “nouzových stavů” kteroukoli vládou. A pod jakoukoli záminkou!

Čímž se můžeme snadno záhy ocitnout v posici obyvatel orientálních despocií, kde vládne trvale nad svými bezbrannými poddanými tvrdá nelidská diktatura bez mandátu a bez legitimity. Jenže s tím nic už udělat nelze!

No, zkuste se tím někdo další prokousat, třeba jsem už pak po těch desítkách minut luštění té novořeči jen blbě četl.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. 19.4.2022–Končí smlouvy na provoz Chytré karantény, ministerstvo vypíše zakázky
    Ministerstvo zdravotnictví bude podle náměstka ministra pro IT Milana Blahy shánět nové dodavatele pro Chytrou karanténu (CHK) tak, aby bylo připraveno na případnou další vlnu epidemie koronaviru na podzim. Na odborné konferenci Digitalizace zdravotnictví v Senátu dnes řekl, že končí stávající smlouvy uzavřené za nouzového stavu a resort proto vypíše veřejné zakázky.

    Pro letošní rok bylo na provoz Chytré karantény vyhrazeno vládou 400 milionů korun. Desítky milionů měsíčně stály v době intenzivního trasování kontaktů nakažených externí call centra, která dodávala i stovky pracovníku denně. Od 19. února nejsou lidé posílaní po rizikovém kontaktu s nakaženým nebo členové jeho domácnosti do karantény, trasování tak prakticky skončilo.

    zdroj

    https://www.zdravotnickydenik.cz/2022/04/konci-smlouvy-na-provoz-chytre-karanteny-ministerstvo-vypise-zakazky/

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*