Glosa MM: Zdroje jsou
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Ministerstvo obrany nakoupí protiletadlové řízené střely Bolide, předpokládaná hodnota zakázky je 762,1 milionu korun bez DPH. Smlouva má být uzavřena do konce roku.
Doufám tedy, že už konečně ustanou ty řeči, že nemáme peníze. Jak vidíte, zdroje jsou: naše kapsy…

Od 24. února 2022, kdy začala ruská ofenziva, přišlo do Německa 221 571 ukrajinských mužů ve věku od 18 do 60 let, tedy ve vojenském věku. Z toho podle oficiálních statistik zůstalo v současné době v zemi 189 484 mužů, jak uvedlo spolkové ministerstvo vnitra v odpovědi na dotaz. „Odhaduje se, že kromě oficiálně registrovaných u nás žije až sto tisíc mužů z Ukrajiny ve věku do 60 let, kteří zde přebývají nelegálně, tj. nejsou registrováni.“
Jsou samozřejmě nejen v Německu, ale též u nás, v Polsku, v Rusku a dalších zemích. Komu by se také chtělo umírat za americké zájmy, dodávám.

Americký ministr obrany Lloyd Austin během své návštěvy Kyjeva prohlásil, že Bidenova administrativa bude i nadále přesvědčovat Kongres, aby Kyjevu přidělil další finanční prostředky, protože jde o „chytrou investici do bezpečnosti USA“.
V tom má zcela pravdu: válčí USA a jejich západní spojenci a umírají Ukrajinci.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že bezpečnostní síly Kyjeva zmařily už přinejmenším „pět nebo šest“ ruských pokusů o jeho zavraždění.
Ruských, nebo už ukrajinských?

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg při včerejší návštěvě Bosny vyjádřil znepokojení nad separatistickou rétorikou místních představitelů i nad vlivem Ruska v zemi. Bosenské lídry též vyzval k reformám.
„NATO je nadále odhodláno podporovat Bosnu a Hercegovinu na její euroatlantické cestě. Každá země si má vybrat vlastní bezpečnostní uspořádání bez zásahů zvenčí,” prohlásil.
Správně! Cožpak USA a NATO se na rozdíl od Ruska někdy sebenepatrněji vměšují do vnitřních záležitostí jiných zemí? Cožpak věříte svým očím a uším víc, než generálnímu tajemníkovi?

Česko patří k evropským trhům, kde rostou prodeje elektromobilů nejpomaleji. Změnit to chce ministerstvo průmyslu a obchodu. Soukromým firmám nabídne dotace na nákup nových aut, které pohání baterie nebo vodík. Program nazvaný „Záruka Elektromobilita – I. výzva“ je financován z Národního plánu obnovy, tedy z peněz Evropské unie. Podnikatelé budou moci získat souhrnnou podporu ve výši až 1,65 miliardy korun, dalších tři sta milionů je určených na podporu pořízení a výstavby dobíjecích stanic.
Raději bez komentáře…

Čeští umělci, čeština a naše historické zkušenosti jsou prostě nenahraditelné:
Šéf největší kryptoměnové burzy Binance Changpeng Zhao možná odstoupí z funkce v rámci urovnání sporu s americkým ministerstvem spravedlnosti, píše Forbes. Podle publikace výměnou za Zhaovu rezignaci úřady přestanou kryptoburzu vyšetřovat a Zhao si ponechá kontrolní podíl v burze, zatímco samotná Binance zaplatí pokutu ve výši 4,3 miliardy dolarů. Dohoda by mohla znamenat konec vyšetřování burzy, které probíhá minimálně od roku 2018.
Mám na mysli slavnou větu z filmu Limonádový Joe: Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Vyzbrojování banderovské Ukrajiny je chytrou investicí do bezpečnosti USA? A já zeměpisný diletant jsem si dodnes myslel, že USA leží na druhé straně zeměkoule. Anebo, že by se zase došlo ke spojení dříve rozpadlého prakontinentu Laurasie?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*