Jak přežít super-krizi (1. díl): Racionální prepperství
Sdílet článek:

Pokud nejste zaměstnanec nadnárodního korporátu nebo pražský inťoš a dokážete občas vyhlédnout ven ze své zasmrádlé, izolované jeskyňky, tak už asi vnímáte, že doba není dobrá. A pohled do budoucnosti vypadá ještě méně růžově.

Běžná česká populace je drcena následky rozkladu zdravotnictví a napůl povinného vstřiku injekčních lektvarů. Korupce „našich“ politických čunitelů je neskutečná. Lidé jsou ničeni šílenými cenami energií a pohonných hmot, prudce rostoucími cenami potravin, bující cenzurou, umírající kulturou, zastrašováním od státního aparátu, fanatismem a nenávistnou propagandou v hlavních médiích a je nucena k ponižujícímu a nesmyslnému zakrývání vlastní tváře (právě teď s částečnou a dočasnou přestávkou). K tomu přidejme zákeřnou indoktrinaci dětí ve školách, masivní manipulaci vědomí pomocí zákeřných algoritmů sociálních sítí, masovou migraci, vyhazování Čechů z bytů aby bylo místo pro nově příchozí…ten proud zla a všudypřítomné dekadence je neskutečný.

Nepříjemná zpráva je, že asi bude ještě hůř. O dost hůř. Čeká nás potravinová krize, energetická krize s blackouty, ekonomický kolaps a vláda se nás snaží zničit i snahou zatáhnout nás naplno do války. Zatím se nezdá, že bychom byli schopni zatočit kormidlem a změnit směr, takže se dál řítíme k vodopádu. Naše vláda i média jako kdyby měly jedinou agendu – zničit naše zdraví, zadlužit nás tak, že všichni zkrachujeme a ideálně nás i zatáhnout do naprosto zbytečné války, kterou nemůžeme vyhrát. Zašlo to tak daleko, že už si mnoho lidí říká: „Proboha, přežijeme to vůbec? Co máme dělat, vždyť ty nafoukaný svině u koryt nás fakt utýraj!“

A do téhle absolutní existenční nejistoty nám ještě nadnárodní elitáři jako je šváb Klaus slibují ještě větší kontrolu a omezování pohybu (digitální pasy spojené s peněženkou a zdravotním průkazem), likvidaci posledních zbytečků kontroly nad vlastními financemi (chtějí jednotnou světovou měnu v plné kontrole jejich banky) a k tomu šváb nadšeně vykřikuje, že v budoucnu „nebudete nic vlastnit a budete šťastní.“ Přičemž z úst někoho, kdo vypadá jak doktor Evil z parodie Austin Powers, to zní poměrně zlověstně a znamená to „VY nebudete nic vlastnit“.

Jak se tedy připravit na následujících několik let, které zřejmě budou extra turbulentní, nejisté, nebezpečné a pokud budeme pokračovat v aktuálním kurzu, tak možná i genocidní?

„Prepperství“ aneb včasná příprava

Metod pro přežití v době těžké krize nebo dokonce válečného konfliktu je celá řada. Nejdůležitější částí všech postupů je ale stejný základ – včasná příprava. Přípravě na krizi neboli „prepperství“ (prepper je od slovesa „prepare“, tedy „připravit se“) se hlavní proud samozřejmě masivně posmívá, což je naprosto pochopitelné – mainstream už je pod plnou kontrolou globálních tyranů a ti potřebují, aby nikdo nebyl samostatný a všichni byli naopak totálně závislí na jejich korporátně-státním systému kontroly. Člověk, který se v době těžké krize umí postarat sám o sebe i o svoji rodinu, je pro ně nežádoucím elementem – jde hůře ovládat.

Samozřejmě i mezi „preppery“ jsou spousty magorů. Obzvlášť v USA existují lidé, kteří se připravují na Soudný Den, hromadí desítky zbraní a tisíce nábojů, mají plné sklepy konzerv s fazolemi, chodí v maskáčích a všude říkají, že jsou preppeři a staví svoji novou „Noemovu archu“. Dělají tedy vše pro to, aby byli všude vidět a byli nejen v hledáčku totalitních aparátů, ale i běžných lidí kolem sebe, kteří pak v případě krize a hladu mohou udělat zcela logickou věc – spojí se do skupiny a vezmou si prepperovy zásoby. „Militantní preppeři v maskáčích“ jsou ale samozřejmě jen malý zlomek ze skupiny lidí, kteří se připravují na krize. O skutečně racionálním prepperovi naopak většinou nic nevíte a na ulici o něj ani okem nezavadíte. Je společně se svojí rodinou připraven na přírodní katastrofy, ekonomické krize a částečně i případnou válku (na tu se ale úplně připravit nejde nikdy).

V tomhle několikadílném článku se podíváme na dva základní postupy přežití pro nadcházející super-krizi. Vlastně tedy tři, ale ten poslední je spíš jen řešení pro absolutní průser, který snad nenastane.

Metody seřazené tak, jak na sebe mohou navazovat:

1. Dlouhodobá příprava na poklidné přežití táhlé krize (vytvoření rozumných zásob potravin, pěstování vlastního jídla apod.)

2. Příprava výbavy na jednoduchý přesun do bezpečnější lokality (mít vše připraveno tak, aby bylo relativně jednoduché sbalit zásadní věci a přesunout se do bezpečnější lokality, případně i do jiné země)

3. Příprava na ultra-rychlý přesun v případě katastrofy (tornádo, záplavy, bombardování…)

Nejprve se ale podíváme na základní dovednost, kterou je důležité zvládnout při jakékoli krizi – schopnost splynutí s davem neboli metoda „gray man“ (šedivák). V krizi se totiž projevuje skutečný charakter člověka a spousta lidí v ní naplno projeví svojí zlobu, bezohlednost, frustrace, podivné choutky atd. Poslední, co potřebujete, je jakkoli vyčnívat z davu a přitáhnout na sebe pozornost lidí kontrolovaných vnitřní temnotou. V krizi potřebujete být hlavně nenápadní a nestrhávat na sebe pozornost agresivních predátorů, kteří se připravit neuměli a většinou se rozumným prepperům arogantně posmívali. V krizi pak zoufale hledají, koho okrást nebo dokonce oloupit.

A právě o splynutí s davem bude další díl.

Nikola Bornová

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*