Glosa MM: Papír Saši Vondry
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Je zcela neuvěřitelné, co si ovčané od medií kolaborujících s vládou nechají líbit.
Saša Vondra se objevil v pořadu CNN Prima News, mával papírem prý napsaným azbukou, tvrdil sice, že neumí rusky, neví tedy, co je na tom papíře napsáno, netuší, jestli to není podvrh, dostal jej od skutečných zemědělců, kteří se cítí být Janderkou podvedeni, ale dokazuje to, že zemědělský velkopodnikatel Jandejsek kolaboruje s Ruskem, protože jde o jeho dopis ruskému velvyslanci odeslaný týden po napadení Ukrajiny Ruskem a nabízející mu kolaboraci včetně finanční pomoci.
Bože, jak hluboko lze klesnout!

Ivo Strejček (IVK):
Fialovsko-vondrovské označení českých farmářů za „proruské“ živly dává, mimo jiné, nahlédnout také pod pokličku primitivního argumentáře, který bude pětikoalice s každými blížícími se volbami používat čím dál častěji: „nesouhlasíš s námi, jsi proruský“, „nechceš euro, chceš rubl“, „odmítáš Green Deal, jsi na straně Putina“. Tyhle prolhané, prázdné, urážlivé – ale ve své podstatě ubohé a zoufalé – nadávky čekají každého, kdo nebude se současnou vládou bezvýhradně souhlasit.

Ministr pro evropské záležitosti a člen STANu Martin Dvořák:
Nevidím zásadní přínos, že máme vlastní měnu. Koruna je pidiměna, proti které si každý může docela dobře vyskakovat.
Z toho ovšem vyplývá logická extrapolace:
Český stát je pidistát, proti kterému si každý může docela dobře vyskakovat. Nevidím zásadní přínos ve vlastní suverenitě, nezávislé zahraniční politice a právu veta v EU.
Český národ je pidinárod, proti kterému si každý může docela dobře vyskakovat. Nevidím proto zásadní přínos investovat do českého školství, zdravotnictví a do vlastních občanů.
A aby to nebylo tak tristní, dodávám oprášený návod z doby RVHP:
Vezmeme si z EU to nejlepší:
Bulharskou technologickou základnu, německý smysl pro humor, anglickou kuchyni, francouzskou generositu, státní správu Bosny a Hercegoviny a maďarštinu jako dorozumívací řeč.

Geert Wilders:
Ukrajinci se hrnou do Nizozemska z celé EU ne kvůli válce, ale kvůli bydlení zdarma, zdravotní péči a práci. Nizozemsko je opět vesnickým idiotem Evropy.
Dodávám:
V jednom se ovšem mýlí, do EU Ukrajinci skutečně prchají kvůli válce. Nechce se jim totiž strádat nebo padnout za americké zájmy v proxy válce s Ruskem do posledního Ukrajince.

Mykola Azarov, premiér Ukrajiny v letech 2010 – 2014:
Deset let po Majdanu se Ukrajina v podstatě zhroutila. Ceny potravin vzrostly 5 – 30krát, ceny komunálních služeb se zvýšily 10-15krát, zemi opustilo více než 20 milionů občanů, odtrhl se Krym a odtrhl se Donbas, který poskytoval třetinu všech exportních příjmů Ukrajiny.

„Vaše Lordstvo, právě jsem se dočetl, že Praha se umístila v žebříčku regionů, co se týká HDP na hlavu, na čtvrtém místě v EU a předběhla Paříž, Brusel i Berlín.“
„Ach, Jean, to musejí mít lidé v Sudetech radost!“

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

 1. Geert Wilders:
  Ukrajinci se hrnou do Nizozemska z celé EU ne kvůli válce, ale kvůli bydlení zdarma, zdravotní péči a práci. Nizozemsko je opět vesnickým idiotem Evropy.
  Dodávám:
  V jednom se ovšem mýlí, do EU Ukrajinci skutečně prchají kvůli válce. Nechce se jim totiž strádat nebo padnout za americké zájmy v proxy válce s Ruskem do posledního Ukrajince.
  ….
  Nemýlí. Ukrajinci prchají z Ukrajiny už od jejího založení v roce 1991. S válečným konfliktem se ten úprk jenom zrychlil, ale většina Ukrajinců jsou ekonomickými migranty.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*