Zprávy z Kocourkova, ehm pardon, ze světa
Sdílet článek:

SYRZDARMA

Kocourkovští občané Ondřeje Sekory měli fištróna. Když postavili radnici bez oken, rozhodli se, že světlo dovnitř dostanou tak, že vydají úřední pokyn a budou ho bít holemi. Dnes by už Ondřej Sekora nic vymýšlet nemusel. Jenom by prostě opisoval z novin.

Tak tohle by mohl Ondřej Sekora opsat z médií. Originální zpráva na konci článku.

(1) Světový pohár v plávání má novou LGBT kategorii

Organizace zastřešující plavání plánovala otevřít novou kategorii pro transgender atlety na světovém poháru v Berlíně. Minulý rok si odhlasovala, že neumožní transgender ženám, tedy mužům, soupeřit v elitní ženské kategorii, ale že udělá kategorii novou. Prohlásila, že chce ukázat svoji „neochvějnou oddanost inkluzivitě a vítá plavce všech genderových identit”.

Minulý měsíc plavecká organizace oznámila, že na světovém poháru v Berlíně žádná transgender kategorie nebude. Nikdo se to totiž nepřihlásil.

Pozn. redakce: Kocourkovští radní říkají, že jedinými důvody pro existenci transgender plavců je možnost něco snadno vyhrát, ale hlavně zcela legální šance převlékat se či třeba sprchovat se před a po závodě s pěknými mladými ženami.

(2) Když se poslanec rozohní

Polský poslanec Dominik Tarczynski na půdě evropského parlamentu při projednávání pravidel imigrace:

„Nejnižší nezaměstnanost v Evropě: Polsko. Nejvyšší HDP v Evropě po covidu: Polsko. Jedno z nejnižších zadlužení v Evropě: Polsko. Tak nám neříkejte ty vaše nesmysly o potřebě vzdělaných imigrantů. Nepotřebujeme vaše doktory, inženýry, vemte si je, vemte si je všechny a plaťte za ně. Víte, proč je nepotřebujeme? Protože v Polsku máme nula teroristických útoků. Proč? Protože v Polsku nejsou ilegální imigranti. Tak se na mě takto nedívejte. To jsou vaše čísla. Nepoučujte nás o demokracii.”

Pozn. redakce: Vypadal, že to myslí vážně.

(3) Když se poslanec nebojí

Chorvatský poslanec Mislav Kolakušic je stálicí neortodoxních vystoupení v evropském parlamentu. Při projednávání mediálního zákona řekl:

„Abychom se vrátili k normálním lidských hodnotám, je nutné prohlásit CNN, Reuters, Associated Press, Deutsche Welle a podobné mediální Talibany za teroristické organizace. Během takzvaných pandemií a vynucených válek vyprodukovaly enormní množství falešných informací a šířily nenávist mezi lidmi a národy. Důsledkem jsou milióny obětí v Evropě a ve světě. To není o zákon o svobodě médií, ale zákon o svobodném šíření nenávisti a falešných zpráv, který vedou svět do temného světa totalitních systémů.”

Pozn. redakce: Možná nejzábavnější poslanec evropského parlamentu.

(4) Umělá inteligence dostala padáka

Americká národní organizace, která radí lidem v případě, že trpí poruchou příjmu potravy, se snažila zvýšit efektivitu práce. Rozhodla se proto využít na své telefonní lince automatický odpovídací systém s umělou inteligencí Tessa, která měla nahradit práci pěti telefonních operátorů s dvaceti lety zkušeností.

Tessa byla počátkem května odstavena, protože vyšlo najevo, že lidem radila nesmysly, které jim mohly způsobit vážné újmy na zdraví.

Pozn. redakce: Dobrý den, tady Tessa: chcete-li zhubnout, nežerte, chcete-li přibrat, žerte. Děkujeme za zavolání.

(5) Nebináři útočí

Organizace Grace Hopper Celebration organizuje konference pro ženy v počítačovém oboru. Je jedna z největších sponzorovaná například firmou Apple nebo Amazon. Cílem její poslední konference bylo spojit technologické firmy s ženami hledajícími uplatnění v oboru. Aby zvýšili inkluzivitu, otevřeli konferenci i pro nebinární osoby.

Konferenci zaplavili muži, kteří se prohlásili za nebinární. Některé ženy, alespoň podle příspěvků na sociálních sítích, téměř plakali a stěžovali si, že jim místa ve frontě na práci zabírají normálně vypadající muži.

Organizátor akce následně varoval: „Já říkám, že někteří z vás lhali o své genderové identitě.”

Pozn. redakce: Kocourkovský nebinární radní požaduje, aby byl tento nenávistný muž okamžitě obžalován z transfobie. Jako důkaz mává radní definicí genderu podle OSN: Vnitřní identifikace jako muž, žena, kombinace muže a ženy nebo nikoho: jak si jedinci říkají.

O genderové identitě nelze lhát. Nikdo nemůže vědět, jaká je vnitřní identifikace toho stokilového vousáče.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Ke komentáři “Pozn. redakce: Možná nejzábavnější poslanec evropského parlamentu.”:

    Ironie není namístě.

    Naopak.

    Jinak hrozí, že nám úsměv velmi brzy zamrzne na rtech.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*