Co demonstranti poškozující Brandenburskou bránu nevidí?
Sdílet článek:
Dívenka sedí na ulici v Berlíně, spolu s dalšími mladými lidmi. Přilepila se k vozovce, blokuje dopravu.

Proč? Přece ve jménu dobré věci, to musí každý rozumný člověk uznat. Spolkovou vládu je třeba přimět k ráznějším krokům proti spalování fosilních paliv.
.
Jde přece o to, jak zabránit globální klimatické změně. Jak zajistit samo přežití lidstva.
.
Odskákala to i Brandenburská brána, symbol Berlína: ti, kdo posprejovali všech šest jejích sloupů okrovými a rumělkovými barvami, jistě nepochybovali, že jednají správně: tohle už přece přiměje spolkovou vládu jednat.
.
Jsem tak starý, že si pamatuji, jak protestovali jiní mladí lidé, babičky & dědečci dnešních protestujících, před americkými vojenskými základnami v Německu proti raketám USA. Také ve jménu samotného přežití lidstva.
.
Bojovali proti americkým raketám – ale ty sovětské je nechávaly zcela chladnými. Bylo to až směšné: sovětské rakety prostě jako by nebyly.
.
Vždy je třeba vidět dosažitelný cíl, nikdo nechce protestovat do větru. A německá spolková vláda je dosažitelný cíl a mladí lidé vidí šanci, jak ji ovlivnit.
.
Jejich dědečci & babičky (pro pána krále, jak je to už dávno!) zase viděli šanci ovlivnit USA, Sovětský svaz byl daleko a byl nedosažitelný.
.
Německá vláda ovšem proti fosilním palivům bojuje: například se chystá nařídit povinná tepelná čerpadla. Za obrovských nákladů a téměř násilím. Pokud se to podaří, celé Německo ušetří produkci tolika skleníkových plynů, kolik jich Čína vypustí do ovzduší za jediný den, snad za den a půl.
.
Nemá smysl likvidovat si průmysl a celou ekonomiku, pokud žijeme na jedné planetě s velmocemi, které nevěří, že probíhající klimatická změna (tu ovšem nelze popřít) je způsobena toliko lidskou činností – a i když také cosi slibují a účastní se klimatických konferencí, vesele dál rozvíjejí svoji ekonomiku a také těží a spalují uhlí, emise neemise.
.
To mladí lidé poškozující Brandenburskou bránu nevidí. Ne, že nevidí: nechtějí to vidět.
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. proti americkým raketám protestovali nejspíš proto,že se dotýkali osobně jich a jejich okupovaného území-to Vás nenapadlo???

    • Já si myslím, že pokud by ruští špioni nevyzradili Rusku jak vyrobit atomovou bombu a USA by na ní mělo delší čas monopol, tak by napadlo Rusko. Je to jen domněnkam, ale když pozoruju agresivitu USA, tak tomu věřím. Žádná velmoc nemá od II. světové na svých rukou tolik krve jako USA. Ruso není svaté, ale řeší si věci u svých hranic. USA pomocí bomb rozváží svojí “demokracii” po celém světě. Použít stejný metr na USA, jako je teď uplatňován na Rusko, tak už asi 20 let nebyl žádný americký sportovec na olympiádě a na USA jsou uvaleny všechny sankce, které si jen dokážeme vymyslet.

  2. Nedávno někde vybuchla sopka. Omlouvám se, ale jsem línej hledat název. Důležité je, že za cca 7 dní vypustila do ovzduší tolik skleníkových plynů, jak nynější EU za 300 let!!!! Globální oteplování vinou člověka jsou jen debilní kecy. Ono se to oteplování tak úplně neděje, tak to podvodníci přejmenovali na globální změnu klimatu. Za nový název se dá časem schovat i případné ochlazování. Ale i kdyby se oteplovalo tak jak předpovídal Al Gore (zrůdička, která s tím začala), tak by se nic důležitého nestalo. Sám Al Gore si koupil vilku u moře, která je cca 1m nad hladinou moře. Kdyby byla pravda, co “věštil”, tak už má vilku pod vodou. Jenže nemá protože se nic takového nekoná a ani on tomu nevěří. Jen debilní ovce naskakují na podobné nesmysly, které se na první pohled můžou zdát smysluplné. Výsledkem bude naprosto zdevastovaná, chudá Evropa, plná afrických naplavenin, kde bude nebezpečné žít. USA se zaraduje, jak pomohlo (za pomoci Fialů apod.) zničit konkurenci (Evropa spolupracující s Ruskem). A vše je vina debilních voličů, co si zvolí pětidemolici a hned na to komunistického rozvědčíka vytaženého z amerického klobouku. Komunismus se dal docela dobře přežít, ale po tomhle hrozí zánik Evropy.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*