Glosa MM: Všichni chtějí přidat
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Všichni nadávají na inflaci a všichni chtějí přidat: mzdy, důchody, sociální dávky, atd., atd.
Jenže existuje jen jediná realistická cesta z inflace: výdajové škrty (když už v době konjunktury nevznikly rozpočtové přebytky). A to bez toho, aby vláda podléhala všemožným lobbystickým tlakům, tedy každému ministerstvu škrtnout stejná vyšší procenta z rozpočtu (obraně klidně i víc).
Jenže toho ti současní bolševici s počítači (nejen u nás) nejsou a nebudou nikdy schopni, neboť by museli přiznat, že byli a jsou neschopní.

U ČEZu se v roce 2020 dala pořídit tříletá fixace s cenou jedné kilowatthodiny 4,03 koruny v nejběžnější distribuční sazbě D02d. Nyní ale u tříleté fixace vyjde jedna kWh na 7,99 Kč, tedy na dvojnásobek.
Budou s tím muset počítat statisíce domácností, neboť jen u ČEZu končí od dubna do prosince fixace cen elektřiny a plynu několika stovkám tisíc zákazníků.
Předpokládám ovšem, že všichni si rádi připlatí, neboť souhlasí s Green Dealem v celém rozsahu, s podporou Ukrajiny a sankcemi proti Rusku, se skvělými dodávkami plynu z jiných zdrojů, a dalšími desítkami zákonů a nařízení, které to sumárně způsobují. Vždyť proto přece také volili pětikoalici, ne?

Americká ministryně financí Janet Yellenová označila úplný rozchod s Čínou za „katastrofu pro obě země“ a „destabilizující faktor pro zbytek světa“.

Podíl americké měny na světových oficiálních rezervách se snížil ze 73 % v roce 2001 na 55 % v roce 2021 a v roce 2022 klesla úroveň ještě níže – na 47 %.

Slova k zapamatování amerického generálmajora ve výslužbě Gordona Skipa Davise o ukrajinském protiútoku:
Ať začnou protiútok v jakoukoli dobu, mají dostatek trénovaných a vyzbrojených vojáků.

Něco pro pobavení:
Velmi draho vyšla dovolená na Filipínách čtveřici turistů z Evropy, kteří se na ostrově Siargao nejprve koupali zcela nazí a poté se oddávali sexuálním hrátkám v plážovém baru. Případ vyvolal velké pozdvižení, protože místní zákony podobné chování přísně zakazují.
Podle deníku Bild se tři němečtí turisté – 25letá lékařka, 29letý policista a stejně starý horník – a s nimi ještě 23letá číšnice z Nizozemska šli nejprve během dne koupat do moře, jehož teplota dosahovala až 29 stupňů. Uprostřed noci se pak kvartet vplížil do baru, jenž byl v té době už zavřený, a začal podle policie provádět „oplzlé a chlípné praktiky“.
Objekt s doškovou střechou je ze všech stran otevřený, takže je do něj vidět zvenčí.
„Jednání cizinců urazilo, pobouřilo, šokovalo a traumatizovalo ostatní hosty resortu,“ uvedla v prohlášení místní policie. Jedno dítě, které orgie sledovalo, se podle ní pozvracelo. Další uteklo, přičemž zakoplo a poranilo si hlavu.
Dodávám:
Neměli by spíše být potrestáni rodiče, jejichž děti uprostřed noci ještě nespějí?

„Oproti roku 2021 kapavka v roce 2022 narostla o 92 procent, syfilis o 133 procent,“ uvedl primář kožního oddělení Pardubické nemocnice David Stuchlík. Podle něj jsou čísla meziročního srovnání alarmující. Míní, že do statistik se zřejmě promítly i dopady pandemie koronaviru. (ECHO24.cz, 23. 4. 23)
Zajímavé zdůvodnění…

Petr Žantovský:
„Čím dál méně je slyšet promlouvat lidi, kteří něčemu rozumějí. Zpravidla nejhlasitější jsou ti, co nevědí nic. Jako by svou hloupost chtěli překřičet.“

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*