Politické neziskovky a jejich boj proti západní civilizaci
Sdílet článek:
Kniha Roberta Kotziana ukazuje pravdu, kterou někteří nevidí nebo nechtějí vidět. Jak “progresivistická hydra”* ohrožuje západní hodnoty a naši svobodu.

Na sklonku léta vyšla v nakladatelství Leda v edici Agora ojedinělá studie o progresivisticky zaměřených neziskových organizacích od Roberta Kotziana Politické neziskovky a jejich boj proti západní civilizaci.

Autor záměrně odlišuje “politické neziskovky” od standardních neziskových organizací, které se věnují bohulibým účelům, pomáhají nemocným, sdružují zájemce o volnočasové aktivity, dělají charitu. Kniha se věnuje jen neziskovkám, které mají veřejně nepřiznávané politické cíle a soukromoprávní povahu, přesto jsou dotované mimo jiné i z veřejných rozpočtů, tedy našich daní. “Politické neziskovky nepotřebují voliče. Jednají mimo jejich dosah a kontrolu.”*

“Cílem je poskytnout čtenáři vhled do světa politických neziskovek, které se neobjevují v hledáčcích protiextremistických útvarů, a přesto jsou pro naši společnost nebezpečím – pro svou nenápadnost možná o to větším,… že plíživě, systematicky rozleptávají západní civilizaci…Budují si image odborných humanitárně, ekologicky apod. zaměřených organizací. Jejich působení je však rozvratné… Jejich cíle směřují proti západnímu způsobu života, proti tržnímu hospodářství, proti národním státům,…nejsou prakticky pod žádnou veřejnou kontrolou.”*

“Politické neziskovky usilují o revoluční změny v západních společnostech. Změny, jejichž výsledkem by bylo o mnoho méně bezpečí a mnohem více chudoby. Jejich cílem je destrukce našeho způsobu života, na jehož troskách chtějí vybudovat krásný nový svět… Byla by to však neomarxistická totalita, která je stejně jako klasický marxismus čirým zlem. Je to marxistický boj s kapitalismem, jen převlečený do moderního a líbivého hávu zachraňování planety.”*

V kapitole věnované multikulturalistickým politickým neziskovkám autor ukazuje, jak “se podílejí na pašování lidí do Evropy”*. “Je pozoruhodné, že Evropská unie platí politické neziskovky, které v tak zásadní oblasti, jako je imigrační politika, systematicky napadají její členské státy s cílem získat výhody pro imigranty, kteří s sebou přinášejí zvýšení bezpečnostních rizik a civilizační rozvrat.”*

Za největší nebezpečí autor považuje “progresivistickou hydru”, systém prorůstání neziskovek do veřejného sektoru, škol, politiky a soudnictví, a pronikání zástupců neziskovek jako “nezávislých expertů” do veřejnoprávních médií, ale i k lidskoprávním soudům.

“Politické neziskovky přisáté na veřejné zdroje jsou zlo, které se pod pláštíkem tzv. občanské společnosti a s výraznou podporou médií snaží čím dál úspěšněji prosazovat vlastní politickou agendu, aniž by k tomu měly jakýkoli mandát od voličů,”* říká v předmluvě Václav Klaus a shrnuje tak podstatu celé knihy.

Všechna fakta a tvrzení, na která se autor odvolává, jsou ozdrojována s pečlivostí, která by slušela i habilitační monografii, nicméně svým obsahem kniha takový cíl v dnešním (ne)liberálně (ne)demokratickém prostředí univerzit vylučuje.

Autor však uvádí velké množství příkladů mediálně známých, ale i utajovaných, a jejich zákulisí a financování. Například aktivit, které se týkají Frontexu, Evropského soudu pro lidská práva, multikulturalistické politické neziskovky META, Organizace pro pomoc uprchlíkům, Člověka v tísni, Greenpeace, Amnesty International a dalších, méně známých. Tím se kniha stává čtivou a napínavou i pro běžného čtenáře. A v předvolebním období by měla být téměř povinnou četbou, pokud chceme zachovat naši civilizaci i budoucím generacím.

* Všechny citace jsou z knihy: KOTZIAN, Robert. Politické neziskovky a jejich boj proti západní civilizaci. Nakladatelství LEDA, spol. s r.o., 2021. ISBN 978-80-7335-746-7.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

 1. Frontex—cituju-Šéf Frontexu rezignoval kvůli vyšetřování nekalého jednání a porušování lidských práv
  TENTO ČLÁNEK

  vložit
  Facebook
  cvrlikání
  flipboard
  ikona pošty

  Šéf pohraniční agentury Evropské unie v pátek potvrdil, že odstupuje po zprávách o nevhodném chování a porušování lidských práv vůči migrantům.
  „Podle shrnutí zpráva – —!ke které poslanci Evropského parlamentu nemají přístup! –— odhaluje, že vedení agentury Frontex si bylo vědomo porušování lidských práv a záměrně se vyhýbalo jejich nahlášení; až dosud jakékoli pochybení popíralo a místo toho poukazovalo na údajné nejasnosti v EU. nařízení,“ napsal v dopise Komisi europoslanec za Zelené Erik Marquardt požadoval, jaká opatření budou přijata proti vedení Frontexu.
  Lidskoprávní nevládní organizace mezitím zaznamenaly další případy potlačování v Polsku, podél hranic s Běloruskem a také ve Španělsku a Chorvatsku.

  Skupina —–!Levice Evropského parlamentu—-! vyzvala k diskusi o agentuře Frontex a jejím mandátu, která by se měla konat příští týden během plenárních zasedání ve světle rezignace Leggeriho a obvinění z porušování lidských práv.
  více zdroj

  https://www.euronews.com/2022/04/29/frontex-chief-resigns-over-misconduct-and-human-rights-violations-probe

  ))) se požerou navzájem ))))

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*