Důchodce by měl jít před komisi, zda může volit
Sdílet článek:

MILENA DOUŠKOVÁ

K čemu ale pátrat v dědinách po babičkách a dědečcích? Oni mají jen to právo volit a o ničem jiném nerozhodují. Mnohdy by to bylo dobré, protože znají obyčejný život a vědí zač je to loket.

Internetem se šíří návrh blogera Seznamu Martina Skácela s názvem Omezení volebního práva seniorům. Je čas zavést horní věkový limit? Autor navrhuje, aby důchodce od jistého věku musel před komisi, která posoudí, zda ještě může volit. Mládež by naopak měla k volbám chodit od 16 let. Podle tohoto pána jsme byli svědkem toho, že se mladí se nenechají ovlivnit populismem jako je tomu u starších lidí. Taková konina.  Tak on chce děckám dovolit volit v 16 letech a důchodce hnát před komisi jestli vůbec mohou volit.  Podle něj stanovení horního limitu věku bude velmi pozitivní, protože odpadne jejich zneužití pro politické záměry.

Skácel vážně píše o pravidelných zdravotních prohlídkách a testech kognitivních schopností, které by měly prokázat, zda je senior u voleb ještě schopen učinit informované rozhodnutí. No to je fakt síla. jen nám nenapsat jak bude kontrolovat 16-letá děcka jestli vůbec ví, co je to politika a p co v ní jde.

Volební právo by bylo omezeno pouze těm, kteří už se nejsou schopni plně zapojit do demokratického procesu. Nejde prý totiž jen o práva jednotlivců, ale o naši společnou odpovědnost, abychom zajistili, že naše demokracie zůstane živá a zdravá.

No, abych mu odpověděla. Ovlivnitelní jsou všichni, co nemyslí sami za sebe, ale poslouchají televizi, čtou Seznam, třeba zrovna Skácela. Zrovna minulé volby do parlamentu, senátu a prezidentské volby byla úžasná ukázka zmanipulované mládeže, chciválků, komediantů, sráčů nalepených zbožných pohledem na Pavlovi. Nějak rychle zapomněli, jak nenáviděli komunisty a nechtěli mít s nimi nic společného. Dnes už vám pánové ukázali zač je toho loket, ale stejně to nestačí, když někdo jako Skácel by rád hnal důchodce k doktorovi. Co když jsme dementní a nevíme o tom, že Skácele?

Já to chápu. Vadí vám staří lidé co si pamatují doby minulé a hlavně umí dějiny a to se o dnešních lidech říct nezná. Znalosti mládeže z historie naši země i zemí cizích jsou více než ubohé a tohle má volit už v 16 letech? To se má učit, učit a učit. On se fakt zbláznil. Dříve se rad staršinů naslouchalo, protože stáří přináší zkušenosti a moudrost.

I když, jak u koho. Podle Skácela by se mohlo vyházet hromadu lidí ze senátu, parlamentu, soudů a dalších institucí. Tak to by se mi líbilo. Hlavně politici s ambicemi řídit zemi by měli dělat psychologické testy jestli jsou schopni ji vést. Tam to vidím jako velmi potřebné. Možná by se mohlo přeměřovat IQ a to hlavně i prezidentů. Tam by to bylo fakt zapotřebí. K čemu ale pátrat v dědinách po babičkách a dědečcích? Oni mají jen to právo volit a o ničem jiném nerozhodují. Mnohdy by to bylo dobré, protože znají obyčejný život a vědí zač je to loket.

 

politikarina.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,59 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

  1. Já bych ustavila komisi z bab a dědků a pohnala bych před ni Seznam. A kdyby komisí neprošel, tak zakázat! A kdyby prošel s odřenýma ušima, tak každoroční prověrka.

  2. Když tak vidím v úřadu senilního Bidena, říkám si, jestli by tyhle prohlídky spíš neměli zavést v případě volby prezidenta… 🙁

  3. R.No vidite a jak jim to tam šlape.Za dolar Vam všude utrhnou obě ruce.No a třeba za rubl ve světě zřejmě umřete hlady.A to mají mladeho vůdce proti němu.No ale ukol jste splnil.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*