Novinky

Elon Musk odhalil, kdo podle něj ve skutečnosti řídí Demokratickou stranu USA
Sdílet článek:

Široká veřejnost si neuvědomuje, do jaké míry odbory ovládají Demokratickou stranu. O tom není třeba spekulovat,“ uvedl Musk v rozhovoru zveřejněném o víkendu. (zdroj)

Dva Muskovy podniky, Tesla a SpaceX, nejsou odborově organizovány, což je podle Muska způsobeno „negativní zaměstnaností“ v Silicon Valley. Pracovníci Tesly mají podle něj obvykle mnoho pracovních nabídek.

„V loňském roce Biden uspořádal summit o elektromobilech, na který Tesla výslovně nesměla přijet, ale [United Auto Workers] ano. Takže Tesla vyrobila dvě třetiny všech elektromobilů ve Spojených státech,“ řekl Musk, jehož majetek se odhaduje na více než 250 miliard dolarů.

Organizace United Auto Workers (UAW), která má více než 390 000 aktivních členů, je jedním z největších odborových svazů ve Spojených státech a od svého vzniku před téměř 100 lety je dlouhodobě významným hráčem v politice Demokratické strany USA.

„Takže záměrné vyloučení ze summitu o elektrických vozidlech v Bílém domě – ale zahrnutí UAW – říká vše, co potřebujete vědět,“ řekl Musk v rozhovoru. „Mají nad Bílým domem takovou moc, že mohou vyloučit Teslu ze summitu o elektromobilech – to je šílenství.“

Musk uvedl, že během nedávného summitu Biden pochválil General Motors a její prezidentku Mary Barraovou za to, že vedou „revoluci v oblasti elektromobilů“, přestože General Motors dodal ve stejném čtvrtletí pouze 26 elektromobilů. Tesla je zdaleka největším výrobcem elektromobilů ve Spojených státech. (zdroj)

„To je šílenství dalšího stupně,“ řekl o tomto incidentu Elon Musk.

Na začátku června Biden také „smetl“ Muskovy poznámky o možné recesi a uvedl, že ostatní automobilky v poslední době investovaly do elektromobilů.

„No, řeknu vám, že zatímco Elon Musk o tom mluví, Ford své investice v drtivé většině zvyšuje,“ řekl Biden během jedné akce v reakci na Muskův příspěvek na Twitteru o tom, že ekonomiku možná v příštích měsících postihne recese.

„Myslím, že Ford zvyšuje investice do výroby nových elektromobilů, 6 000 nových zaměstnanců – mohu dodat, že odborářů – na Středozápadě,“ řekl Biden a poznamenal, že „bývalý koncern Chrysler, Stellantis, také investuje do elektromobilů podobně“. (zdroj)

Musk v posledních měsících často kritizoval organizaci United Auto Workers. Koncem března se na odbory obořil poté, co se bývalý odborový funkcionář přiznal k tomu, že od této organizace vylákal více než dva miliony dolarů. (zdroj)

„Slogan United Auto Workers – ,Boj za právo zpronevěřit peníze zaměstnanců automobilového průmyslu!‘” napsal Elon Musk.

Stalo se tak několik dní poté, co prezident UAW Ray Curry prohlásil, že jeho odbory nevedly s Teslou ani Muskem žádná jednání od chvíle, kdy Musk vyzval UAW, aby uspořádala hlasování o odborech Tesly. (zdroj)

„Byla by to snaha v dobré víře, kdyby měli zájem o takovou výměnu názorů,“ řekl tehdy Curry.

Deník Epoch Times kontaktoval UAW s žádostí o komentář k výrokům Elona Muska.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*