Europarlament ve středu potvrdil, že jádro a plyn jsou udržitelnou energií
Sdílet článek:
V Evropském parlamentu se hlasovalo k návrhu EK, podle něhož by měly být jádro a zemní plyn vyloučeny jako udržitelní zdroje energie. Jako vždy se na závěr dozvíte i to, jak hlasovali naši europoslanci. Pokud by návrh prošel, znamenalo by to, že v eurokomisí daném časovém horizontu by byly všechny země nuceny přejít na tzv. „udržitelné zdroje energie“, jako solární, vodní a větrné elektrárny. To by bylo například pro nás coby vnitrozemskou zemi doslova zničující.

Ostatně, na hlasování europoslanců z různých zemí bylo znát, jakou energii v té které zemi především využívají. Nejradikálnější byli rakouští europoslanci, kde všichni do jednoho hlasovali pro zákaz jádra a plynu, zatímco v dalších zemích bylo hlasování spíš rozpolcené.

Klimatičtí alarmisté již poměrně dlouho bojují za zákaz jádra a plynu coby energetických zdrojů a toto byla jejich poslední šance. Nepomohlo ani posvěcení EK, vedené Německem, které se již dobrovolně vzdalo jádra a nyní se hodlá vzdát i ruského plynu. To vše spíš v rámci ideologie než čehokoli jiného.

Paradox přitom je, že je i vědecky dokázáno, že jádro zanechává ze všech dostupných zdrojů energie nejmenší uhlíkovou stopu. Tou se totiž klimaalarmisté dnes a denně ohánějí, i když ve skutečnosti nemá člověkem produkovaný CO2 žádný zásadní vliv na klima. Zatímco tedy kritizují každý kravský prd, zde se snažili vehementně odmítnout jeden z klimaticky nejčistších zdrojů energie. EU odmítala vzít v úvahu dokonce i fakt, že ne všechny země by byly schopny vyrobit dostatek energie s vyloučením plynu a jádra.

Hlasování tak nakonec dopadlo ve prospěch jádra a plynu v poměru 328:278 – tedy 328 proti zákazu jádra a plynu jako udržitelného zdroje energie a 278 hlasů pro jejich plošný zákaz v rámci EU.

A jak hlasovali naši europoslanci?

Tentokrát nemá vůbec cenu vypisovat celé hlasování, neboť pro zákaz jádra a plynu hlasovali z našich europoslanců pouze Piráti, což se ovšem od této věčně škodící sebranky očekávalo. Všichni ostatní europoslanci ze všech stran hlasovali pro zahrnutí jádra a plynu do povoleného energetického mixu EU, tedy proti jejich zákazu.

Stejné to ovšem bylo i s hlasováním europoslanců z dalších zemí, které dosud využívají jaderných elektráren. Politické strany těchto zemí byly většinově pro zachování jádra a plynu. Proti byli z těchto zemí většinou pouze Zelení (frakce, kde působí naši Piráti).

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*