Evropa v Evropské unii
Sdílet článek:

LIBOR ČÍHAL

Žádné hluboké sentimentální a fyzické ztotožnění s Evropou a evropským nikde na kontinentě reálně neexistuje. Existuje přirozená vzájemná solidarita elitních parazitů a zlodějů, znalý světa Andrej Babiš o Jourové prohlásil, že ji Brusel změnil podivným způsobem, bylo by spíš podivné, kdyby ji moc a blahobyt zadarmo, k nimž přišla jeho zásluhou, nezkorumpovaly. V minulosti existovalo větší chtěné nechtěné ztotožnění s východním táborem, utopická idea budování rozvité společnosti byla přirozenější a realističtější než co předkládají byrokrati EU. Americký sociolog Philip Rieff napsal, že sovětská vize byla kulturně konzervativní, protože její budovatelé věřili v civilizační kód a v pojem autority, podle Rieffa jsou USA a západní Evropa víc kulturně deformované než byl SSSR. Vládnoucí ideologie minulé doby neútočila na národní podstatu a vládnoucí moc národ nelikvidovala, na Slovensku ho dokonce postavila na nohy. Evropanům byla odjakživa vlastní láska a vazba k národu, regionu a kraji, která byla konstitutivním a kreativním prvkem, pro Thukydida bylo velkým trestem, že nesměl do Atén. Je jasné, že zšedlí evropskounijní škrabáci nemohou ani v nejmenším nahradit úžasnou variabilitu tradiční Evropy národů. Jourová, Leyenová, Borell a spol. jsou hanební tím, že se nabízí jako náhrada za Kaunice, de Gaulla, Adenauera a řekněme i Antonína Novotného, který byl oproti nim hvězdný. Hanební jsou tím, že ze své duchovní bídy dělají evropský program.

Šedé nuly v mocenských centrech Evropské unie kromě materiálních zájmů, podvodů a nesčíslných nesmyslných norem nejsou schopny vytvořit nic perspektivního. Bruselští byrokraté, to jsou za anonymní fasádou skryté málo kvalitní kádry, které tam posílají podle korupčních klíčů politické partaje a mocní. Není vůbec obtížné objektivně analyzovat a testovat kvality neúspěšných uchazečů na posty v bruselských centrech a kvality úspěšných. Kvalita mohla rozhodovat jen v případě zájemců o post tlumočníka z tibetštiny. Evropu vykovaly velké události evropských národů, které ovšem v chápání Evropanů zůstaly vždy národními, jako ideje francouzské a ruské revoluce. Dante, Goethe, Puškin byli velkými evropskými postavami, ale vždy spjati se svým národním prostředím. Cyril a Metoděj vdechli civilizaci východní Evropě, spor o jejich národní příslušnost vyvolává ještě dnes diplomatickou válku mezi Bulharskem, Řeckem a Skopje. Naproti tomu unifikovaná Evropa šedých bruselských byrokratů a jejich národních trabantů Macrona, Fialy a spol. je oceánem politických manipulací a machinací, iluzí, pověr a štvaní proti vlastním národům, nic perspektivního na tom nevykvete.

Evropská unie je neúspěšná, protože volila extrémní cesty, všechno, čeho se dotkne se nachází v krizi nebo ve stadiu mozkové smrti, pragmatismus by radil zastavit tuto podivnou cestu, ovšem pragmatický směr politiky se dnes nazývá extrémní populismus a je systémem kriminalizován. Je evidentní, že se vstupem východní Evropy do EU se zhoršila úroveň unijních elit a slabí politici východní Evropy ničemu pozitivnímu nepřispěli kromě nasměrování Evropy do amerického područí a vepsali do evropské politiky nenávist k Rusku. Mají velkou zásluhu na tom, že starý kontinent se nachází na pokraji války s atomovou velmocí a jejich vlastní země v ekonomické a kulturní stagnaci.

O tom, že v EU je něco systémově vadného svědčí fakt, že za posledních dvacet let USA téměř zdvojnásobily svůj hrubý produkt, Čína zdevítinásobila, v EU narostl HDP za dvacet let pouze o 50%. Unijní politika v posledních dvou letech vedla k energetické krizi, které se proměňuje v produkční krizi. Zažíváme novou průmyslovou revoluci s perspektivou Evropy bez průmyslu, ale se zelenými energetickými zdroji. Občas se ve Francii cituje výrok André Malraux z roku 1969: “Určitě asistujeme konci Evropy, šťastnou cestu této federaci bez federátora.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*