Evropská geopsychiatrie
Sdílet článek:

V pondělí řekl ruský ministr zahraničí Lavrov, že Rusko se definitivně separuje od Západu, vynuluje své diplomatické zastoupení v západních zemích a plně se orientuje na jiný svět. Od obvykle velmi diplomatického ruského ministra zahraničí nečekaně tvrdá slova. Samozřejmě počáteční fáze tohoto procesu budou na prvním místě velmi obtížné pro Rusko samotné, ale dnes už je jasné, že tím, kdo víc ztratí budou západní země a obzvlášť Evropa. Nejen kvůli levné ruské energii a surovinám, ale proto, že je v rozkladu a bez vitální energie k pokračování, bez Ruska se Západ utopí v širokospektrální duchovní i materiální krizi.

Židé jsou velmi citliví na podstatné, Lavrovova prohlášení si okamžitě všimly izraelské Jerusalem Post a široce je komentují. Podle JP toto prohlášení nelze považovat za náhodné, v Moskvě se domnívají, že udržovat nějaké diplomatické styky se Západem nedává smysl. Znamená to plnou orientaci Ruska na východ, na země jako Čína, Indie, Turecko, Írán, Malajsie, Egypt a na africké a latinskoamerické země. Tyto procesy se podle JP nedají považovat za studenou válku, spíš jde o globální politickoekonomické změny, které jsou etapami osvobozujícího se světa od evropské a americké koloniální politiky. Nový svět, jak kalkuluje Rusko, bude vícepolárním. Autor článku vidí v totálním ruském obratu na východ pochopitelná rizika pro Izrael.
.
Obvykle velmi přesné analýzy se dají očekávat od velkého francouzského sociologa, antropologa a mnoho dalšího, Emmanuela Todda. Jeho úvahy mají vždy zelenou, bez ohledu na politickou barvu média, např. téměř exaktně předpověděl  konec SSSR. V politickém magazínu Marianne antropolog píše o velké americké žranici, Brzezinského sen se stal realitou. Rusko padlo do pasti na Ukrajině a USA to umožnilo vzít do rukou kontrolu nad Evropou. Jediným stínem toho všeho je nečekaná síla ruské ekonomiky.
.
Oslavuje se i v Polsku, ale je to k vzteku, ruská inflace na 14% a polská na 17%. Hlavní město antiputinismu Londýn má víc problémů než Moskva, tirády ukrajinského Ministry od Defence už zde nikoho nezajímají. V Bruselu, Paříži, Berlíně, Římě žádné důvody k oslavám. Sankce se obrátily proti nim, Marťané vyhodili na Baltu plynovody do povětří a Evropany čeká mráz. Od února euro spadlo k dolaru o 13%, o 38% k rublu. Inflace v Evropě v intervalu 24,8 % v Estonsku, pak Bulharsko, Česko.. až k 5,6 % ve Francii, Holandsko má sovětských 15 %.
.
Jak si dovolují politické elity nás táhnout do bídy a do ne-existence. Geopolitickou realitou je osa Washington-Londýn-Varšava-Kyjev. Poláci a Ukrajinci bezostyšně napadají Francouze a Němce, směšný happenig v Praze k ničemu. Jsme směšní. Francie a Německo zradily Minské dohody 2, které garantovaly a dovedlo je to do geopolitické bezvýznamnosti. Ale proč tyto autodestruktivní sankce? Napadne několik vysvětlení. Na prvním místě je to nekompetentnost, na druhém místě je to společný nepřítel, bez něho existence Evropské unie nemá smysl. Třetí možnost je též reálná – evropskounijní politika se stala geopsychiatrií. EU politici a média se neustále zabývají psychickými stavy prezidenta Putina, jde o psychickou poruchu – identifikace projektivního mechanismus, který odhaluje stavy podvědomí, které nemocná osoba promítá do svého protivníka, ať říká, co chce.  EU politici říkají, že Putin je sebevražedný, měli bychom zkoumat, zda-li nás nechtějí zabít právě oni. Nejsou totiž schopni už dál vést Unii ani euro. Jsou paralyzováni strachem a doufají, že totální degradace systému zastře jejich chyby. Očekávají od Putina řešení, aby ho mohli obvinit z katastrofy. Sebevražda Evropy potřebuje nějaké vysvětlení.
.
LIBOR ČÍHAL
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

  1. Tak co evropo, už bouchají špunty od šampáňa? To byl přece cíl toho všeho divadla. Ale brzy budete zalézat do děr strachy.

  2. Dostanete od ustredniho vyboru agresivni dobyvacne valky ciziho uzemi vyhubovano.Zapomnel jste ze se EU rozpadne,doplacime na Ukrajince,a v zime zmrzneme.Za tyto nedostatky budete zrejme potrestan mobilizaci.

  3. Sankce fungují na RF i nefungují…Fialová vláda nám zařídila drahé energie a stát na tom vykrvácí…

    Pokud třetí a rozvojový a rozvíjející se svět bude dál dodávat Rusku pokoutně čipy, kupovat mnohdy za ruble a přebírat opuštěné západní firmy v RF….,tam jsme přesně tam, kam slunko nikdy nezasvítí….,ano, přesně tam..

  4. Bude to zrejme na Ukrajine jak kdysi zapadni a vychodni nemecko oddelene demarkacni linii.Pasovat se bude pres ni,Turecko,Cinu,atd.Po mori se da.Bude mit RF lepsi technicke moznosti za suroviny.Co je bude bolet to bude cestovani.Cina je odlisna,Turecko taky,Iran jakbysmet.Nedomluvi se,jina mentalita zemi.A hlavne to zapraskane zbrojeni sezere penez,ktere mohli jit do lidi.A my makat jak sileni a za min penez.Chudaci nasi potomci.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*