Evropská unie chystá brutální zdražování. Bude to znamenat dramatický propad životní úrovně občanů
Sdílet článek:

Evropská unie chystá brutální zdražování. Bude to znamenat dramatický propad životní úrovně občanů. Tak lze přeložit zprávu, že Evropská komise se chystá představit balíček návrhů, které mají členské země nasměrovat ke splnění přísnějších emisních cílů k roku 2030… Tato opatření budou likvidovat ekonomiku v oblasti automobilového průmyslu přes energetiku po leteckou či lodní dopravu. Budou znamenat drastické zdražení elektřiny, automobilů, topení či dopravy. Dokonce se chystají i emisní povolenky na vytápění budov, což lidem prodraží topení a bydlení. Připomeňme, že Green Deal EU, z něhož tato šílená opatření vychází, podpořil premiér Andrej Babiš.

 

Návrh Bruselu se týká i emisních povolenek na CO2, které si musely doposud kupovat pouze elektrárny nebo velké průmyslové podniky. Nově by se měl jejich nákup podle předběžných návrhů uniklých do médií týkat i lodní dopravy či vytápění budov, což může lidem zdražit účty za topení. EU ví, že její opatření povedou k citelnému zdražování, Komise proto zároveň chystá fond na pomoc lidem, které zvýšení cen zasáhne nejcitelněji… Takže Brusel ví, že ožebračí lidi, ale těm nejvíce zasaženým to holt bude trochu kompenzovat…

Výrobci energie budou podle dalšího z návrhů muset zajistit vyšší podíl energií vyráběných z obnovitelných zdrojů, jako je slunce, vítr či voda. S tím bude souviset očekávané zavírání uhelných elektráren, informovala ČTK. Podle jedné z předběžných variant mohly vést návrhy až k úplnému zákazu prodeje aut se spalovacími motory k roku 2035. Pro aerolinky Brusel chystá daň z leteckého paliva. To opět prodraží cestování.

To není vše. Babišova vláda plánuje za boj proti CO2 vyhodit do vzduchu obrovské peníze. Ministr průmyslu Karel Havlíček řekl, že mezi roky 2010 až 2030 bude vyplacen na podporu obnovitelných zdrojů energie až bilion korun, z toho 570 až 580 miliard korun solárním elektrárnám. Nové tuzemské obnovitelné zdroje budou mít v nejbližších sedmi letech z evropských fondů typu Modernizačního fondu a Plánu obnovy k dispozici kolem 100 miliard korun.

Celkové náklady na takzvané podporované zdroje energie (POZE) v posledních letech každoročně činí přes 40 miliard korun. Předloni to bylo 45,4 miliardy Kč, solární elektrárny obdržely 29,1 miliardy korun. Od roku 2006 bylo na podporu POZE v Česku vyplaceno přes 385 miliard korun, informovala ČTK.

Zelený úděl EU má stát biliony korun naši zemi a biliony eur státy EU. S touto šíleností souhlasil premiér Babiš na summitu EU a podpořila to i Babišova vláda.

Evropská komise dle dokumentu vlády Ochrana klimatu ČR předpokládá, že náklady dosažení uhlíkové neutrality v ČR budou až dvojnásobné ve srovnání se starými členskými státy EU a odhaduje je až na stovky miliard korun ročně po dobu minimálně 20 let. K tomu se v Bruselu zavázal premiér Babiš…Zelený úděl, který bude stát Evropskou unii biliony eur a naší zemi biliony korun po koronavirové krizi může zasadit smrtelnou ránu naší ekonomice.

Česká republika je z velké části závislá na uhlí a rovněž i na automobilovém průmyslu. Takovéto opatření zničí naši ekonomiku. Andrej Babiš si hraje na obhájce národních zájmů, ale v Bruselu všechno odkýve. EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejdeme, tím lépe.

Připomeňme jen, že emise CO2 Evropské unie tvoří zhruba 10 procent emisí celosvětových. Takže i kdyby CO2 mělo na klima nějaký vliv, je to jen, jako když plivne.

Hnutí SPD podporuje racionální ochranu životního prostředí pro člověka, ale boj proti emisím oxidu uhličitého je naprosto nesmyslný. Ke změnám teplot a klimatu na planetě vždy docházelo a dochází, ale hlavní odpovědnost nenese člověk a CO2, ale aktivita (a teplota) Slunce a vzdálenost Země od Slunce. V historii byly doby ledové i meziledové. Ve středověku za Karla IV. bylo tepleji a v Praze se pěstovalo víno, podobně jako nyní. Ale produkce takzvaných skleníkových plynů s tím neměla nic společného. Navíc CO2 není škodlivý plyn. Je to plyn důležitý pro fotosyntézu, čili díky němu je zaznamená i větší produkce zemědělských plodin.

EU svému boji proti CO2 říká “Zelený úděl”, ale jde spíše o zelený “Velký skok” podle vzoru Mao Ce-tunga, který bude znamenat masakr evropské ekonomiky. Sluníčkářští fanatici se pro své revoluční záměry nezastaví před ničím. Připomeňme jen, že emise CO2 Evropské unie tvoří zhruba 10 procent emisí celosvětových. Takže i kdyby CO2 mělo na klima nějaký vliv, je to jen, jako když plivne. EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejdeme, tím lépe!

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Mě fascinuje, jak bohorovně se ti ko…ti z EU flekují pětiletkama, desetiletkama i víceletkama (už zase!!!), kterými chtějí vytvořit z “naší” společnosti technologický předvoj lidstva (už zase!!!). V roce ´85 po maturitě jsem se připravoval na to, že holt život prožiju v tehdejším předvoji lidstva “SE SOVĚTSKÝM SVAZEM NA VĚČNÉ ČASY A NIKDY JINAK!” a jak ho tedy budu (vlastně té situaci navzdory) provozovat. Za 4,5 roku bylo po všem. Aniž by komunisti plánovali podobné hospodářské kraviny a možná i upřímně se snažili beznadějně nefunkční hospodářství rozfungovat. Regulované (řízené) hospodářství ale prostě nefungovalo a fungovat nemůže. Ani v EU. Takže já si klidně naplánuju, že si na stáří koupím nějaké hezké spalovací autíčko pro potěchu i běžné užití. A to zcela nové, čerstvě vyrobené i s tím spalovacím motorem (asi nebude vyrobené někde na území bývalé EU). EU v roce 2035 možná bude existovat, ale když, tak pouze jako spolek vzteklých zapšklých bab a dědků, kteří budou všem pro smích a až na pár pojašených fanatických eko/bio-idiotů (nadšeně prezentujících svůj život v bídě a nedostatku jako něco úžasňáckého a záviděníhodného) budou jejich nařízení, výnosy, povolenky, regulace a dotace v bezcenných barevných obrázcích (naklikaných nulách a jedničkách) stovky milionů lidí v Evropě ignorovat. 🙂

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*