Putinovo bratření s Hamásem
Sdílet článek:

BENJAMIN KURAS

Říjnový masakr Izraelců daroval Hamás Putinovi k narozeninám. Není to fór, říká to znalec Hamásu na slovo vzatý, syn jednoho z jeho zakladatelů a velitelů Mosab Hassan Yousef. Můžete, pravda, namítat, že zrovna on by mohl být vůči Hamásu zaujatý, když od něho dezertoval do Izraele, kde konvertoval na křesťanství, zaprodal se izraelské rozvědce a pak se přestěhoval do USA, kde se před pomstou Hamásu skrývá (zatím stále ještě) a občas se objeví na internetových obrazovkách s tímto poselstvím:

Jestli Izrael totálně nezničí Hamás, stane se Hamás vzorem pro všechny radikální džihádistické skupiny roztroušené po světě a usilující o globální nastolení islámu, jejž Yousef ztotožňuje s nacismem, a jehož příštím terčem bude Evropa. Pár takových napodobenin Hamásu se už objevilo, například na festivalu v jednom francouzském městečku jen pár týdnů po izraelském masakru. Jak početné takové skupiny mohou být, vidíme každý týden třeba v ulicích Londýna.

Západ se ladí proti Izraeli

My teď nakoukneme do Putinova životopisu, a ejhle – on se skutečně narodil 7. října. Tím darem k narozeninám je odvedení světové pozornosti od ukrajinské války na Izrael a Palestinu, jejichž konflikt se rozrůstá na ohrožení námořních cest Středního Východu, na nichž je Západ ekonomicky závislý. Další kudlička do zad Západu, který propadne zmatku, kde vzít zbraně, energii, vůli a válečnickou dovednost zvládat několik současných útoků na svou existenci.

Očekávaný výsledek se dostavil rychle. Západní veřejnost se svižně naladila proti Izraeli a zároveň začala vážně zpochybňovat smysl, účinnost a schopnost své pomoci Ukrajině. Její pokroková a bdělá část oslabuje Západ zevnitř odhazováním a znehodnocováním témat, která západní civilizaci tmelila v cosi, co si mohlo přezdívat „svobodný svět“ a činila ji hodnou osobních obětí na svou obranu před smrtonosnými totalitami. To cosi, co dokázalo zachránit svět před naci-fašismem a komunismem, ale nedokázalo zavčas poznat jejich oživení v podobě islámského džihádismu, domácího neomarxistického wokeismu a vzkříšeného ruského imperialismu, s čínským neo-maoismem pozorně číhajícím v pozadí a nenápadně skupujícím polovinu světa.

S Hamásem se Putin kamarádí od roku 2006, kdy mu jako jeden z první státníků pogratuloval k volebnímu vítězství, odmítl jej označit za teroristickou organizaci, pozval jeho šéfa Khaleda Meshaala do Moskvy na přátelský potlach, a navázal diplomatické vztahy. Od té doby šéfy Hamásu hostil častokrát. Za takových návštěv jim ruská vláda udělila označení „humanitární organizace“ a poskytla jí mezinárodní uznání. Že Rusko nepokládá Hamás za teroristickou organizaci, opakují ruští politici dodnes, i na půdě OSN.

Putinovo bratření s Hamásem

Přátelství s Hamásem je součást ruské globální politiky, která má země takzvaného Třetího světa ujišťovat, že Rusko je zcela na jejich straně v onom spravedlivém boji proti západnímu kolonialismu. Je to v podstatě pokračování nebo obnova staré sovětské politiky vůči Třetímu světu, která k útokům na Izrael jako jednoho z těch západních kolonialistů vymyslela v 60. letech „palestinský národ“, do té doby zvaný prostě Arabové obývající Palestinu. Pilně palestinské teroristy trénovala po celém „táboře míru“ a vyzbrojovala ruskými kalašnikovkami a českým semtexem.

Putinovo Rusko Hamásu už řadu let poskytuje finanční pomoc prostřednictvím své kryptoměnové burzy obcházející západní sankce. Do Gazy se dostávají ruské zbraně, včetně raket. Podle reportáží CNN tam Rusové přes Írán dodávají zbraně NATO ukořistěné Ukrajincům, o nichž pak Putin a Medvěděv tvrdí, že je tam prodali sami zkorumpovaní Ukrajinci. Hamás má od Ruska licenci vyrábět střelivo do kalašnikovek. Vojenský výcvik Hamásu poskytuje Wagnerova žoldácká armáda, jejíž bojůvky jsou roztroušeny po Třetím světě jako předvoj ruského vlivu podrývající prozápadní režimy.

V posledních dvou letech byly návštěvy Hamásu v Moskvě stále častější, ruská podpora Hamásu hlasitější a jednoznačnější. Šéfové Hamásu navštívili Moskvu hned v říjnu po masakru, jejž Medvěděv označil za „očekávaný vývoj“. Izraelskou blokádu Gazy Putin přirovnal k německé blokádě Leningradu za druhé světové války. A trvalo mu přes týden, než se ozval Netanyahuovi s kondolencí, třebaže mezi mrtvými a unesenými byla asi dvacítka ruských občanů. Ti byli také prvními rukojmími, které Hamás propustil.

Nový světový řád?

Někteří západní analytici věří, že říjnový masakr byl s Ruskem koordinován či přinejmenším konzultován. Se společným a podstatně větším přispěním Íránu, s jehož revoluční gardou musel být logisticky rozpracován a nacvičován.

V Hamásu se tak stýkají společné zájmy a cíle Ruska a Íránu, potažmo oživeného islámského džihádu, jimiž je porážka západní civilizace a nastolení nového světového řádu. Ten si možná oba představují jinak, ale porážka Západu jim zřejmě oběma prozatím postačí.

Sledujeme bujení nové říše zla, jak by to opět pojmenoval Ronald Reagan blahé paměti. Ta se teď rozrůstá v globální síť chystající se Západu udeřit smrtelné rány z několika stran. A Západ dřímá na vavřínech, už nějakou dobu ne zcela zasloužených.

Bolestivé procitnutí možná čeká ty, kdo věří v Rusko jako alternativní civilizační náhražku té nenáviděné „americké hegemonie“, která měla tu historickou drzost zachránit Evropu před totalitní sebedestrukcí třikrát v jednom století. Ty, kdo fantazírují, že tato náhražka by mohla Evropu, nebo aspoň její východní část (tedy nás s naším bláhovým snem o nezávislé a nikým neohrožované Střední Evropě) ještě uchránit před akcelerující islamizací a západní degenerací.

Deník.to

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 3,79 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

8 Comments

 1. Výraz “kalašnikovka” pocházející z býv. Jugoslávie se v našich luzích a hájích asi jen těžko ujme. V češtině používáme pro rodinu zbraní odvozenou od konstrukcí Michaila Kalašnikova rod mužský = Kalašnikov. Náboje v těchto zbraních používané tedy 7,62×39 a 5,45×39 jsou konstrukčně staré 80 resp. 50 let a na jejich výrobu žádné licence netřeba. Takovéto zjevné přešlapy snižují hodnotu článku.

  • nehledě na to,že jen v USA vyrábí kalašnikov asi 6 zbrojovek a kdoví,kolik dalších na západě-komu a kam????

 2. “Někteří západní analytici věří, že říjnový masakr byl s Ruskem koordinován”

  A jiní západní analytici věří na santa klause a ježibabu. A východní analytici zase věří na babu jagu a kostěje nesmrtelného. A já jsem věřil, že pan Kuras je objektivní komentátor.

 3. Tak jsme se zase dozvěděli od zdejších komentátorů, že když se nechválí pan dobyvatel,je to špatně i kdyby to byla pravda.

  • A je to pravda? Skutečně?

   P.S.:
   Benjamin Kuras se narodil jako Miloslav Kuraš ve Zlíně, v roce 1947 se s rodiči přestěhoval do Olomouce, kde absolvoval střední školu a kde i posléze vystudoval anglistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Poté pracoval jako rozhlasový redaktor. Do Velké Británie emigroval v roce 1968, pracoval řadu let v české redakci BBC a v londýnském divadle Young Vic. V roce 1974 konvertoval k judaismu a změnil si jméno na Benjamin Kuras. V roce 1975 získal britské občanství.

   UK je lídrem Evropy v rusofobii.

 4. V.Každý má takovou nálepku,jakou si svým chováním buduje.Třeba národnosti v určitých zemích.(přìklad by jste našel i u nás).No a RF by se měla chovat tak,aby tam Ukrajinci chtěli žìt a lézt přes ploty jak Mexikánci do USA.Pak bude Vaše poslednì věta bezpŕedmětná.A jestli je něco pravda nebo nenì,tak pravda je taková,že RF nemá krást území suverénního státu jako třeba někdo cizí hrušky z Vaší zahrady.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*