Evropské sankce si vylámaly zuby, většina dovozců plynu otevřela u Gazpromu účty v rublech, říká Draghi
Sdílet článek:

Před třemi týdny jsme referovali, že až Evropa narazí na skutečné brutální důsledky svého protiruského hraní na svatouška a drsných keců, tak falešná evropská jednotná fronta začne rychle pukat puklina po puklině, jelikož řada evropských nákupčích plynu potichoučku začala, jak Rusko požaduje, za dodávky platit v rublech, což je porušením bruselských sankcí, a my jsme předpovídali, že za chvíli v Evropě skoro všichni půjdou v jejich stopách, a budou podobně obcházet sankce EU. Před chvílí jeden z nejmocnějších lidí Evropy – bývalý partner Goldmanu a bývalý šéf Evropské centrální banky – Mario Draghi, právě tohle potvrdil.

Draghi promlouvající během tiskové konference ve Washingtonu D.C. po schůzce s Joe Bidenem řekl,  že evropští dovozci plynu si už u Gazpromu otevřeli účty v rublech.

Tento italský premiér odpovídal na otázku, zda si je jist, že Itálie bude schopna za plyn platit, aniž by porušila sankce, aby tak tok plynu do Itálie nebyl postižen.

„Jsem si ve skutečnosti dosti jist, ale z šíleného důvodu. Neexistuje žádné oficiální ustanovení, co to obnáší, když se sankce poruší. Nikdo nikdy neřekl nic o tom, zda platby v rublech sankce porušují nebo ne, a jak jsou tyhle platby organizované. Takže tu máme takovou šedou zónu.“

Ve skutečnosti žádná šedá zóna neexistuje: 27. dubna předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen konkrétně varovala společnosti, aby se nepodvolily ruským požadavkům na placení plynu v rublech: „Společnosti s takovými smlouvami by neměly vyhovět ruským požadavkům,“ řekla von der Leyen. „To by bylo porušením těchto sankcí a tudíž velkým ohrožením takových společností.“

Jinými slovy Draghi buď vůbec nemá ponětí o současné realitě ohledně nejžhavějšího tématu dnešního světa, nebo nehorázně lže, a v tomto procesu demonstruje, že celá ta „jednotná evropská fronta“ proti Putinovi je jen fasádou gigantické frašky.

Což vedlo právě k tomu ohromujícímu závěru Draghiho: „Ve skutečnosti si většina importérů plynu už účty v rublech u Gazpromu otevřela,“ dodal Draghi v ohromujícím odhalení, že Evropa za scénou nejenže aktivně pokračuje v každodenních platbách miliard Rusku, ale dělá to za Putinových podmínek a pomáhá vyhánět kurz rublu do výšin!

a

A tak zase, je možné, že Draghi je pouze senilní, což by vysvětlovalo, proč řekl, že s Joe Bidenem diskutoval o vytvoření globálního kartelu spotřebitelů ropy.

Opakujeme to, protože to stojí za zopakování: Draghi s Bidenem, oba zoufale prahnoucí po ropě za každou cenu, si spolu sedli, aby přemýšleli o vytvoření kartelu nákupčích ropy. Prostě to tu jen necháme bez komentáře, protože jakýkoliv pokus o pochopení této stupidity epických proporcí by vedl ke scénám jako od tvůrců absurdních videí jako Scanners.

TYLER DURDEN

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

 1. No a kdybychom tohle udělali i my, mohli jsme mít ropu za třetinu, než přes německé překupníky. Ale takhle jsme “na Západě”.

  Nebov hayzlu?

 2. Jak lidé vtipkují: my závidíme maďarům Orbána a Ukrajincům našeho Fialu…..a nám nikdo nezávidí nejdražší elektřinu v EU, skoro nejvyšší inflaci a skoro nejdražší paliva a plyn….

  Naše vláda je tam i zadarmo drahá…..sorry jako…

 3. .Spolková vláda zvyšuje kontrolu nad energetickou společností Gazprom Germania, která ovládá významnou část německých zásobníků plynu a sítí plynovodů. Společnost se přejmenuje na „Securing Energy for Europe GmbH“ a správa bude regulována podle zákona o energetické bezpečnosti namísto zákona o zahraničním obchodu, oznámila v úterý federální vláFirma má navíc dostat miliardový úvěr na její stabilizaci. Podle informací z vládních kruhů se jedná o částku mezi devíti a deseti miliardami eur. Pomoc je proto plánována prostřednictvím státní rozvojové banky KfW.

  Pouze 60 procent plynu přes Nord Stream 1
  Ruská energetická skupina Gazprom krátce předtím oznámila, že sníží objemy dodávek plynu přes plynovod Nord Stream 1 do Německa do Německa o 40 procent. Státní podnik oznámil, že důvodem bylo zpoždění oprav ze strany Siemensu.

  Jednotka plynového kompresoru se od společnosti Siemens po opravách nevrátila včas, vysvětlil Gazprom. Díky tomu mohlo být potrubím denně protlačeno pouze 100 milionů metrů krychlových plynu – tedy zhruba 60 procent z dříve plánovaného denního objemu 167 milionů metrů krychlových plynu.da.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*