Evropský mesianismus
Sdílet článek:

LIBOR ČÍHAL

Profesor vojenské akademie Saint-Cyr Bernard Lugan v Breizh-info o iluzích liberální politiky. Podle profesora Evropa dospěla na konec historického cyklu, který začal velkými objevy v 15. a 16. století a posunul Evropu do středu světa. Dnes 450 milionu Evropanů stojí tváří tvář osmi miliardám ostatních. Evropa zaujímá velmi malou západní část euroasijského kontinentu, protože se opustilo degaullovské pojetí Evropy od Atlantiku po Ural. Dnešní politika nás úplně odřezala od evropských hlubin na východě, “demokratickou” křížovou výpravu na východ organizují ti, kteří rozhodli o konci Evropy a o konci našich tradičních společností.

Evropané staletí věřili, že jejich posláním je přinášet světlo ostatním lidem, kteří žijí v temnotách, evropský universalistický mesianismus byl nesen ideou pokroku a evangelizace, vycházel z předpokladu, že Afričané jsou chudí černí Evropané a Asiati chudí Evropané se žlutou kůží. Podle universalistických konceptů stačí ostatní přimět, aby uznali univerzálnost evropského konceptu a stanou se z nich Evropané. Tato iluze přivodila spoustu katastrof, k této iluzi se obzvlášť hlásí levice, socialistický předák Léon Blum v roce 1925 prohlásil v parlamentu: “Existuje právo a současně povinnost nadřazených ras přitahovat k sobě ty, kteří nejsou (nadřazeni), aby dosáhli stejné úrovně kultury. Přizvěme je k pokroku dosaženému dík vědě a průmyslu.” Arogance universalistické levice proti etno-diferencialismu. Maršál Lyautey oponoval tomuto konceptu: “Afričané nejsou méněcenní, jsou jiní.” U maršála neexistovala etnická hierarchie jako u Huga, Jaurèse nebo Bluma, ale uznával zjevné rozdíly.

Tyto rozdíly úžasným způsobem ilustroval před Valným shromážděním OSN v roce 1977 džibutský prezident Hassan Gouled když řekl: “Naši pravdu lidí mléka a ovcí jste dlouho ignorovali, lidé pšenice a vína, vaše představy nejsou našimi představami. Čtvercová pole vašich představ tvoří krajinu, která se moc nehodí k putování našich stád..” Nádherná definice toho, co znamená etno-diferencialismus. Bohužel vyhráli universalisté. Výsledkem je 450 milionů lidí natlačených do kouta malého evropského prostoru, jsme zahnáni do rohu osmi miliardami ostatních, kteří odmítají naše politické a společenské modely a zejména naše morální imperativy, které právem považují za naprosto dekadentní a nepřirozené. A pak další aspekt, v Africe a muslimsko-arabském světě se pustili do podniku historické pomsty. Situace je o to závažnější, že tito ostatní tvoří v evropských zemích stále silnější populační centra a náš demokratický systém jim otevírá možnost podílu na moci, zejména proto, že našli spojence na levici, jejíž politická budoucnost závisí na hlasech těchto ostatních.

Jak obvykle, nacházíme se v začarovaném kruhu demokracie a nebudou to staří reakcionáři, kdo bude plakat nad touto demokratickou realitou. Tváří v tvář antropologické změně a dík desetiletím nesmyslné imigrační politiky, je jedinou odpovědí země vázané jakousi legalitou, všechny přijmout a rozptýlit je ve jménu asimilace po evropských zemích a po našem venkově. Asimilovat je, což je starý avatar universalistické utopie, asimilace, která zjevně nikdy nepřemění ty, kteří odmítají Evropu a Evropany. Jak asimilovat ty, kteří Evropu nenávidí. 15. dubna 2019, když hořel Notre-Dame, řekla paní Hafsa Askar, předsedkyně odborového svazu UNEF: “Kašlu na Notre-Dame, protože kašlu na celou francouzskou historii. Je nám to lhostejné.

Objektivně je to sebeklam malého bílého muže.” Jak se odvažují věřit dědici osvícenectví, kteří vládnou Francii a Evropě, že se tito lidé chtějí asimilovat, přitom odmítají evropská zakládající dogmata? Ať jsou to lidská práva, společné soužití, sekularismus a LGBT podivnosti. De Gaulle nazval asimilaci nebezpečím pro bílé a podvodem pro ostatní.

Nezbývá nám než se vrátit k sobě. Ne k universalistickým dogmatům zděděných po revoluci 89, ne dogmatům osvícenectví a liberalismu, na kterých lpí ubohým způsobem naši vůdci. To všechno jsou mraky zděděné po 1789, tam jsou kořeny naší dekadence. Když někdo říká, že sekularismus nás zachrání, je to nesmysl, je to smetí z říše mraků. Je na nás, abychom odmítli evropanství a vrátili se do civilizované Evropy. Je na nás, abychom vyhnali Brusel a vytvořili Evropu národů. Je na nás, abychom rekonstruovali Evropu zevnitř a prvním krokem je odmítnutí evropského státu.

My, kteří jsme nositeli tvořivých sil, musíme odmítnout evropská dogmata a vynutit si změnu paradigmatu a tím se zachránit. Ať se stará pravice dusí svým buržoazním trávením a ať levice říhá ve své ideologické cirhóze, definujme svůj návrat k sobě, návrat do Evropy. Jinak všechno je smrtelné a ti, co vytvořili evropskou civilizaci se budou muset smířit s tím, že v zemi svých předků nejsou doma, podobně jako Srbové v Kosovu a Arméni v Náhorním Karabachu.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*