Fanouškovsky nejatraktivnější fotbalové stadiony v České republice
Sdílet článek:

V tomto článku jsme si položili otázku, jaké fotbalové stadiony jsou v Česku podle nás ty pro fanoušky nejatraktivnější.

Fortuna Arena

Domácí stadion Slavie Praha, známý pro většinu populace zřejmě pod názvem Eden, je, co se týče komfortu a fanouškovského vybavení, u nás naporstá špička. Ze všech sedaček, které jsou nové a většinou perfektně čisté, nabízí pro diváka výborný výhled na celé hřiště. Pokud dostanete během zápasu hlad, můžete zají do jednoho z mnoha stánků, které jsou rozmíštěny tak, že je to k nim z každého sektoru kousek a můžete si dopřát na příklad výbornou klobásu či sekanou v housce a k tomu točené pivo Lobkowicz. Rozhodně se zde nebudete nudit ani o poločase, kdy se zrovna nehraje, protože na hřišti vždy probíhá soutěž, do které se lze zapojit a pokud vás ani toto nenadchne, můžete si třeba prolistovat slávistický zápasový časopis Poločas, který je k dostání hned u vstupu na stadion. Pro větší prožitek ze sledování fotbalových zápasů například na pražské Fortuna Arena sázejte na fotbalové zápasy zde.

Fortuna Arena je se svými skoro 20 000 místy kapacitně druhý největší fotbalový stadion u nás v republice. Ikdyž je na pomyslném prvním místě naší redakce, i u něj lze najít mouchy. Záchody kapacitně o poločasech často nezvládají a pozdržíte se pár minutek ve frontě, což k fotbalu a davu lidí prostě patří, ale co už bych nebral na tak lehkou váhu u tak bohatého klubu jako je Slavie je to, že nikdy není naplněné mýdlo a k umytí rukou vám tedy musí postačit pouze studená voda. Jinak je ale vršovický chrám s odstupem ten nejlepší stadion z hlediska zážitku a komfortu.

Stadion Juliska

Tato volba se leckomu asi bude jevit jako dosti atypická, ale věřte tomu, že Juliska má takové kouzlo, že se právem nachází hnedka za stadionem Slavie. Na Julisku do pražské Troji se rozhodně nevypravíte za prvoligovým fotbalem, toho se místní Dukla již pár sezon zřekla, ale vypravíte se sem kvůli unikátnímu stadionu s ještě jedinečnějším výhledem na město.

Julisku tvoří pouze jedna dlouhá podélná tribuna, která je ale tak vysoká, že její celková kapacita je zhruba 10 000 míst. Z vrchní poloviny stadionu uvidíte za hezkého počasí přes pražské centrum snad skoro až do Modřan. Navíc je díky druhé lize a nízké návštěvnosti vstupenka za pár korun a klobáska a pivo zde taky není bůhvíjak drahá. Tak co si takhle o víkendu zajet do pražské zoo a zkombinovat to rovnou s tímto jedinečným fotbalovým zážitkem?

Epet Arena

Epet Arena, neboli Letná, je domácí stadion Sparty, otevřený již roku 1917. Na tomto stadionu se odehrál kus historie a Spartě se na něm povedlo uhájit již 34 titulů v domácí nejvyšší soutěži. Na tento stadion se letos vyplatí vypravit hlavně za kvalitním fotbalem. Sparta sice vypadla z evropských pohárů již v ranné fázi, dokonce ještě v kvalifikačních předkolech, ale teď mají takovou formu, že snad mají největší šanci na zisk titulu. Pokud se na některý z víkendových ligových klání rozhodnete vypravit, budou vám před očima lítat hráči jako Kuchta, Čvančara, Krejčí nebo na příklad Sorensen. Co myslíte povede se zahraničnímu trenérovi Priskemu získat pro Spartu po deseti letech titul?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Vážený autore, nic ve zlém, ale naučte se znát Prahu dřív, než se do takového článku pustíte. Napsat, že Juliska se nachází v Troji, je něco podobného, jako tvrdit, že Pražský hrad leží na Žižkově. Zřejmě jste ještě neslyšel o Podbabě.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*