Fico: V Praze byl připravován rozpad V4
Sdílet článek:

HSP

Slovenský premiér Robert Fico na včerejší tiskové konferenci mluvil o tom, že je pro něj důležité, aby se zachoval formát zemí V4.

„To, co se dělo na utkání V4, nebylo hezké,“ domnívá se Fico. „Těžký rozhovor na konci dne vedl k tomu, že nedošlo k rozpadu V4, který podle mého názoru byl v Praze připravován. My to odmítáme,“ zaznělo od premiéra. Dodal, že Visegrádská skupina je podle něj životně důležitá a zavázal se udělat “vše pro to, aby tento formát přežil.”

Narážel na skutečnost, že únorové setkání lídrů V4 se neslo v napjaté atmosféře, přičemž český premiér Petr Fiala a polský premiér Donald Tusk se vyhranili vůči názorům Roberta Fica ohledně pomoci Ukrajině. “Lišíme se v tom, jak ta pomoc má vypadat,” vyjádřil se tehdy Fiala. “Jsou mezi námi rozdíly, a ty rozdíly se nezměnily,” řekl. Lídři V4 se neshodli ani na kandidátech do vedení eurokomise.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*