Glosa MM: Bankovní krize
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

„Jedna věc je jistá: neexistuje žádný kompromis mezi cenovou a finanční stabilitou,“ prohlásila šéfka ECB Lagardenová.
V tom má pravdu, bude si muset vybrat: buď cenovou stabilita s vysokými úroky, osobními bankroty a krachy bank, potažmo států, nebo neustálou inflaci, zvláště když stejným dechem mluví o případném dalším pumpování peněz do bank.
Obávám se, že s „odborníky“, kteří to přivedli takto daleko, tu budeme mít obojí.

Meziroční míra inflace v Británii se v únoru překvapivě zvýšila a dostala se na 10,4 procenta. Analytici v anketě agentury Reuters ovšem předpovídali pokles, a to na 9,9 procenta.
Dodávám:
Překvapení? Jak pro koho. Pro občany, kteří dozajista s potěšením a písní na rtech posílají miliardy na Ukrajinu, to jistě překvapení není…

Ernst Wolf, komentátor z Wall Streetu:
Všechny nás ohrožuje nejen krach bankovního systému, nýbrž i to, co se proti tomuto krachu podniká. Stojíme před největší záplavou peněz všech dob, po které bude s největší pravděpodobností následovat nový finanční systém. A s každým půlprocentíčkem úrokové sazby je střední třída stavěna ke zdi.
A o to jde. Protože střední třída dávala lidem práci. První fázi dalšího zadlužování vazalských států ve prospěch posílení dolaru umožnila koronavirová, uměle vytvořená krize. Další fází byla vojenská intervence Ruska na Ukrajinu a s ní spojené sankce vůči Rusku vynucené USA a zastavení levného proudění surovin z Ruska do Evropy. Tím vznikl další nástroj k rozpoutání inflační spirály a odstřelení evropské konkurence. A nyní přichází tlak ze strany USA na EU, aby zavedla sankce proti Číně. Tak pán Bůh s Evropou!
Prostřednictvím cen energií a potravin a nových daní, bude obyvatelstvo postupně zbavováno svých úspor a hnáno do takové chudoby, že nakonec bude ochotno akceptovat nové „dobro“. A to bude tzv. “záchrana” v podobě digitálních měn centrálních bank (CBDC). A tato záchrana v nouzi umožní nový start nejenom finančního, ale spektra celého společenského a hospodářského života, vylučující prakticky jakoukoliv svobodu jednotlivce. Ale pozor: Každému musí být jasné, CBDC nepřijde samo, s ním je svázána ID, digitální identita. Jedno bez druhého nebude možné. A s ní už nebudete moci o svém životě rozhodovat vy, nýbrž vrchní světový otrokář za pomocí umělé inteligence.

V jihoukrajinské Oděse odstranili pomník ruské carevny Kateřiny II. Veliké, která přístavní město nechala v 18. století založit.
A máme tady další důkaz o nekonečné lidské blbosti…a mimochodem, byla to Němka Sofie Augusta Frederika von Anhalt-Zerbst.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*