Glosa MM: Čelíme agresivnímu režimu, který přestal brát ohledy na všechno
Sdílet článek:

Včerejší titulek Fox News:
Biden said there will be a „new world order“ that must be led by the United States
Biden řekl, že vznikne „nový světový řád“, který musí být veden Spojenými Státy (v čele se Spojenými státy)
Ta arogance moci je neskutečná!

***

Čelíme agresivnímu režimu, který přestal brát ohledy na všechno, prohlásil premiér Fiala. Klobouk dolů, natolik kritický názor na vlastní vládu jsem od něj opravdu nečekal.

***

Ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen Perebyjnis v rozhovoru se Seznamem jedním dechem říká, že samozřejmě Ukrajinci nakonec zvítězí, a zároveň odpovídá na otázku, kolik Ukrajinců bude chtít v Česku zůstat, následovně: „To opravdu nevím. Souhlasím s tím, že dlouhodobě je ČR cílovou zemí pro Ukrajince, protože tady mají kulturní kontakty a jazykovou příbuznost. Ale samozřejmě to bude záležet na tom, jaké tady budou kapacity. Když tady nebudou mít možnost se ubytovat, tak asi budou hledat možnosti v dalších zemích.“

Absolutně tomu totiž nerozumím: milují svou vlast, ale nebudou ochotni, až pomine nebezpečí, se do ní vrátit, žít tam, vychovávat děti a budovat ji k obrazu svému za mohutné pomoci USA a EU?

***

Německý kancléř Olaf Scholz zopakoval, že jeho země nepodpoří vyslání mírových jednotek NATO na Ukrajinu ani bezletovou zónu, na jejíž dodržování by aliance dohlížela.

To je pochopitelné: na rozdíl od našich politiků odmítá bojovat na Ukrajině namísto Američanů v jejich proxy válce s Ruskem.

***

Zelenskyj mi formou svých projevů čím dál tím více připomíná Gretu Thunbergovou.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

 1. Biden to řekl jakoby ten „nový světový řád“ měl přijít z nějakých nenadálých důvodů a oni ho milostivě přijmou pod svým vedením. Zapomněl ovšem dodat, že na něm už léta pracují a snaží se ho vnutit celému světu.

  Fiala je směšná loutka, jejíž loutkovodiči udělají občas nečekané gesto

  Ukrajinci milují svou vlast, ale mnozí ještě více milují pohodlnější hedonistický způsob života na západě

  Němci ukázali, že ne všechny větve na nichž sedí si hodlají pod sebou podřezat, že by pud sebezáchovy?

  Zelenskyj je profesionální herec, který hraje podle připraveného scénáře, který dostal, v tom opravdu připomíná Gretu

 2. Prostý Ukrajinec miluje svoji zem.Ale vládci,ti skuteční ,této země pro mě nepcchoitelně jej z ní vyhánějí,Za prací,která jim tato nerosty a úrodnou půdou oplývající zěmě nedokáže zajistit obživu,ze strachu o život v současné jim vůbec nic nepřinášejícím sporu z Ruskem,nechuti státi se živým štítem hrtce fanatických psychopatů nebo živým terčem sebrance v mundůrech protivníka.

  PS pRO REDAKCI.pEVNĚ DOUFÁM,ŽE MŮJ PŘÍSPĚVEK NEMÁ ABNÍ ŠANCI BÝT OTIŠTĚN.

  Nový světový řád nastupuje taj,jak historie velí. Válkou nakterou naprostá většina trpí,aby hrstka znovu odporně zbohatla.
  TRADICE JE POSVÁTNÁ VĚC,TRADICE SE CTÍ.

  • Toto se nosí mainstremem většinově a tedy podotknu že pro zdraví to je to lepší než z toho bude “ovoce a úroda kterou jím dají zhamat. CTRL
   VLKI
   Hypoteticky : predstavme si , že na Ukrajine je mier … a tu Europska údia vyhlási , že na 1 mesiac otvára svoje hranice pre ľudí s Ukrajiny , ak chcú môžu odísť na jej územie . Viete , čo by to spôsobilo ? Za mesiac by ich zdrhlo 20 milionov ,dobrovoľne – pretože v takom rozkradnutom , skorumpovanom brlohu by nikto z nich dalej žiť nechcel ! A to presne vydíme aj teraz , paradoxne vo “vojnovej” situácii ,kde za cca mesiac ich zdrhlo len kolo 3,5 – 3,8 miliona ! PS : Som zvedaví čo urobia Ukrajinci odídený na Slovensko ,ked im konečne dojde , že ušli z Ukrajiny na dalšiu Ukrajinu !!!

   47 OdpovězBře 24, 2022 13:35
   Raslav
   Návštěvník
   Raslav
   Kým si to tí Ukrajinci uvedomia, my musíme rýchlo zdrhnúť na Ukrajinu do oblasti pod kontrolou Ruska :).

   18OdpovězBře 24, 2022 14:21
   takto nelze
   Tak místo by se tam asi našlo. Jen kdyby se toho chytil někdo co by uměl udělal karavanu s logistikou industriálu. Pod deštník jejich armády, tady lidé nejsou v bezpečí ba naopak jsou potencionální potrava pro děla, kanonenfutři. Myslíte že pořád nedávájí nosnou kalergi výměny obyvatel evropy? Jo, otevřete oči co je brusel kolonizátoři na ruby a mají tam specialisty na ten kšeft po staletí a nebo si bláhově myslíte že ne? To se panáčků v rodinách rodově drží a ten business mají v malíku. Ano obchod s lidmi. Prostěji pro naivy – otrokáři.
   Podlokajníci fungují víceméně jako křoví přes souběžné zástupné agendy dotacionistů (korupce) i jiných zájmů businessmanů a od oligarchiády se nikdo v blahu nikdy nekoupal.
   https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ
   https://otevrisvoumysl.cz/jp-sears-je-klaus-schwab-nejnebezpecnejsi-clovek-na-svete/
   0OdpovězUpravBře 24, 2022 20:11

 3. Všude na seznamu píšou na novinkách a jiných nesmyslech že Ukrajinci přebírají iniciativu všude že Rusové se musíš zakopat že nemají co jíst no tak když je to tak dobrý pro ty Ukrajince no tak už by se mohli začít jejich mámy tlusty vracet domů ne

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*