Glosa MM: Cestovatel Vystrčil
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Bylo evidentní, že Izrael je rád, že druhý a třetí nejvyšší ústavní činitel přijeli osobně podpořit Izrael do míst, kde teroristický útok proběhl, uvedl v pořadu Interview ČT24 předseda Senátu Miloš Vystrčil z ODS.
My bychom byli zase velice rádi, pane Vystrčile, kdybyste podporoval kohokoli si umanete, ovšem jen a jedině za své peníze a nikoli také za peníze těch, kteří s vaším předváděním se na cestách hrubě nesouhlasí.

Některé zprávy jsou vskutku děsivé – viz kupříkladu ta na seznam.cz:
Číňané mají problém se splácením. Na černé listině je jich rekordních 8,5 milionu.
Tedy, ta zpráva je opravdu děsivá, a to hlavně pro Česko. Vyplývá z ní totiž, že v Číně připadá jeden neplatič na zhruba 166 obyvatel, v Česku ovšem jeden neplatič v exekuci zhruba na 16 obyvatel.

Není nad jasná slova zákonodárce ke svým voličům.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nečekaně zrušil svůj plánovaný on-line projev v americkém Senátu, ve kterém chtěl americké činitele informovat o stavu války a přesvědčit je k další finanční podpoře Ukrajiny. O zrušení informoval vůdce demokratické většiny v americkém Senátu Chuck Schumer.
„Mimochodem, Zelenskyj se nemohl připojit k našemu brífinku v 15:00. Něco se na poslední chvíli stalo,“ uvedl Schumer.

Z rozhovoru republikánského kongresmana Thomase Massieho s Tuckerem Carlsonem, aneb máme tady dalšího amerického Putinova švába:
„V roce 2014 jsme pomohli svrhnout jejich zvolenou vládu. Chrastili jsme zbraněmi proti Rusku. Řekl jsem, že tyto sankce, řinčení zbraní a rezoluce budou mít následky.“
„Na Ukrajinu jsme utratili dvakrát tolik než na všechny své vlastní mosty a silnice na federální úrovni.“
„Mluvit o tom, že budeme schopni porazit Ruskou federaci, vyčerpat rezervy její armády na úkor životů Ukrajinců s vědomím, že nakonec nikdy nebudou schopni vyhrát, nezískají zpět Krym, ačkoli to prohlašujeme za jeden z cílů, je morálně zavrženíhodný čin, stejně jako jeho financování.“

Bílý dům oznámil, že prezident Biden se snaží přesvědčit kongresmany, aby schválili žádost o další pomoc Ukrajině. V Kyjevě v této souvislosti uvedli, že bez rozhodnutí Kongresu je „velmi vysoká pravděpodobnost prohry v konfliktu.“
Možná by někdo měl konečně politikům v Kyjevě vysvětlit, že bez amerických peněz není prohra v proxyválce USA s Ruskem prostřednictvím Ukrajinců „pravděpodobně prohraná“, ale prohraná zcela jistě. Ostaně stejně jako s americkou pomocí, bohužel jen další tisíce a tisíce mladých kluků zbytečna padnou za cizí zájmy.

Země G7 po schůzce vydaly společné prohlášení o zavedení zákazu na diamanty těžených v Rusku, který bude platit od 1. ledna 2024. Je pozoruhodné, že zákaz se nevztahuje na diamanty pro průmyslové použití.
Dodávám:
Proboha, co je na tom pozoruhodného? Bez těch druhých se přece neobejdeme…

Blogger Daniel Sterzik alias Vidlák v rozhovoru s Parlamentními listy:
Nejmenší katastrofa pro Ukrajinu bude, pokud se vyplní moje tušení, že prostě změní stranu. Oni to tam takhle dělají. Nejprve zuřivě bojují a nikdo není takový bojovník jako ukrajinský Kozák, ale když nemohou nepřítele porazit, vykřiknou: ‚pomyluj pane‘, a prostě k němu přejdou. Je to jediný způsob, jak neplatit ty šílené dluhy, které si na Západě nadělala. Rusové by tomu vyšli vstříc, postavili by padlým ukrajinským gerojům pořádný pomník s věčným ohněm (z ruského plynu) a čestnou stráží. Takhle se usmiřují široké slovanské duše ze stepí.
Další varianty pak znamenají nějakou hrůzovládu. Toho už si naše média také povšimla a začala mluvit o tom, že by Ukrajinu mohli uchvátit extrémisté. Ano, ti, které jsme dobře vycvičili a vyzbrojili a dívali se jinam, když hajlovali.

Více než 70 % Evropanů očekává v příštím roce pokles jejich životní úrovně.
To je zajímavá zpráva. Bohužel z ní nevyplývá, čí pokles životní úrovně těch 70% Evropanů očekává. Jo, to kdyby tam bylo kupříkladu napsáno, že více než 70% Evropanů očekává v příštím roce pokles SVÉ životní úrovně, pak by bylo vše jasné…
Vánoce se nezadržitelně blíží, a tak Vám nabízím další tip na dárek.tři muži

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*