Glosa MM: Mobilizace
Sdílet článek:

Proxy válka Ruska a USA se spojenci (včetně Česka) na Ukrajině, se bohužel dostává do další, mnohem nebezpečnější fáze. O to více pak platí, že na ní vydělávají Američané a Evropané včetně nás silně tratí, nemluvě o Ukrajině.
Snad se ještě v Evropě najde pár státníků, kteří pochopí, že tudy cesta nevedla a nevede, i když o tom začínám silně pochybovat. Viz prezident Zeman: Reakcí na ruskou mobilizaci má být větší pomoc Ukrajině.
Podle ruskojazyčného zpravodajského serveru Meduza, který se odvolává na nejmenované zdroje blízké Kremlu, stojí za obratem tlak tzv. válečné strany, skupiny vysoce postavených ruských politických a bezpečnostních představitelů, kteří prosazují další eskalaci konfliktu s Ukrajinou. Tito činitelé přesvědčili i prezidenta Putina.
„Není to jen „částečná“ mobilizace. Teď to bude teprve průšvih,“ říká mj. v rozhovoru na SeznamZprávy bývalý generální konzul v Petrohradu Vladimír Votápek. „Místo „částečné“ mobilizace dojde k maximální – k takové, jakou si Rusko může logisticky dovolit.“ A dodává: „Mobilizace 300 tisíc mužů jsou Rusové schopni a neměli bychom je neustále podceňovat“

Vřele vám doporučuji k přečtení a zamyšlení rozhovor s prof. Jaroslavem Maxmiliánem Kašparů ve 38. čísle časopisu Téma ze dne 16. září s titulkem „Evropa ztratila duši, je jako Titanic…“

Čtenář glos P. Z. mi napsal:
Včera byla v Bratislavě významná protivládní demonstrace na Hodžově náměstí, dle slovenských zdrojů za poměrně špatného počasí. Náměstí bylo zcela zaplněno. I přesto je akce mainstreamem ignorována – na českých serverech (Seznam, idnes, web ČT) se o ní člověk nedočte. Včera večer na slovenských zprávách na TV JOJ jsem nic také nepostřehl.
Slovenský mainstream – Sme, Pravda, Topky – buď je to upozaďováno, nebo je podstřelen počet účastníků. A jako vrchol slovenský Denník N:
Kým Putinovi zostali ako spojenci Venezuela a Severná Kórea, Ficovi prišli pomôcť vyhnúť sa trestnému stíhaniu Andrej Danko, fašisti, antivaxeri, dezinformátori a extrémni nacionalisti z rôznych strán.
Další vrchol, že na sesterské TV Markíza od TV Nova byl po celou dobu reportáže nápis “Dezoláti protestujú”.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

8 Comments

 1. Slabost evropských elit se prokázala již tím, že nedokázaly Američanům zabránit v reálných přípravách na rozmístění zbraní NATO u hranic s Ruskem před vypuknutím války na Ukrajině. Potažmo nedokázala zabránit majdanovskému násilnému převratu financovanému i z amerických zdrojů. Do té doby byl na Ukrajině a vůbec v této oblasi relativní klid (Ukrajina byla dokonce mezi léty 2010-2014 neutrálním státem, viz např. zde: https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-ukrajina-schvalila-zruseni-neutrality-chce-do-nato-263480). Válka na Ukrajině není podle mého názoru ničím jiným než projevem arogance amerického imperialismu, a to nejen ve vztahu k Rusku ale k celé Evropě. Za což Američanům někteří méně chápaví evropští politici ještě hloupě tleskají.

 2. USA nikoho do NATO netlacila,ani Ukrajinu,ani Švédsko,ani Finsko.Tyto státy v pudu sebezáchovy chtějí pod křídla NATO.Proc asi?USA vedly osvobozující války,kdy osvobozovala státy od diktátorů.Ze lidé se pak začly navzájem zabíjet,není vina USA.Nikdy si zadne území nenarokovali.

  • Tomu, co jste napsal (osvobozující války…), asi ani sám nevěříte …
   Žádná válka není osvobozující.
   V těch “osvobozujících” válkách nešlo ani tak o vítězství a zisk území, ale o destabilizaci dané země – prostě to tam pořádně roze .rat – a samozřejmě o zisky vojensko – politické kliky.

   • Pane,radši žít pod otroctvím USA,než pod policejním státem,kde za demonstraci je vězení.To by všichni demonstranti na Václavském namesti poznali na vlastní kůži.A co se týče kmenových válek v Lybii,Iráku,atd.Sanci dostali.Jak ji využili je už jejich problém.

 3. To, že situace na Ukrajině vyeskalovala v době, kdy měli Rusové začít dodávat Nordstreamem 2 plyn do Německa, nepovažuji za náhodu. Nevím o tom, že by se Američani Iráčanů a Afghánců dopředu zeptali, jestli touží po jejich demokracii. Podle výsledku těch válek, zřejmě nikoli. Země a zemičky v okolí Ruska ze strachu z podrobení se Rusku by se raději nechali podrobit Američany. Dřív to alespoň přinášelo větší blahobyt, dnes už však ani ten blahobyt není Amerika ochotna či schopna svým klientům zajistit.

  • To znamená jediné.Tito lidé nejsou schopni žít ve svobodě.Pouze pod bićem otrokáře.Ale za to USA nemohou.Viz Afghánistán.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*